Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Magnificent Müslüman olmak

Kartalbibaktý

New member
Merhaba kardeşler abiler ben hiç namaz kılmadım tabi küçükken bi 6-5 yaşlarında camiye gidiyodum öle namaz hareketleri yapıyordum sure okumuyordum zaten çok salakmışım küçükken Oyuncaklarım için namaz kılıyomuşum ne pisim ben ya nese ya En iyi şekilde nasıl müslüman olunur ben pek bilmiyorum Mesela şüphelerim var
Şimdi ben namaz kılarsam sure okursam bunlardan bişe anlamassam ne olucak nası bilcem iyi müslüman oldumu
"O namaz kılanara lanet olsun ki, kıldıkları namazda ne dediklerini anlamadan okurlar" Bu laftan acayip tırstım ben Bu Söz yüzünden ibaded etmeye korkuyorum ya yanlış yaparsam kendimden Allaha sığınırım Haydi görüşürüz Sorularıma cevab verirseniz sevinirim yanlış bişeler dediysem affedin.

SincanLy

New member
Web sitesi
www.sincanly.blogspot.com
Öncelikle Allah'ın selamı üzerine olsun. (Selamun aleyküm) Korkma ! Sen içinden Allah inancını eksik etme. Salavat getir. Tekbir getir. Fakire fukaraya yardım et. Namaz kıl. Ama abdestini güzel al. Bir namaz kitabı alarak namaz kılmayı öğren. Sure ezberle. Kur'an kurslarına katıl. Okuyamıyorum diye üzülme. Okuyamıyorsan okuyacağını düşün. Gayret et. İçinden geldiği gibi dua et. Küfürden uzak dur. Kötülük yapanlarla dostluk eyleme. Okumuş olduğun ayet namaz kıldığını sanıp namazla, Allah inancıyla dalga geçen kafirler içindir. Cemaat ile namaz kıl. Dualar et. Utanmadan takıldığı yerde sorularını sor. Forumumuzda inşaallah aradığın soruların cevabını bulursun.

Selam ve dua ile..

çakır

Member
"O namaz kılanara lanet olsun ki, kıldıkları namazda ne dediklerini anlamadan okurlar"

bu sözü kim söylemiş. onun orjinali var ama biraz değişik.....

çakır

Member
"o namaz kılanlara yazıklar olsun ki kıldıkları namazdan gaflet içindedirler"

Bu ifade daha doğru. Alınmana gerek yok kartalbibaktı. Bu ayet namaz kılanlar için. Nasıl olsa sen hiç namaz kılmıyorsun sorun değil.

Kartalbibaktý

New member
Yaşar nuri öztürk Söledi "O namaz kılanara lanet olsun ki, kıldıkları namazda ne dediklerini anlamadan okurlar" Bu lafı okan bayulgenin programında

Kubuz

New member
Namaz konusunda yapılabilecek en yanlış şey terktir. Bazı şeylerin yarımı hiç olmamasından iyi bunlardan biri namaz. Namaza başlarsın Fatiha ile dört sure öğrenirsin sonrası kolay. Ara ara camiye uğra namaz kılman güzelleşir. Vesveseleri dert etme şeytanın sağından gelmesine izin verme.

Üst Alt