Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Lütfen Yardım...

yardýmeli

New member
Öncelikle herkeze selamın aleyküm.
Abilerim , ablalarım derdim o kadar büyük ve affedilmesi zor ki.
Annemle babam ayrı , küçüklükten beri evde baba olmadı , haliyle anneme ve kadınlara karşı daha fazla meyillendim.
Şu an 16 yaşındayım , lise 2. sınıfım , 8. sınıfta falan kızlarla falan gayet uyumluydum fakat sonradan istediğim ama karşı koyamadığım bir biçimde erkeklere karşı içimde cinsel dürtüler oluşmaya başladı.
Söylemekte utandığım en büyük konu ise bir erkekle beraber oldum , hemde defalarca.
Taa 6-7 yaşımda başladı beraber olmak , ama tabii o zamanlar çocuktuk zevk için değildi (Arkadaşımında anne-babası ayrı , annesinde kalıyor.)
Hocalarım , arkadaşlarım , kızlar , çalıştığım yer , ailem kısacası herkes tarafından sevilen biriyim.
İstemiyorum artık , bir zamanlar ''bundan sonra eşcinselim , kabul edeyim'' diyordum , sonra içimde kalan bir gramcık inanç karşı koyuyordu.
Ama artık yaşım kemale erdi , namaz kılmıyorum , dua etmiyorum , iyice imanım köreldi inkar etmiyorum.
Mesela haftada 5-6 kez masturbasyon yapıyorum , 3 keresinde kızlarla cinsel dürtü oluyorken , 3 keresinde erkeklerle oluyor , hatta video açtığım bile oluyor.

Abilerim , ablalarım , gerçekten ilk defa bir konu açıyorum gerek gerçek hayatta gerek internet aleminde , bana gerçekten bir yol gösteren lazım , öyle birşey olsun ki bende normal birisi olayım , hep yanında olabileceğim bir kız arkadaşım olsun , inanın para-pulu yok saymaya başladım.
Konuda uygun olmayan kelimeler var affola ama gerçekleri anlatıyorum lütfen yardımcı olun bana allah rızası için.

Selametle.

Selim

New member
Öncelikle samimi gerçek bir tövbeye niyet etmelisiniz, yaptığınız şey elbette çirkin bir iştir, lakin bu Allah (c.c.) mağfiretinden mahrum kalacağınız anlamına gelmez.

Eğer nasuh tövbesi (samimi bir tövbe) ederseniz ve yaptığınız bu kötü işi bir daha yapmamak üzere Allah c.c.'a söz verirseniz Ayetle sabittir, Allah c.c. affettim buyuruyor.

Erkek erkeğe livata yapıp tövbe etmeden ölenler kıyamet sabahı Lut (a.s.) kavmiyle birlikte haşr olurlar. Nerede ölürse ölsün kabri nerede bulunursa bulunsun, öldüğü gibi Lut(a.s.) kavminin yanına götürülür. Bu da Hadisi Şerifle sabittir.

Sadece bu işlediğiniz günah değil, hayatınız boyunca bir çok kötülükler işlesedinizde öyle bir günah vardır ki onunla hiçbir günah denk değildir. Bir vakit namazı kasten terk etmek, işlediğiniz veya işleyeceğiniz bütün günahlardan daha büyüktür. Fakat işlediğiniz çirkin işi unutmayın ki pişmanlığını Allah c.c. sürekli iletin.

Namaz kılmıyorsanız mutlaka hiç vakit kaybetmeden namazlarınızı can bedenden çıkıncaya kadar kılın.

Eğer Müslüman olarak can verirseniz , anlattığınız günah olsun veya başka bir günahın cezasını Allah c.c. ateş olarak layık görürse, bu 1.kat Cehennem tabakası olur. Allah bizi muhafaza etsin.. Lakin Müslümanım diyorsun namaz kılmıyorsun, Allah c.c. buyuruyor ki "Namazı zayi ettiler, yakında Gayya kuyusunu boylacaklar"
Gayya kuyusu neresimi? Cehennem günde Yetmiş Bin defa kendi içinde bulunan Gayya kuyusundan Allah'a sığınıyor. Nasıl bir yer olduğunu tasavvur bile edemeyiz.
İlk soru namazdan gelecek, namaz kolaysa diğer amelleri üstten incelenip bırakılacak. Ama namazdan eksik çıkarsa didik didik edilecek. Allah c.c. hepimizi namazımızı düzgün ve eksiksiz kılmaya muvaffak eylesin.

muhacir_b

New member
allahın selameti inş kalbinde yeşerir kardeşim.
yaşadığın his nefsinin bir hilesidir kardeşim.sana tek tavsiyem dosdoğru namazına başla ve seni allahı hatırlatacak insanlarla beraber ol.sana hakkı unutturacak insanlardan yırtıcı hayvanlardan kaçar gibi kaç.gecenin üçte birinde kalk yalvar ağla sızla allahtan iste.bizde sana inş dua edenlerden olacaz.anlayacan.allahın sevdiği şeylerle meşgul ool.sen gerçekte kurtulmak istiyorsan allaha kul olmaya bak.allaha kul olan bir insana şeytan galip gelemez.ama kul değilsek şeytan bize galip gelir ve istediğini elde eder.otur etrafındaki insanlara bak acaba o insanlar kendimdahi allahın bize ikram ettiği herşeye değer verdiğimiz kadar allaha değer vermiş olsaydık o kadar acınacak hale düşermiydik.kardeşim içindeki hislere allahtan yardım işsteyerek namazla ona sığın ve mucadele et ama pes etme göreceksin allahın lütfü sana ulaşacaktır.ama pes edersek nefsimize teslim olursak maf oluruz.nefsle mucadelelin yoluna büyüklerimizden öğrenyoruz elhmd.büyüklerimizden ibrahim bin etem hz buyuryor ey nefsim beni yerin dibine geçirsen ben kement atıp allah diyeceğim çıkacağım.sen beni bıraksan bile ey nefsim ben senin peşini bırakmayacam.ibrahim bin etem nefsinin yakasına yapıştı ve dost oldu onun yakasına yapışmasının yaşantısı şuydu aklına kötü bişey geldiği zmn tövbe derdi bir daha tövbe esas samimiyetsiz tövbeye tövbe ve allaha sığırnırdı ama aklına iyilik gelirse şükrederdi ve allahın kereminden ümit eder ve mucadelesine devamö ederdi.HER HAYIR BİR BEDEL İSTER BU YÜZÜDE GÖRMEDİNİN BEDELİ BİR CANDIR:SEYYİD AHMET BEDEVİ HZ

esmer

New member
Bu konu hakkında çok fazla yazmak istemiyorum.Zaten arkadaşlar yardımcı olmaya çalışmışlar.Sadece şunu söylemek istiyorum.Siz eşcinsel değilsiniz ama kesinlikle psikiatriste gitmeniz lazım.
Eşcinsellik çok farklı birşeydir ki doktora gittiğinizde doktor da bunu size söyleyecektir.Sizin bazı uzuvlarınız kadınlar gibi değilse ki değilmiş siz eşcinsel değilsiniz.Sadece duygu,düşünceleriniz ve eğilimleriniz için konuşuyorsunuz bunlarda psikatride cinsel sapkınlıkdır.Kesinlikle doktora gitmelisiniz.Yardımcı olacaklardır.Bugüne kadar işlediğiniz günahlardan dolayı da Allah'a sığınmanızı ve O'ndan hayra çevirmesini dileyin.Şüphesiz sığınabileceğimiz en doğru kapıdır.

tion

New member
Yasar Nuri Ozturk escinselligin cezasinin olmadigini soylemis. Google'da "yasar nuri ve escinsel" diye aratinca cikiyor.
Ayni zamanda Scott Kugle diye bir ilahiyatcinin konu hakkinda yeni cikan bir yayini var. Bircok yonden escinselligin Islam'da haksiz yere bir yasaklamayla yasaklandigini soyluyor. Kendisi Amerikali bir Musluman bu arada.
Ki zaten Kuran'in dogru durust Turkce cevirisi bile yok. Yasar Nuri ya da "sadece Kuran" diyenler bile kendi yorumlarini katmaktan geri kalmiyor. Sanirim diger insanlara kendi koyduklari kurallari dayatmak onlara kendilerini Tanri gibi hissettiriyor. Ne ayip!
Sonuc olarak bu konuda yeni, baska bir degisim olusmaya basladi. Konu hakkinda "gercekten" etraflica bilgisi olanlar bilgilendirme yapabilirlerse sevindirici olur. Ozellikle iyi Arapca bilgisine sahip elestirel ilahiyatcilar.

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Yasar Nuri Ozturk escinselligin cezasinin olmadigini soylemis. Google'da "yasar nuri ve escinsel" diye aratinca cikiyor.
Ayni zamanda Scott Kugle diye bir ilahiyatcinin konu hakkinda yeni cikan bir yayini var. Bircok yonden escinselligin Islam'da haksiz yere bir yasaklamayla yasaklandigini soyluyor. Kendisi Amerikali bir Musluman bu arada.
Ki zaten Kuran'in dogru durust Turkce cevirisi bile yok. Yasar Nuri ya da "sadece Kuran" diyenler bile kendi yorumlarini katmaktan geri kalmiyor. Sanirim diger insanlara kendi koyduklari kurallari dayatmak onlara kendilerini Tanri gibi hissettiriyor. Ne ayip!
Sonuc olarak bu konuda yeni, baska bir degisim olusmaya basladi. Konu hakkinda "gercekten" etraflica bilgisi olanlar bilgilendirme yapabilirlerse sevindirici olur. Ozellikle iyi Arapca bilgisine sahip elestirel ilahiyatcilar.

Eş cinsel duygu ve dürtülerin cezası olmayabilir ancak bu duygu ve dürtüler fiiliyata dökülünce günah olur.

Scott Kugle'nin kim olduğunu bilmiyoruz ama belli ki eş cinselliği savunanlara göre bir tip, kimseyi bağlamıyor, İslamı ise asla!...

Kur'anın çevirisi de var, meali de var, tefsiri de var. Anlayana veya anlamak isteyene.

gozcelik

New member
Selamlar,
Bahsedilen olayın cinsel sapkınlık olduğu ve doktordan yardım alınması gerektiğine katılıyorum. Özellikle bir takım videolar izleyerek nefsinizi bu yöne yönlendirmişsiniz. Bu doğuştan gelen bir şey değil. Roma döneminde de erkek-erkeğe ilişki çok yaşanıyormuş. Hatta erkek vucuduna genel bir hayranlık duyuluyormuş. O dönemdeki herkesin doğuştan eş cinsel olduğunu düşünmek mantıksız, ancak kendilerini buna göre yönlendirmişler.
Size de acilen bu tür davranışlardan uzaklaşmanızı ve bir doktordan yardım almanızı tavsiye ediyorum.
İyi günler...

tion

New member
Kuran'in meali var ama yeterli degil: Turkce meallerde bircok yerde Arapca metne bagli kalinmadan kelimeler eklenip cikariliyor. Kuran'i "anlamak isteyen"ler bu sekilde somuruluyor. Bunu "sadece Kuran" mesaji veren insanlar bile yapiyor. Sanirim Kuran'da da bahsettigi gibi Kutsal'a ekleyip cikarma yapmak ilahiyatci zumrenin bir aliskanligi olmus. Ve evet ne yazik ki buna Musluman ilahiyatcilar da dahil. Boyle bir gunahin hesabi verilmez. Bu nedenle bu kisileri buradan iyilikle uyariyorum.

tion

New member
Escinsellik konusunda da bilgili ve nesnel (objektif) bir "bilen"e basvurmanizi oneririm. Benim Kuran'dan anladigim kadariyla bircok acik kapi olabilir bu konuda. Ama gercekten bilgili ve ozellikle ne kadar vurgulasam az bunu: "onyargisi olmayan" birinden yardim alin lutfen.

sinem52

New member
çok mutsuzsan halinden, için yanarak dua edersin Allah a
ama hakkat yanmalı için
ki o zaman kabul edilmeyecek bir arzu çok azdır.
ama fifti fiftiysen yani hem bu halinden memnun hemde bir yandan Allah korkusundan dolayı vicdan azabın varsa
o kadar üzülmezsin..
Allah ın "cezalandırmasından korkmak" ile "ondan utanmak" arasında ki fark bizim sonumuzu belirleyecek unutma
rabbim şifa versin.

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Kuran'in meali var ama yeterli degil: Turkce meallerde bircok yerde Arapca metne bagli kalinmadan kelimeler eklenip cikariliyor. Kuran'i "anlamak isteyen"ler bu sekilde somuruluyor. Bunu "sadece Kuran" mesaji veren insanlar bile yapiyor. Sanirim Kuran'da da bahsettigi gibi Kutsal'a ekleyip cikarma yapmak ilahiyatci zumrenin bir aliskanligi olmus. Ve evet ne yazik ki buna Musluman ilahiyatcilar da dahil. Boyle bir gunahin hesabi verilmez. Bu nedenle bu kisileri buradan iyilikle uyariyorum.

Bin dört yüz yıl önce bölgesel kültür ekseninde ve bu gün ki Arabça dan bile farklı bir lisana sahip Kur'an ın bu gün için/yarın için mota mot mealini ummak yanlış olur, zira böyle bir meal/çeviri/terceme hiç bir yerde olamaz. Bu nedenlerledir ki Allah'ın emirleri gerek o dönemden gelen hadis ve sünnetlerle ve gerekse diğer ilimlerle tefsir edilir ve hüküm çıkarılır. Yani Kur'anı anlamak ondan çıkan hükümleri bilmektir yoksa bu her önüne gelenin sıradan bir ilimle çözeceği basit bir bilgi kaynağı değildir, kıyamete kadar güncelliği yitmeyen ilahi bir kitaptır. Kur'an ın meali ile ahkam kesip fiil işleyeceklerin çok yanlışı olur ve her akıl da bir başka başka hükümler çıkarır.

sinem52

New member

bu durumlar beni korkutuyor

Ebu_Ahmet_Musab

New member
Hadis-i şerif, Buhari’de ve Müslim’de geçiyor. Hadisi özet olarak hatırlayalım: Peygamber Efendimiz (sav) buyuruyor ki, geçmiş ümmetlerden bir adam vardı. Doksan dokuz kişiyi öldürmüştü. Gel zaman, git zaman, adam bu ağır günahın ıztırabından geceleri uyku uyuyamaz oldu. Gözyaşları içinde günahkâr olduğunu hatırlıyor ve durmadan ağlıyordu. İçinden, “Allah beni affetmez!” diyor, ümitsizce hıçkırıklara boğuluyordu. Adam affedilip edilmeyeceğini araştırmaya başladı. Ona bir rahip gösterdiler. Adam rahibin kapısını çaldı. Ve doksan dokuz kişinin canına kıydığını, şiddetli pişmanlık yaşadığını, kendisi için tövbe imkânı olup olmadığını sordu.
Rahip, şaşkınlıkla adamı baştan aşağı süzdü ve kafasını kaldırdı: “Hayır, olmaz!” dedi.
Adam rahibi de öldürdü. Ve öldürdüğü adam sayısı yüz oldu.
Fakat adam pişmanlık ve üzüntü içinde boğulacak gibi kalbi daralmaya başlamıştı. Gözyaşları sel olmuştu. Yeniden kendisine tövbe yolu gösterecek bir âlim aramaya başladı. Ona âlim bir kimse tavsiye ettiler.

Hiç durmadı, gitti, âlim kimsenin kapısını çaldı. Ona: “Ben yüz kişi öldürdüm. Benim için tövbe imkânı var mıdır?” dedi. Âlim:
“Seninle Allah arasına kim girebilir oğlum? Elbette dilersen tövbe edebilirsin!” dedi ve devam etti: “Fakat sen buralarda yaşama! Buralar fena yerlerdir.
Buralarda başın günahtan kurtulmaz. Sen falan yere git! Orada Allah’a ibadet eden bir cemaat vardır. Onlara katıl ve onlarla birlikte sen de ibadet et!” dedi.

Adam âlime teşekkür etti ve ibadet eden cemaate katılmak için hemen yola çıktı.
Fakat yolu yarılamıştı ki, ecel gelip çattı. Canını almak üzere rahmet melekleri ile azap melekleri hazır bulundular ve tartıştılar. Azap melekleri:
“Bu adam hiçbir hayır işlemedi!” dediler. Rahmet melekleri:
“Ama bu adam bütün kalbiyle tövbe etti. Allah’a yöneldi” dediler.
Fakat bir sonuca bağlayamadılar. Allah (cc) hakem olmak üzere üçüncü bir melek gönderdi. Hakem melek:

“Geldiği yer ile gideceği yer arasını ölçünüz! Adam hangisine yakınsa oraya aittir” dedi.
Melekler adamın geldiği yer ile gideceği yer arasındaki mesafeleri ölçtüler.
Adam aslında geldiği köye daha yakın bulunmaktaydı. Peygamber Efendimiz’in (sav) aynen ifadesi şudur: “Allah adamın köyüne, ‘Uzaklaş!’; gideceği köye ise ‘Yaklaş!’ diye vahyetti. Böylece ölçümde adam gideceği köye yakın bulundu ve bağışlandı.”

Yaşadığın yeri ve o işi yaptığın insanları terket. Bu bile senin tevbende samimi olduğunu kanıtlar. Allah o adamı bu samimiyetinden dolayı bağışladı.

Üst Alt