Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Namaz Hakkında bir kaç Soru

mesut2222

New member
merhaba arkadaşlar Namaza yeni başlayacağım Ancak bilmediğim bazı konular var tam internette cevaplarımı buamadım.öyle herkesede soramıyorum bana yardımcı olursanız sevinirim.

1-cemmatle namaz kılarken hoca rükuya secdeye giderken Allahuekber rükudan kalkarken semiallahülimenhamideh diyor ben bunları içimden tekrarlayacakmıyım yoksa sadece dinleyecekmiyim.
2-benim bildigim sureler olsun dualar olsun tam arapça okunuşlarını bilmiyorum hocalar gibi öyle okuyamıyoruz yani illa yanlışlıklar vardır. bu şekilde namaz kılmamın bi sakıncası varmı. varsa ne yapmam gerek tam arapça okunuşunu ögrenmem baya zamanımı alacak vede zor olacak
3-ben kunut dualarını bilmiyorum vitir namazında buduaların yerine ne okuyabilirim.

Ebu_Ahmet_Musab

New member
1. Hoca Allahuekber dediğinde sende sessizce dersin Hoca rukudan doğrulurken Semiallahulimenhamideh dediğinde sen rabbena lekel hamd dersin.

2. Surelerde telafuz yanlışlıkları namazınızı bozmaz ancak kemaliyetini etkiler. Surelerin okunuşları internette biçok sitede var. Bunları telefonunuza falan yükleyip boş zamanlarda dinleyip telafuzunuzu düzeltirseniz iyi olur.

3. Vitirde kunut okumak farz değildir. Kafirlere beddua ve müslümanlara ise güzel dua edebilirsiniz.

Üst Alt