Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Namaz

MetinK.

New member
Arkadaşlar Namazlarımı Kılmıyorum Allaha Şükür Diğer Tüm Dini Hükümlülüklerimi Yerine Getiriyorum Biliyorum Namaz Dinimizin Direği Namaza Başlıyorum En Çok 1 Hafta Kılıyorum.Ondan Sonra Şeytan Aklıma Giriyo Ve Bırakıyorum Sonrada Çok Üzülüyorum Nasıl Devamlı Namaz Kılmaya Başlarım Hiç Bırakmak İstemiyorum.Namaz Kıldınmı Kendimi Rahatlamış Hissediyorum.

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Aklınıza şeytanın mı, nefsinizin mi ya da başka şeylerin mi girdiğini iyi tesbit etmek lazım...

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Çokca euzubesmele çekin ve onunla (Allah'ın izniyle) mutlak bir mücadeleye girin, Allah muininizdir.

Selim

New member
Şöyle düşünerek bir karar vermekte fayda olabilir.
Farz edin ki namaza devam ederek öldünüz. Cennetin nimetlerine kavuştunuz cehennemden kurtuldunuz. Diyorsun ki Rabbim bu ne büyük nimet, beni tekrar dünyaya gönder tekrar iyi insanlardan olayım Azrail a.s. tekrar gelene kadar namazlarıma devam edeyim.

Allah c.c. sizi tekrar dünyaya gönderdi, siizz sözünüzü tutmaya geldiniz, namaza devam... Ne zamana kadar? Azrail a.s. gelene kadar...

sumisali

New member
Ey insanlar, hiç şüphesiz Allah'ın vaadi haktır; öyleyse dünya hayatı sizi aldatmasın ve aldatıcı(lar) da, sizi Allah ile (Allah'ın adını kullanarak) aldatmasın. Gerçek şu ki, şeytan sizin düşmanınızdır, öyleyse siz de onu düşman edinin. O, kendi grubunu, ancak çılgınca yanan ateşin halkından olmaya çağırır. (Fatır Suresi, 5-6)

Üst Alt