Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

NAMAZ islamın beş şartından biridir.Arapçada Namazın karşılığı”Salat”tır.Salat genel

Enver Ýstek

metin mete
kardeşim sen neyin pesindesin ne yapmaya çalısıyon kendini ne zannediyon benimlemi ugraşmak istiyon sorunun varsa söyle ona göre cevabımı vereyim günde kaç vakit namaz kılınacagınıda biliyoruz bunun kuranda yazıldıgınıda biliyoruz hangi vakitlerde kılınacagınıda biliyoruz ben bu gülmeni içinde bırakırdım neyse boş vereyim sizinle fazla ugraşmayayım

Insan beyyinesini Kurandandi deyip sonra illaki Kuranda olmasi lazim degil dedigi zaman inanirligini kaybeder.......

casus021

New member
Web sitesi
www.islamportali.net
Insan beyyinesini Kurandandi deyip sonra illaki Kuranda olmasi lazim degil dedigi zaman inanirligini kaybeder.......[/QUOTE

ben bir konuda hata ettigimin farkındayım bu hatan suan yazmakta oldugum yazı için degildir diger sözlerde kesin ve kesin arkasındayım namaz zekat cenaze namazı ölünün yıkanması ve defni ve diger konularda tekrar tekrar söylüyorum kuran bunları net açıklamıyor ve bu konuda sizlerde cevap vermediniz verdiginiz ayetleri zaten inkar etmiyorum bu tam bir açıklama degildir ve bu konuda hadislerdende yardım almak zorundayız ve bunu her zaman söylüyorum ilk kaynagım kuran sonra hadislerdir eger bu soruların cevabını vere biliyorsan ver diyorum bu samimiyetle söylüyorum ortalıgı germek için degil

selametle

Enver Ýstek

metin mete
Insan beyyinesini Kurandandi deyip sonra illaki Kuranda olmasi lazim degil dedigi zaman inanirligini kaybeder.......[/QUOTE

ben bir konuda hata ettigimin farkındayım bu hatan suan yazmakta oldugum yazı için degildir diger sözlerde kesin ve kesin arkasındayım namaz zekat cenaze namazı ölünün yıkanması ve defni ve diger konularda tekrar tekrar söylüyorum kuran bunları net açıklamıyor ve bu konuda sizlerde cevap vermediniz verdiginiz ayetleri zaten inkar etmiyorum bu tam bir açıklama degildir ve bu konuda hadislerdende yardım almak zorundayız ve bunu her zaman söylüyorum ilk kaynagım kuran sonra hadislerdir eger bu soruların cevabını vere biliyorsan ver diyorum bu samimiyetle söylüyorum ortalıgı germek için degil

selametle

Selam,Casus kardesim bana hesab vermek zorunlulugun yok zaten böyle bir sey istemek benim gibi aciz birinede yakismaz.Benim derdim senin Tövbe etmen kendini kurtarmandir yoksa inan seni utandirmak gibi bir inadimda yok sen bunu söyledin Allahim senin tövbeni kabul etsin..Allaha emanet ol.

Not;detayli bir aciklama yapacagim Kitabullahtan ama su siralar Almanyada cocuklarin okullarini secme zamani ve ben cocuklarimla ilgilenmek zorundayim o nedenle vaktim olmuyor Insallahu teala en kisa bir zamanda hazirlayip sunacagim..

casus021

New member
Web sitesi
www.islamportali.net
Selam,Casus kardesim bana hesab vermek zorunlulugun yok zaten böyle bir sey istemek benim gibi aciz birinede yakismaz.Benim derdim senin Tövbe etmen kendini kurtarmandir yoksa inan seni utandirmak gibi bir inadimda yok sen bunu söyledin Allahim senin tövbeni kabul etsin..Allaha emanet ol.

Not;detayli bir aciklama yapacagim Kitabullahtan ama su siralar Almanyada cocuklarin okullarini secme zamani ve ben cocuklarimla ilgilenmek zorundayim o nedenle vaktim olmuyor Insallahu teala en kisa bir zamanda hazirlayip sunacagim..

ALLAH şükür bizler gece gündüz mevlaya tövbe ediyoruz kuranıda inkar etmiyoruz sünnetede uyuyoruz sizler her şeyi kuranda tam açıkladıgını söylüyorsunuz bizde bazı konuları tam açıklamıyor diyoruz verdigim soruların cevabınıda kuran bize tam açıklamıyor bu hususta hadislerdende faydalanıyoruz diyorum

Enver Ýstek

metin mete
ALLAH şükür bizler gece gündüz mevlaya tövbe ediyoruz kuranıda inkar etmiyoruz sünnetede uyuyoruz sizler her şeyi kuranda tam açıkladıgını söylüyorsunuz bizde bazı konuları tam açıklamıyor diyoruz verdigim soruların cevabınıda kuran bize tam açıklamıyor bu hususta hadislerdende faydalanıyoruz diyorum

Selam,benim sana olan tavsiyem sadece senin icin degildi kendim icinde cünki sen böyle bir hata yaptiysan bunda benim sucum ne kadar oldugunu bilemedim ve seni ikaz etmek benim görevimdi ben yaptim sen kabul ettin ben sana tesekkür ederim Cenabi Haktan Tövbemin kabulünü dilerim .Sen bulamiyoruz diyorsun biz neden bulabiliyoruz diyoruz neden söyle Kitabullahi alip sadece ondan okuyup bir ara bakarsin bulursun önce önyargilardan arin kendini sabitlemeden yavas yavas oku bak göreceksin hepsi var..Allaha emanet ol.

casus021

New member
Web sitesi
www.islamportali.net
mübarek kardeşim bende öyle yapıyorum yine bir çok sorunun cevanını yazmıyor bu verdiklerimin tam bir cevabının vermiyor ayet var uygulama yok bunun bile cevaı yok bir insanın devamlı küçük abdesti geliyor ve bu namaz kıla bilirmi ayetlerde söyle diyor abdestsiz yanaşma diyor bunun namaz kılması olmaz ozaman ne yapıyoruz direk hadis ve fıkhi konulardan yararlanıyoruz zekatta öyle namazda öyle ve bir çok konuda hadislerde yaralanıyoruz hadislerde bulamadıgımızı alimlerde yararlanıyoruz
yanlış düsünme biz ALLAHa kitabına ve resülüne iman ettik

selametle

Üst Alt