Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

müslümanlar 'kafir'lerle dost olamaz

mistik_cadi

New member
müslümanlar 'kafir'lerle dost olmasın...
bunu ben değil, allah söylüyor. sevgi, barış, hoşgörü dini olan islamiyetin allah'ı. ayrımcılığı reddeden bir dinin kitabında yazıyor..

buyrun. diyanet çevirisi ayetler..
-----
58-22 ahiret gününe iman eden hiçbir topluluğun, babaları, oğulları, kardeşleri yahut kendi soy-sopları olsalar bile, Allah'a ve peygamberine düşman olan kimselere sevgi beslediğini göremezsin. İşte Allah onların kalplerine imanı yazmış ve onları kendi katından bir ruh ile desteklemiştir. Onları, içlerinden ırmaklar akan ve içlerinde ebedi kalacakları cennetlere sokacaktır. Allah onlardan razı olmuş, onlar da Allah'tan razı olmuşlardır. İşte onlar, Allah'ın tarafında olanlardır. İyi bilin ki, Allah'ın tarafında olanlar kurtuluşa erenlerin ta kendileridir.

9/23- Ey iman edenler! Eğer küfrü imana tercih ederlerse, babalarınızı ve kardeşlerinizi bile dost edinmeyin. İçinizden kim onları dost edinirse, işte onlar, zalimlerin ta kendileridir.

58-22 allah'a ve peygambere düşmanlık, olayı biraz yumuşatmakla beraber, ikinci ayette yakınınız dahi olsa 'kafir'leri dost edinmeyi tamamen yasaklıyor.
-----------

5-51 Ey inananlar! Yahudi ve hıristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostlarıdırlar. Sizden kim onları dost edinirse kuşkusuz o da onlardandır. Şüphesiz Allah zalimler topluluğunu doğruya iletmez

4-144 Ey iman edenler! Mü'minleri bırakıp da kâfirleri dost edinmeyin. Kendi aleyhinize Allah'a apaçık bir delil mi vermek istiyorsunuz?

emir belli..
--------
3-28 Mü'minler, mü'minleri bırakıp inkarcıları dost edinmesin. Kim böyle yaparsa Allah ile bir ilişiği kalmaz. Ancak onlardan (gelebilecek tehlikeden) korunmanız başkadır. Allah asıl sizi kendisine karşı dikkatli olmanız hakkında uyarmaktadır. Çünkü dönüş Allah'adır.

kafirlerle dost olanın da müslüman sayılmayacağı gayet açık..

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
sayın mistik cadı evet ayetler açıktır inna iriyle inanmıyan birini dost olması yazsaktır lakin bu demek değldir hoşgörüsüz davranılıcak böyle bişey yok inanan bir ikiş sadece nsana değğil , çiçeğe , hayvana bile hoşgörü ile davranmalıdır , bu ayeti farklı orunlamamışsınızdır sizler dostlarınız dışındkilere kötü davranmıyosunuzdur sanırım. evet şöyleki sizin hayatta en değer verdiğiniz varlığa kalıp bir kiş hakkında ileri geri kelamlar etse siz onunla nasıl dost olursunuz? mesele sizin hayatınızda belki en önemli varlıklar aileneiz bir kişi kalıp sizin ailenizi tenkit edip , onun hakkında ileri geri konuşsa o kişi ile dost olmanız mümkün mü? bizlerde değer verdiğimiz Hakka bunları yaparsa doğal olarak onunla dost olmamız beklenemez..ama bu dost olamam onlara nefret kusma anlamına gelmez , çünkü Efendimiz döneminde müşriklere olabilidiğince incelikte davranmıştır..

saygılarımla.

Enver Ýstek

metin mete
mistik_cadi' Alıntı:
müslümanlar 'kafir'lerle dost olmasın...
bunu ben değil, allah söylüyor. sevgi, barış, hoşgörü dini olan islamiyetin allah'ı. ayrımcılığı reddeden bir dinin kitabında yazıyor..
mistik_cadi' Alıntı:
Ayetlerde de görüldüğü üzere inanlar, inanmayanları, Allah’ın dinini alaya alanları evliya edinmemek konusunda kesin bir dille uyarılıyor. Bu ayetler; onlardan öncesi ve sonrasında gelen ayetler ve Kuranın bütünlüğünde bu konuya ısrarla değinilmesindeki gaye düşünüldüğünde “evliya” ve “evliya edinmek” kavramları hakkında bir kabaca bir tanım yapabiliriz.

İnanların, inanmayanları evliya edinmesi yasaklanmıştır. Çünkü Kuranda da belirtildiği ve tarihinde bize açıkça gösterdiği üzere Kafirler güruhu sürekli Müslümanlar arasında nifak çıkarmak ve onları yok etmek amacındadırlar. Onlar hakkında iyili değil sürekli kötülük isterler. Devamlı suretle Müslümanlar aleyhinde uğraşı içindedirler. İman edenlerin onların oyununa gelmelerini, onların işlerini kolaylaştıracak davranışlarda bulunmalarını önlemek amacıyla onları evliya edinmeleri yasaklanmıştır. Burada evliya “yol gösterici, dost” anlamında kullanılmıştır. Evliya edinmek; onları yol gösterici edinip, fesat çıkarma ve bozgunculuk faaliyetleri konusunda işbirliği içinde olmak anlamındadır.

Allah inanmayanları dost edinen kişilerin amaçlarının, (4:139) ayeti ile kuvvet ve onuru onların yanında aramak olduğunu belirtmiştir. Bu tür insanların, aslında gerçekten iman etmemiş, zulmeden, fasık kişiler olduğunu vurgulamıştır. Ve inanmayan kişilerle onları bir tutarak “kim inanmayanları evliya edinirse o da onlardandır” demektedir.

8-72- Gerçek şu ki, iman edenler, hicret edenler ve Allah yolunda mallarıyla ve canlarıyla cihad edenler ile (hicret edenleri) barındıranlar ve yardım edenler, işte birbirlerinin velisi olanlar bunlardır. İman edip hicret etmeyenler, onlar hicret edinceye kadar, sizin onlara hiç bir şeyle velayetiniz yoktur. Ama din konusunda sizden yardım isterlerse, yardım üzerinizde bir yükümlülüktür. Ancak, sizlerle aralarında anlaşma bulunan bir topluluğun aleyhinde değil. Allah, yaptıklarınızı görendir.

9-71- Mü'min erkekler ve mü'min kadınlar birbirlerinin velileridirler. İyiliği emreder, kötülükten sakındırırlar, namazı dosdoğru kılarlar, zekatı verirler ve Allah'a ve Resûlü’ne itaat ederler. İşte Allah'ın kendilerine rahmet edeceği bunlardır. Şüphesiz, Allah, üstün ve güçlüdür, hüküm ve hikmet sahibidir.

Bu iki ayette inanların birbirlerinin evliyası olduğu ve birbirlerini iyiliği ve güzelliği davet ettiklerini, kötülüklerden sakındırdıkları vurgulanıyor. Bu durum Müslümanlar arasında karşılıklı olan bir şeydir. Yani birinin sürekli öğüt veren yada sakındıran birinin de sürekli öğüt alan ve sakındırılan olması gibi bir durum vurgulanmıyor. Yani bir şeyhe, evliyaya vs. tabi olmak gibi bir durum söz konusu değildir. Ayrıca burada bahsedilen “iyiliği emret ve kötülükten sakındırmak” kavramları mutlak iyilik ve kötülük kavramlarıdır. Yani Allah tarafından belirlenmiş iyi ve kötüdür. Birilerinin yorumuna ve görecesine bağlı bir durum değildir. Hüküm koyma durumu yok sadece mevcut Allah tarafından konulmuş, belirlenmiş, iyiliğe davet etmek ve kötülükten sakındırmak söz konusu.

Gelelim seninle dostluk konusuna;

8-73- İnkâr edenler birbirlerinin velileridir. Eğer siz bunu yapmazsanız (birbirinize yardım etmez ve dost olmazsanız) yeryüzünde bir fitne ve büyük bir bozgunculuk (fesat) olur.
Bu ayette de inanmayanları birbirlerinin evliyası olduğu belirtilerek, buna karşı inanların birbirlerinin evliyası olması gerektiği özellikle vurgulanmıştır. Neden? Yer yüzünde fitne ve bozgunculuk çıkmaması için.

darth vader

New member
ama birde şu var.
Muhammed bile putperest olan öz amcası Abduluzza'nın ( lakabı el hakeem olup çok güvenilir biri idi) iki oğluna birden iki kızını vermişti.Yani bu bir dostluk idi.insan dost olmadığı kişilere kızlarını verir mi hiç.
ama amcası ve yengesi baktı muhammedin niyeti putperestlik dinini yıkmak, çocuklarına emir verip muhammedin kızlarını boşattırdı. iki kızı birden dul olarak baba evine yani muhammede geri gönderilince sinirinden çılgına dönen muhammed tebbet suresi ile amcası ve karısından intikamını acı aldı. üstelikde günde 5 vakit namazlarda her secde de bunu okutturdu.öz amcasının lakabınıda ebu lehep yaptı.
baba evine geri gönderilen kızları ,osman sırası ile kendine aldı. iki kız kardeşi aynı anda almak haram olduğu için önce birini o ölünce de diğerini aldı.Bunun için osmana muhammedin iki kızını birden aldığı için bir lakap verilmişti ama unuttum. Neyse bu hareketi ile muhammedi çok rahatlattı ve gözdesi oldu. Üçüncü halifeliği hak etti.

the okuz

New member
hoşgörü denilen olay illa ki dost olmak değildir...Allah Müslümanları Müslüman olmayanlarla dost olmaktan uzak tutmak ister, çünkü onların Müslüman olmayanların fikirlerinden etkilenmelerini istemez.
Darth vader kardeş peygamberimize saygın yok madem "Hazreti" ibaresini kullanmayabilirsin...ama en azından "Peygamber Muhammed" de çünkü bazı Hristiyanlar bile böyle bir tabir kullanır...
ayrıca bu ne biçim üsluptur bu nedir bu hiç mi saygı kalmadı? Hz. Muhammed'in sinirinden çılgına dönmesi imkansız bile değildir...

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
darth vader' Alıntı:
ama birde şu var.
Muhammed bile putperest olan öz amcası Abduluzza'nın ( lakabı el hakeem olup çok güvenilir biri idi) iki oğluna birden iki kızını vermişti.Yani bu bir dostluk idi.insan dost olmadığı kişilere kızlarını verir mi hiç.
ama amcası ve yengesi baktı muhammedin niyeti putperestlik dinini yıkmak, çocuklarına emir verip muhammedin kızlarını boşattırdı. iki kızı birden dul olarak baba evine yani muhammede geri gönderilince sinirinden çılgına dönen muhammed tebbet suresi ile amcası ve karısından intikamını acı aldı. üstelikde günde 5 vakit namazlarda her secde de bunu okutturdu.öz amcasının lakabınıda ebu lehep yaptı.
baba evine geri gönderilen kızları ,osman sırası ile kendine aldı. iki kız kardeşi aynı anda almak haram olduğu için önce birini o ölünce de diğerini aldı.Bunun için osmana muhammedin iki kızını birden aldığı için bir lakap verilmişti ama unuttum. Neyse bu hareketi ile muhammedi çok rahatlattı ve gözdesi oldu. Üçüncü halifeliği hak etti.

tebbet suresiyle intikamını aldı demek Efendimzie fitira dır bu ayetleri Efendimiz yazmamıştır. o vahiy geleni bildirebilir. çılgına dönme cümleside görmediğiniz için bunlar sadec sizin hayal gücünüzü yansıtmaktadır. hakikat böyle değildir yani çılgına dönme durumu olmadığı gibi tebbet suresini şahsı yazmamıştır., çıdırmak , bilinçsizce yapılan bir yakarış eylemidir ki efendimiz hiçbir zaman bu halet-i ruhiyeye bürünmemiştir.

hz. Ozman a iki nûr sahibi anlamında, "Zi'n-Nureyn" lakabıyla anılır kendisi,
Rukayye'nin vefat edişinden sonra Resulullah (s.a.s), Hz. Osman'ı diğer kızı Ümmü Gülsüm ile evlendirdi. Hicretin dokuzuncu yılında Ümmü Gülsüm vefat ettiğinde Resulullah (s.a.s) şöyle buyurmuştu: "Eğer kırk tane kızım olsaydı birbiri peşinden hiç bir tane kalmayana kadar onları Osman'la evlendirirdim" ve yine Hz. Osman'a "Üçüncü bir kızım olsaydı muhakkak ki seninle evlendirirdim" demişti ..

saygılarımla...

darth vader

New member
Hz. muhammed yazmayışımın nedeninin saygı veya saygısızlıkla bir alakası yok.alışkanlık olduğu içindir.Bunu saygısızlık olarak görmeyiniz.ben muhammedden nefret falan etmiyorum.Bilakis kendi çağına göre iyi bir insan olduğu kanaatindeyim.Öyle yada böyle şu anda insanlığı etkilemiş olan en büyük şahsiyettir.Tarihteki en büyük insanlar sıralamasında birincidir.
Ama sizlerde Muhammedi putlaştırıyorsunuz. Ne demek sinirlenmezmiş. İnsandır , sinirlenir. Hamzayı öldüren vahşi müslüman olunca yine de sen benim gözüme gözükmemeye çalış demedi mi.bu bir sinirlenme,öfkelenmedir.siniri-öfkesi sizin anlayışınıza göre misyonunu etkilememiştir o ayrı konu.
ama amcasının oğullarına 2 kızını birden boşattırdıktan sonra amcasına tebbet suresi ile lanet okuması ve cehennemlik ilan etmesi bizim düşüncemizi destekleyen bir olay olduğu için yazdım. Bize göre, bu sure muhammedin öfkesi nedeni ile söylenilmiştir.
Tabiki siz böyle düşünmeyeceksiniz. ama o zaman o kadar putperest varken, mesela muhammedin diğer amcası ebu talip bile putperestlikten çıkmamış iken neden sadece Abduluzza lanetleniyorda diğerlerine bir şey denilmiyor bunu açıklamanız gerekir.
Abduluzza diğer putperestlerden başka bir şey yapmış olmalı ki , kuranda ona ebu lehep gibi aşağılayıcı lakap takılarak cehennemlik olduğu ilan edilmiş olsun.
Muhammedin kızlarının boşattırılması mantıklı bir açıklama olup surenin inişinden yakın bir zaman önce olması bunu kuvvetlendirmektedir.
Bu durumda Muhammedin öfkesi-siniri ile sure okuduğu iddiam boş bir iddia değildir.İnsanlık halidir , olabilir.
not : evet Zin-nureyn idi. teşekkürler seyfullah
saygılar.

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
darth vader' Alıntı:
Hz. muhammed yazmayışımın nedeninin saygı veya saygısızlıkla bir alakası yok.alışkanlık olduğu içindir.Bunu saygısızlık olarak görmeyiniz.ben muhammedden nefret falan etmiyorum.Bilakis kendi çağına göre iyi bir insan olduğu kanaatindeyim.Öyle yada böyle şu anda insanlığı etkilemiş olan en büyük şahsiyettir.Tarihteki en büyük insanlar sıralamasında birincidir..
şayet bunu kabul ediyosanazı buna göre sözlcükleri sarfetmeniz gereklidir . hz, yüce , büyük demektir ve büyük şahsiyetler için kullanılır şayet sizde buna inanıysanızki öyle diyosunuz bunu kullanmanızda hiçbir sakınca yok ozaman sizden bu titizliği bekliyoruz..

Ama sizlerde Muhammedi putlaştırıyorsunuz. Ne demek sinirlenmezmiş. İnsandır , sinirlenir. Hamzayı öldüren vahşi müslüman olunca yine de sen benim gözüme gözükmemeye çalış demedi mi.bu bir sinirlenme,öfkelenmedir.siniri-öfkesi sizin anlayışınıza göre misyonunu etkilememiştir o ayrı konu..
sinirlenmek ayrıdır , çıldırmak ayrı bunların ikiside çok farklı tabirlerdir sinirlenmiş diyenilirsinizki sinirlenebilir. ama hiçbir zaman sinirine yenik düşmemiştir. çünkü nefis için sinirlenmez.ama sinirlendiği an vardır oda nefis değildir. bizler onu putlaştırmıyoruz. Rabbim emrettiği için ona itaat ediyoruz..ve ona hayranlık besliyoruz. ondan daha büyük şahsiyette bilmiyoruz...
hz. vahşiye böyle bir şey söylemesi ondan nefret etmesi veya sinirlenmesi değildir, sadece onu gördükçe hz. Hamzanın şehadeti gözünün önün egldiği için hüzün kaplamasıydı yani sinirden değil hüzünlenmesinden dolayı böyle bir arzuda bulunmuştur..

ama amcasının oğullarına 2 kızını birden boşattırdıktan sonra amcasına tebbet suresi ile lanet okuması ve cehennemlik ilan etmesi bizim düşüncemizi destekleyen bir olay olduğu için yazdım. Bize göre, bu sure muhammedin öfkesi nedeni ile söylenilmiştir.
Tabiki siz böyle düşünmeyeceksiniz. ama o zaman o kadar putperest varken, mesela muhammedin diğer amcası ebu talip bile putperestlikten çıkmamış iken neden sadece Abduluzza lanetleniyorda diğerlerine bir şey denilmiyor bunu açıklamanız gerekir..
ebu talip sadec inanmamıştır , ama ebu lehep gibi müşriklerin yanın a Efendimizi için yapılan planlarda onları desteklemiş ve onlarla bir olmuştur. yeğenini göz göre göre öldürülmesinde dah destikçileridir.

Abduluzza diğer putperestlerden başka bir şey yapmış olmalı ki , kuranda ona ebu lehep gibi aşağılayıcı lakap takılarak cehennemlik olduğu ilan edilmiş olsun.
Muhammedin kızlarının boşattırılması mantıklı bir açıklama olup surenin inişinden yakın bir zaman önce olması bunu kuvvetlendirmektedir.
Bu durumda Muhammedin öfkesi-siniri ile sure okuduğu iddiam boş bir iddia değildir.
bu dediğim gibi sağlam bir kanı değil sadece inanmıyan arkadaşların fikridir hakikati biz size anlatıyoruz madem bu oalyları bizim eserlerimizden aldınız onşlara inanıyosunzu evet böyel olaylar oldu diyosunuz ,size inanıyoruz diyosunzu ama nedenini söylediğimizde ise bu nedene inanmıyoruz diyosunuz .. bu bir çelişki dğeilmidir , biz diyoruzki bir olay var ve bu sebepledir , siz diyosunzu ki madem diyosunzu evet bir olay var , ama sizin dediğin şekilde değil, kaynak yine ehli sünnet.. dikkat edelim bilgileri kaynaklardan tam alalım , tam kabul edelim derim size..

.
İnsanlık halidir , olabilir..

insnalık hali yani nefsi , ve fevri haller onun için geçerli değildir. çünkü Efendimiz hevasından konuşmaz o yalnız vahyi, söyler..

.
not : evet Zin-nureyn idi. teşekkürler seyfullah
saygılar.
bu benim vazifem..

saygılarımla...

Aysegul

New member
Allah düşmanı bizimde düşmanımızdır!!!...Başka söze gerek yok...

mistik_cadi

New member
seyfullah putkıran; "inanan biriyle inanmıyan birinin dost olması yasaktır, lakin bu demek değildir hoşgörüsüz davranılıcak. böyle bişey yok."
bende böyle birşeyden söz etmedim. dost olamazlar dedim sadece.

the okuz; "Allah Müslümanları Müslüman olmayanlarla dost olmaktan uzak tutmak ister, çünkü onların Müslüman olmayanların fikirlerinden etkilenmelerini istemez."
eğer gerçekten imanları tamsa, görüşlerini delillerle desteklediyse, kairlerle dost olsa n'olur, olmasa n'olur. ha, eğer bunlar yoksa zaten inanmasının mantığı da yok. cehennem korkusuna ibadet eden bir yobaz, cahil daha!

Cabir73

New member
Aysegul' Alıntı:
Allah düşmanı bizimde düşmanımızdır!!!...Başka söze gerek yok...

Evet...Şüphesiz Böyledir...

'''Sizin dostunuz (veliniz), ancak Allah, O'nun elçisi, rüku' ediciler olarak namaz kılan ve zekatı veren mü'minlerdir. (MAİDE SURESİ / 55)

Şüphesiz...

milwaukee

New member
forum yoneticileri peygamberimize iftira atan bu dangalaki atsin artik.yeter be adamin atmadigi iftira kalmadi.

Enver Ýstek

metin mete
darth vader' Alıntı:
ama birde şu var.

Önce sunda anlasmak lazim;Peygamber bir insandi.Yani sinirlene bilir kiza bilir,ama cildirmasi cok acimasizca yapilan hakarettir.(sonra söyle düsüne bilirsin belki Resulüllahta bosanmalarini istiyordu cünki onlar müsrik idi)
Birinci sorun onlarla dost olmasa kizlarini vermezdi diyorsun,Eger peygamberlik verildikten vahy basladiktan sonra desen haklisin ama önce olmustur.Buda normal cünki o toplumda yasayan ve ayni zamanda amcalarinin icinde Hz Muhammedi en cok sevenlerden biriydi Abduluzza.
Ikinci olaya gelince yani tebbet suresine buna ayet cevap versin;

Onlara ayetlerimiz apaçık belgeler olarak okunduğunda bizimle karşılaşmayı ummayanlar derler k: “Bundan başka Kuran getir veya bunu değiştir.” De ki: ‘Benim onu kendiliğimden değiştirmem asla mümkün değildir. Ben yalnızca bana vahyedilene uyarım. Eğer Rabbime isyan edersem büyük günün azabından korkarım.”
10 Yunus Suresi 15

Peygamberimiz’e Kuran’da şunlar söyletilir:

De ki “Size Allah’ın hazineleri yanımdadır demiyorum, gaybı da (algılanamayanı da) bilmiyorum ve ben size bir meleğim de demiyorum. Ben bana vahyedilenden başkasına uymam.”
6Enam suresi 50

Onlara bir ayet getirmediğin zaman “Şuradan buradan derleseydin ya” derler. De ki “Ben sadece Rabbimden bana vahiy edilene uyuyorum. Bu Rabbinizden olan kavrama yeteneğidir, iman edecek bir toplum için doğruya iletilme ve rahmettir.”
7 Araf Suresi 203

Eger Hz Osmana niye ücüncü Halife oldugunu soruyorsan o isin Resulüllahla alkasi dahi yok cünki hayatta dahi degil,neden iki kizinida verdi diyorsan kizlarin babasi sen degilsin kizlar istemiste olabilir, Bu bir tercih meselesi.

darth vader

New member
Yorumun için teşekkürler metin kardeş,
Muhammed çıldırdı dememiştim. Sinirinden çılgına döndü yani çok sinirlendi anlamında.Kendini kaybetti demek istemedim.öyle bir fikrim yok.
Ayetler ile cevap vermişsin.islami düşünceye göre güzel cevaplar.
Osmanın üçüncü halifeliği bu olay nedeni ile alması benim şahsi yorumumdur.doyurucu kanıtım yok.Kureyş kabilesinin 2 ana aşireti var. bunlar tarihte hep düşman idiler. Muhammed-ebubekir-ömer-ali aynı aşiretten iken osman-ebu sufyan-muaviye gibileri karşı aşiretten idiler.
Osmanın normal şartlarda halife olması bence zor idi.Osman Mujhammedin iki kızı ile de evli olmanın avantajını kullanmış olabilir. artık aileden biri olmuştu.Karşı aşirete halifeliğin verilmesi ile iki aşiret arasında kardeşliğin sağlanacağı düşünülmüşde olabilir.
ama osman halifeliği sırasında önemli noktalara hep kendi aşiretinden kişileri yerleştirdi.osmanın halifeliği sırasında Muaviyenin önü böylece açıldı.
Osmanın öldürülmesinin en önemli nedeni aşiretçilik yapması olmalı.
Osmanın katli ile Muaviye'de aliyi ve ehli beyti ortadan kaldırmaya başladı biliyorsunuz.Sonrada halifelik muaviye'ye geçti.

Muaviye , mekkenin fethedildiği gün öldürülmemek için muhammedin önünde diz çökerek müslüman olmuştu.
ölmekten kurtulmak için müslüman olan Bu kişinin ve oğlu yezidin aliye ve ehli beyte yaptıklarına bakılarak aslında müslüman olmadığı yorumu bile yapılabilir ama şimdi siz buna saygısızlık dersiniz. o nedenle bu konuya girmeyelim.
Osmanın kendi aşiretinden olan bu kişinin önünü açması islamda bugün bile devam eden, katliamlara neden olan ayrılığa yol açmıştır.

Enver Ýstek

metin mete
Arkadasim,hep olmus hep yapmis olabilirlerle nereye varmak istedigini anliyorum ama sana tavsiyem sende benim geldigim gibi yola gelirsin niyemi?Cünki dünyada hic bir ortam ve sartta su an senin savundugun irkcilik cesidi almanya haric bulamassin.Afrikadaki kabile savaslarini katmayalim onlarin derdi ne kabile nede irk onlarinki ekmek sadece hayatin gercegi olarak kabul ettigi ekmek yani insanla hayvan arasi bir sey(hasa onlara hayvan demiyorum nefisten baska bir seyin olmadigi yasam süreci diyorum).Gelelim senin derdine avartindaki Kurt dahi normal degil sadece yirtici bir canavar resmetmissin buda sunu anlatir tok olman yirtmana engel degildir.Bunu Hitlr Almanyasinda yasamis insanlarla bire bire bir konustugum icin yaziyorum Hitler dahi bu yapilan insanlik sucundan nefret etmistir,Nürnberg insan ocaklarini görseydin Nasil dindeki Taasubun neler yaptigini yazdigin gibi irkciliginda Taasubunun neler yaptigini görür,benim gibi Ülkücü olmaktan Seref irkci olmadigim icinde Sükrederdin.
Senin anlatmak istedigin(verdigin linkteki bilgiler dahilinde söylüyorum)ha arab milliyetcisi ha siz ne fark eder onlar diyorki Türkleri katledelim(Bunu Resulü Ekreme mal ederek yani uydurarak iftira ederek)sende diyorsunki komle milletleri yok edelim mesela Cin,yunan,arab,bulgar,rus,vs vs...ne farkiniz kaldi bu arabin milliyetcisi ile sizin aranizda.ikinizde insanlik ayibi icerisindesiniz.Simdi sen anlat savun bakalim hangi fikrini savunacaksan hangi tez hangi anti tezin var kendini hakli göstermek icin,Türk oldugum icin Allahima hep sükrettim,senin sükründe gök tanriyami yoksa samanlarami söyle yoksa Türklerin özel tanrisinami o tanri tüm insanlarami yoksa sadece Türkleremi(öyleyse cok kuvvetsiz diyecegim).Terbiye kurallarini hice saymak Irkciligin temel kuralimi(bende oralardan geldigim icin böyle seye sahit olmadim)Bence biraz daha üslubunuza ceki düzen vermeniz gerekmiyormu eger Türkcü isen Türkiyede yasayan insanlarin cogu hadiscide olsa müslümanim diyorlar simdi bunlari zorla samanmi yapacaksin ayni arab milliyetcilerinin yaptigi gibimi senin verdigin link böyle diyorda.Vesselam.

darth vader

New member
ben türk vatanseverim. ama ırkçı veya faşist değilim.
araplarıda severim. ama türk olmalarına rağmen arap adet ve geleneklerini türklere empoze edenleri kınıyorum.
Avatarımdaki kurt resminin ülkücülük ile ilgisi yok.
Kurt sevdiğim bir hayvandır. Resimde hoşuma gitti onun için kullanıyorum. Rahatsız olan var ise değiştirebilirim.
Türklerin nasıl zorla ve katliamlarla müslüman edildiğine dair linki bilgi olsun diye verdim.
Türkleri tekrar şaman yapmak gibi çılgın bir fikrim yok. Öyle yada böyle halkımız müslüman edilmiştir ve türk toplumunun dini ezici çoğunluk ile islam olmuştur.
Ben toplumumun gerçeği kabul etmesini ve din hayallerini bırakmasını isterdim ama bu maalesef sadece temenni.
Bu nedenle en azından şeriat denilen çağdışılığı türk toplumu anlasınki çağdaş ve uygar müslüman olarak yaşasınlar.
Hristiyanlık çok barbar ve ilkel bir din idi. Ortaçağda ne rezillikler oldu.Ama şu an batıda hristiyanlar çok modern ve çağdaş yaşayan din adına insan katletmeyen kişiler oldular.
Aynı süreçlerden acı da olsa islam da gececektir. İslam da evrimleşecek ve çağdaşlaşacaktır.
Yoksa naturel selection olur ve islam doğal olarak yok olur veya rakip bir din tarafından yok edilir.

Enver Ýstek

metin mete
darth vader' Alıntı:
ben türk vatanseverim. ama ırkçı veya faşist değilim.
araplarıda severim. ama türk olmalarına rağmen arap adet ve geleneklerini türklere empoze edenleri kınıyorum.
Avatarımdaki kurt resminin ülkücülük ile ilgisi yok.
Kurt sevdiğim bir hayvandır. Resimde hoşuma gitti onun için kullanıyorum. Rahatsız olan var ise değiştirebilirim.
Türklerin nasıl zorla ve katliamlarla müslüman edildiğine dair linki bilgi olsun diye verdim.
Türkleri tekrar şaman yapmak gibi çılgın bir fikrim yok. Öyle yada böyle halkımız müslüman edilmiştir ve türk toplumunun dini ezici çoğunluk ile islam olmuştur.
Ben toplumumun gerçeği kabul etmesini ve din hayallerini bırakmasını isterdim ama bu maalesef sadece temenni.
Bu nedenle en azından şeriat denilen çağdışılığı türk toplumu anlasınki çağdaş ve uygar müslüman olarak yaşasınlar.
Hristiyanlık çok barbar ve ilkel bir din idi. Ortaçağda ne rezillikler oldu.Ama şu an batıda hristiyanlar çok modern ve çağdaş yaşayan din adına insan katletmeyen kişiler oldular.
Aynı süreçlerden acı da olsa islam da gececektir. İslam da evrimleşecek ve çağdaşlaşacaktır.
Yoksa naturel selection olur ve islam doğal olarak yok olur veya rakip bir din tarafından yok edilir.

Bak arkadasim,benim veya bir cok arkadasin ugrasida arab örf ve adetlerinin Din kisvesi altinda hayat anlayisi olmasina karsiyiz.Bizim gayemiz senin dedigin gibi cagdisi bir anlayisla degil tam Kitabullahin ögretisinde bir din anlayisi,yani Allahin dinini Allaha has kilmak onun istedigi gibi olmak yoksa savas filan hak getire.Bir de bati cok moderin demissin cagdas demissin ama öyle oldugunu nereden cikardin,ben oralarda yasiyorum seni bilmedigin kadar onlari taniyorum. O suskun medeni cagdas dedigin insanlar Seytana bile takkesini ters giydirecek kadar sinsi calisiyorlar,nereden biliyorsun dersen illaki onlarla beraber yasamam lazim degil.Görmek o kadar zorda degil.Her yaptiklari insanlik ayibi bakin Almanyadaki yasayan yabancilara yapilana Hollandada insanlar kendi ana dilleriyle dahi konusamiyorlar neden bu kadar medeni olmuslar acaba, Irakta Afkanistanda ve hatta cok degil bir ve ikinci dünya savaslarinda gördük ne kadar cagdas bunlar M.Akifin dedigi gibi Tek disi kalmis canavarlar. Sen Islamin evrim gecirmesini istiyorsun biz Islamin özüne dönmesini istiyoruz, Ne geldiyse o diyoruz yani Tevrat,zebur ve incilin basina gelenler gibi olmak yerine kendi icimize dönmekten bahsediyoruz.Hem sizin bu söylediklerinizi bakin M.akif nasil degerlendirmis;

"Bize efkar-ı umumiyesi lazım garbın..
O da Allah'ı bırakmakla olur herzesini
Halka iman gibi telkin ile dinin sesini
Susturan aptallın idrakine bol bol tükürün"

Vesselam.

Üst Alt