Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Mezheb tartışmaları bizlere zarar veriyor

Kalpteniman

New member
Web sitesi
www.kalpteniman.com
MESHEP TARTIŞMALARI BİZLERE ZARAR VERİYOR
muhterem kardeşlerim.
H.z. Allah c.c. Ayeti kerimesinde,, KAFİR OLANLAR BİLE, BİRBİRLERİNİN DOSTUDURLAR EĞER SİZ BUNU YAPAMAZSANIZ YERYÜZÜNDE FİTNE VE BÜYÜK BİR KARGAŞALIK OLUR.enfal 73.. Buyururken, Biz ise ne hallere düştük. Resulullah s.a.v.Efendimiz Ahirete irtihal ettikten sonra başlayan şii, sünni tartışmaları bu günlere kadar geldi ve Herhalde kıyamete kadar devam edecek.
Çünkü, Şeytan kıyamete kadar insanların aralarına düşmanlık sokacağına yemin etmiştir. Ve biz müslümanlar onun bu tuzağına düşmüş durumdayız. Yahudi ve hıristiyanların birbirlerine dost oldukları kadar biz müslümanlar, Meshep kavgaları yüzünden birbirimize dost olamadık, yukarıdaki ayeti kerimede geçen fitne ve kargaşalara kapıldık. Ne olacak bu halimiz ne zaman uyanacağız.
Gün geçmiyor ki, Televizyon ve internet ekranlarında şii, ve sünni düşmanlğını körükleyen Ukubet ve bölücü yazılar çıkmasın. Bunu Hepimiz biliyoruz ki, geçmişte yaşayan Alimlerin kusurlarını bu
Zamana taşıyıp teşhir etmek, geçmiş yıllarda biz müslümanların arasına fitne sokmaktan başka bir şey kazandırmadığı gibi bundan sonra da düşmanlık ve nefretten başka bir şey kazandırmıyacaktır. h.z. ALLAH C.C. ise ayeti kerimesinde,,
İNSANLAR İÇERİSİNDE MÜMİNLERE EN ŞİDDETLİ DÜŞMAN OLARAK YAHUDİLERİ BULURSUN. maide 82.
Buyururken bizim düştüğümüz duruma bakın,Gerçek can düşmanı olan yahudileri bıraktık birbirimize düşman olduk. yazdığımız yazılar ile yıkıcı eleştirilerle şeytanı sevindirdiğimizin farkına varamıyoruz.
H.z. Allah c.c. ayeti kerimesinde,, HEPİNİZ TOPLUCA SIMSIKI
ALLAHIN İPİNE SARILIN PARÇALANIP AYRILMAYIN ali-i İmran 103.
buyuruyor.biz ise senlik benlik yaparak parçalara bölünduk Yahudiye lokma olduk.bırakalım Muhaviyenin yezitin yaptığ işleri. Seyyit kutubun ve Hümeyninin yanlış fetvalarının tartışmalarını. onlar çoktan hesaba çekildiler eğer doğru fetva vermişler ise, cennete yanlış fetva vermişler ise, cehennemi boylamışlardır. Bir de şu var ki Hümeyniye atfedilen bir fetva var ki çok iğreç, o fetvayı ekrana taşıyıp teşhir eden bilsin ki, büyük mesuliyet altına girmiştir. Sebebi ise, birincisi, o kişiye iftira atılmış ise onu teşhir eden de o günaha ortak olmuştur.
İkinci mesuliyet ise, bu uygunsuz çirkin fetvayı duyan cahil insanların,Hümeyni gibi birisi bu fetvayı verdiğine göre demekki bu işin çıkar bir yolu varmış der ve o iğreç işi yaparsa, o kişilerin günahlarına da ortak olur.Onun için İnsan ağzından çıkan söze çok dikkat etmelidir.Yapıcı yazılar yazalım yıkıcı beyanatlardan kaçınalım. Yazıklar olsun kerbela vakasının tellalığını yaparak müslümanları bölenlere.yazıklar olsun onları şefkat ile karşılamayıp doğru yola davet etmeyen sünnilere.
H.z. Allah c.c. Bütün İslam Alemini ve, Devletimizi her çeşit bölücülükten muhafaza ederek birlik ve beraberlik içinde yaşamamızı nasip etsin. Amin. Vel Hamdülillahi Rabbil Alemin. Allahümme salli ala seyyidina ve nebiyyina Muhammed.

Son düzenleme:

Kalpteniman

New member
Web sitesi
www.kalpteniman.com
canım kardeşim duha, sizin de vurguladığınız gibi , şafii maliki hambeli Hanefi tartışmasız Hak meshep olarak kabul edilmişlerdir bende sahsen hanefi meshebindenim.
fitnenin ise Resulullah s.a.v. Efendimizin Ahirete irtihal ettikten sonra başladığını hepimiz biliyoruz. Halife çekememezliğinden başlayan fesat teşkilatlanmalar o günkü halkın, h.z. Ali Efendimizin taraflısı aleviler olarak. h.z. Ebubekir Efendimizin taraflısı sünniler olarak iki fırka olmuşlardı. Halbuki H.Z. Ali kerremallahü veche Efendimiz
h.z. Ebubekir Efendimize biat etmişti ve, şöyle demişti, H.Z. MUHAMMED son namaz
imamlığını Ebubekire verdiğine göre, Halifelik Ebubekire verilmiştir. demesine rağmen,
etrafındaki menfaat perestlerden bazıları ayrı fırka kurarak teşkilatlandılar. Netice
hepimizin bildiği gibi Nihayette Kerbela vakaları, ve günümüzde de bölücülük vakaları
yaşanmasına sebep oluyor. sizin bahsettiğiniz gibi diğer biçok sapık fırkalar da türedi
hepsi de birlik beraberliğimize İSLAM Bütünlüğümüze çok büyük zararlar verdiler.
bu hususta yaşadığım bir hadiseyi size nakledeyim. Alevi bir vatandaşın benimle tanışmak ve tartışmak istediğini söylediler bende gelsin görüşelim dedim ve geldi buluştuk konuya girdik iddia ettiği şeyler halfeliğin h.z. Ali Efendimize verilmemesi
Kerbelada h.z. Hüseyin Efendimizin şehid edilmesi meseleleri idi son sözü ise siz yezid
taraftarı sünnisiniz vebal altındasınız dedi. bende, şimdi sen beni dinle kimin vebal altında
olduğunu sana açıklıyayım dedim. siz allevi olduğunuzu ve h.z. Ali Efendimizi sevdiğinizi
söylüyorsunuz fakat o bugün canlanıp kabirden çıksa sizi kılıçtan geçirir neden dersen
o, gusül alıyordu siz almıyorsunuz. o, Namaz kılıyordu siz camiye gelmiyorsunuz. ve kan
davası güdüyor ve bölücülük yapıyorsunuz. Sünni ve Yezid diye isimler taktığınız bizler
ise, Ashabı kiram Ehlibeyt ayırd etmeden hepsini canı gönülden seviyoruz dedim. sana ben bir şey daha söyliyeyim dedim, ben Alevi değilim fakat babamın adı hüseyin, amcamın adı hasan, büyük dayım ali, küçük dayım ömer, kızımın adı ayşe, torunumun adı hüseyin,
kız kardeşimin adı da fatma deyince, baktı kaldı. ve inanmıyacaksınız belki dedi ki Abi
bana namaz kılmasını öğretirmisin ben ne demek hemen dedim belirli şartları tarif
edip öğrettik namaza başladı. demek istediğim dışlamadan ve ön yargıya kapılmadan
anlatabilsek belki birçoğuna Hakikatı duyurabiliriz.Tabiidir Hidayet ALLAHTANDIR Kullara
düşen Doğru bildiğini anlatmaktır. SELAMIALEYKÜM..
.

Son düzenleme:

sinang

New member
Bismillahirrahmanirrahim.
Öncelikle selamün aleyke,kardeşlerimiz.
Evet bir ferdin kusuru bir cemaate mal edilse o bir kişiye hak ettiği söylensede diğerlerine su-i zan veya iftira atılmış olur.
Bundan yola çıkılırsa bir ferde indiğimizde bir ferdin fikri yapısının ve eserlerin ve çalışmalarının cüzzi kısmı muzırane görülse bununla tamamı zararlıdır demekte bir iftiradır.
Hem mümin, varsa kardeşinin kusurlarını düzeltir ve örter.
şimdi bunu alemi islama tevdi eder isek ,çıkarsak, cemaatler ve hizbler de böyledir ki bazıları bazı konularda yalnış tarikte ise düzeltilmelidir,ana hatta,tarike yaklaşılmalıdır.
Bizler bir alemi islamın içinde ki bir cemaatin içinde ki bir ferdi dahi genelliyerek eleştiriyor isek aramızdaki ihtilaflar biter mi?
kaldı ki başka din ve anlayışta,millette olsun işte bu istenilen ihtilaf,ayrılık değildir?

Son düzenleme:

Caferi

Forum Þairi
Web sitesi
www.websitetasarim.com

Yazıklar olsun kerbela vakasının tellalığını yaparak müslümanları bölenlere.yazıklar olsun onları şefkat ile karşılamayıp doğru yola davet etmeyen sünnilere.

Selamun Aleykum.

Beni de şefkat ile karşılayıp doğru yola davet edermisin ? Eğer bunu yapmassan yazıklar olsun sana!!!

Üst Alt