Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Masal bitti mi?

• Konbuyu başlatan hüma-gül
  • Başlangıç tarihi
H

hüma-gül

Guest
Uykudan önce masallar anlatılır ya o masalla dalarsın uykuya. Kahramanlar rüyanda da yanlız bırkamaz seni ve bilinç altına yerleşen her şeyle haşır neşir olursun istemesen de . Bir gün elime masal kitabı verildi. Israrla her gece bir tane okumamı istediler ki masala düşkünlüğüm yoktur pek. söz vermedim. Yarı isteksiz bir şekilde peki dedim ...
İlk masal dostluğu anlatıyordu... Kitabı kapattım.

Dostluk; menfaat içinde yüzen bir duygu. Hazır bir kalıp, maske ya da zamanda oyun ... Yürek ne çok inkar eder bunu... Hayır der hareretle. Ve savunma uçlardadır. Gülümserim hep.Hatta "Mevlana- Şems" gibi koyu bir demde verilir bu bağ. İnanmak istersin. Rol olduğunu keşfetmen uzun sürer. bağlanmışdırsın dostuna ne derse hemen yaparsın . Dost , dostun hep iyiliğini ister ya! kendi için en güzelini dostu içinde ister ... ( ama sözde ) Ah şu kelimeler yok mu? inanıverirsiniz o sahte bahçenin sahte güzelliğine. ve kelimelerden buket yapılır size, ruh okşanır oysa ki bir önceki dost köprüsü ihanetle bitmiştir. Ama yürek yapamaz dost kelimesi bir mıknatısdır çeker onu... Yine o köprüden düşecektir yine parçalanacaktır yüreği, kan ... Göz yaşı ve kan dokuyacaktır zamanı .....

Bunları ilave yaptım masala ve gerisini okumadım .

İkinci masal açtım ilk masalın aynısıydı

Üçüncü masal da aynıydı ....

Koca kitabı tekrarla bitirmişlerdi. Yarıya kadar okduğum masalla uykuya dalmıştım .... Gördüğüm rüyayı belki bir gün anlatırım ...

Sabah olunca arkadaş kitabı geri istedi ve masal bitti mi diye sordu cevap vermedim .......

(ALINTI)

radikal

New member
Masalların bittiği yerde gerçekler yaşanır. Her insanın hayatında bir masal vardır. Her insan masalındaki kahramanlarını kendi seçer. Yağtığı seçim O'nun hakkında ne kadar hayrlıdır bilemez. Ama bir gerçek var ki, her masalın sonu gökten düşen üç elma ile biter. Ya cennettir bu elma, ya cehennem, yada ilahi rıza! Rabbim üçüncüyü nasip etsin ümmedi muhammed'e (s.a.v.)

Üst Alt