Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Lütfen yardım edin, akıl verin!

panalgine

New member
Selamin Aleykum.

ALLAH'a (CC) şükürler olsun çocuklugumdan beri aksatmadan
namazımı ikame ederim.şimdi 19 yaşında bir erkek gencim. zamanla olgunlaşıyorum
namazın düzenleşiyor. tadili erkana daha çok uyuyoruz neyse geleyım konuma.

Bir zamanlar bende her genç gibi açık saçik (afedersiniz) izledim. 2 senedir izlemiyorum bakmıyorumda.bazen gozum kayıyor.

Nefsim nedeniyle bakışlarımı namahremden kaçırmakta zorlanıyorum.ben ne yapmalıyım bu huyumdan nasıl vaz geçeceğim yardım edin akıl verin lütfen.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Selim

New member
Çok sık oruç tut. Namaz ve sabırla yardım iste. Ayrıca bu zamanda namahreme bakmıyanın Allah c.c. katında mükafatını düşün.

old_preacher

New member
Bu tarz yayınlar zamanla bağımlılık yapar, yaptığında da insanın sonraki hayatını (evlilik hayatını) olumsuz etkiler. Olabildiğince uzak durmak lazım. Kitap, müzik gibi farklı hobiler edinin ve spor yapın.

gozcelik

New member
İnançlı bir insan olduğunuz belli. Bazen insan beyni günün pisikolojik sıkıntılarından kurtulmak için eğlenceli şeylere (cinsellik de dahil) yönelebiliyor. Yani bu durum namazını aksatmayan kişinin de hiç namaz kılmayan kişinin de başına gelebilir. Sizin avantajınız bunun kötülüğünü bilmeniz. Bence gözünüz kaymaya başladığında, size şah damarınızdan yakın olan yüce Allah'ın o an sizi gördüğünü hatırlamanız. O zaman korkar utanır ve sakınırsınız diye düşünüyorum.

Üst Alt