Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kutlu Doğum Haftasi Haydi Tesbih çekelim

effsane

New member
Web sitesi
www.ibc-network.com
logo.gif

S.A

Dostlar efendimiz cihan peygamberimiz Hz.Muhammed (a.s) için sizler Salavat çekmeye davet ediyorum. Katılmak isteyen herkes bana mail atsın Katılım "Allahümme Salli Ala Seyyidine Muhammed" salavatını bildireceği miktar kadar çekecek.
Hepinizden ALLAH(CC) razı olsun

KARDEŞLER
Eğer çekmeyecek veya çekemiyecekseniz sakın bildirmeyin. Günahı ve sorumluluğu bana ait olur sonara ALLAH(CC) korusun. Kardeşlerimden çok istihram ediyorum çekemeyeceği adetleri bildirmesinler ve çekmeyeceklerse de bildirmesinler

HAYDİ

Günde 100.000 adetle rekor kıralım. İnternet gibi bir sınırsız ortamda 100.000 adet hiçde zor değil. Haydi günde 100.000 adedi bulalım inşALLAH(CC)

msn adresim : [email protected]

effsane

New member
Web sitesi
www.ibc-network.com
sevgili dostlar

Cihan peygamberimiz Hz.Muhammed(S.A.) için tesbih sayımız 6.500 'e ulaşmıştır. 1 Kardeşimiz msn den bildirdiğine göre 5.000 adet ilave etti ve her gün kendisi 500 adet her gün 5 nisana kadar çekecek

effsane

New member
Web sitesi
www.ibc-network.com
Sevgili Peygamberimiz Için Rekor Kiralim

Sevgili peygamberimiz s.a.v efendimize tesbih sayısı 7.500 olmuştur. Kardeşlerim internet gibi çok geniş bir ortamda bu rakam çok azdır. Günlük bu rakam 100.000 olmalı. Çok şey istemiyoruz Hz.Muhammed (s.a.v) efendimiz için selavat çekmenizi istiyoruz. Ve bu çekilen rekor olsun.

ÇAPANOÐLU

New member
bence, tesbih yerine, kişi başına en az 10 mermi parası olmak üzere, IRAK'A, ÇEÇENİSTAN'A, AFGANİSTAN' A, FİLİSTİN'E gönderilmek üzere, para toplayalım..
Kuru kuruya tesbih çekmekten, küfre tetik çekmek daha ehven ve daha sevaplıdır..
varsa bu organizeyi yapabilecek bir babayiğit, her hafta yüz mermi parası benden..
buyrun, vira bismillah..

Tevbe Suresi 14 Savaşın onlarla ki, sizin elinizle Allah onlara azap etsin, onları rezil etsin. Onlara karşı size yardım etsin. Ve inananlar toplumunun göğüslerine şifa ulaştırsın.

effsane

New member
Web sitesi
www.ibc-network.com

El Ahzab Sûresi 56. ayet-i kerimede Allah-ü Teâlâ buyurmaktadır ki; "Gerçekten Allah ve melekleri Peygambere salât ederler, O' nu överler. Ey iman edenler! Siz de O'nu övün ve O'na salât ve selam edin, O' na gönülden teslim olun."

Ezcümle aleyhissalatü vesselam buyurmuştur ki:
“Burnu sürtülsün o adamın ki yanında ben zikrolunmuşum da bana salavat getirmemiştir.”

Çapanoğlu Kardeşim

Iraktaki ve diğer müslüman ülkelerdeki kardeşlerimiz için yardım etmemiz gerektiği için fikrini çok sivri de olsa belirtmen çok güzel ve bu güzelliği Tevbe Suresinin 14 üncü ayeti ile desteklemen de bilginin ne kadar derin olduğunu göstermesi bakımından da takdire şayan.

Ancak kardeşim Delilimiz yüce Kuran olunca senin gibi fetva verebilecek kadar bilgili bir kardeşimiz karşışında yice yüce kitabımız kurandan ayetlerle sana cevap vermeye çalışacağım ama öncelikle bir daha bu konuda bu forumda daha doğrusu benim açtığım konuda konu dışında yazmamanız istihram edeceğim sevgili kardeşim. Ancak sen bu konu dışında bir konu açarsan bizlerde snin konunu okur ve sana fikirlerimizi yazmaya çalışırız inşALLAH(CC)

Ayet-i kerimede: “Allah ve melekleri, peygamberi çok salat ederler, Ey müminler! Siz de ona salavat getirin ve tam bir teslimiyetle selam verin.” (El-Ahzab-56) buyurduğu veçhile o yüce varlığa salat ü selam getirmek müminler için ilahî bir emirdir.
Allah (cc) Kur’an’ı Kerim’de şöyle buyuruyor. “Kim Rasulüne itaat ederse Allah’a itaat etmiş olur. Yüz çevirene gelince seni onların başına bekçi göndermedik!” (Nisa 80)
“Rasulüm de ki: Eğer Allah’ı seviyorsanız bana uyunuz ki Allah da sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın.” (Al-i İmran 31)
“Duâ sema ile arz arasında durur. Rasulullaha salavat getirilmedikçe Allah’a yükselmez.” (Tirmizi, Altınoluk yayınları Üsve-i Hasene-33)
Kim bana bir kere salat ederse Allah ona on salat eder, onun on günahını siler, onun on kat derecesini artırır. (Beyhaki)
Cebraile mülaki oldum da bana şöyle dedi: Sana müjde ederim Allah diyor ki: ‘Kim sana selam verirse Ben ona selam veririm. Kim sana salat getirirse Ben ona salat ederim.’ (Hakim, Beyhaki)
Her cimriden daha cimri olan adam ben yanında anılıp da üzerime salat getirmeyendir. (Buhari)
Hısni Hasin Kitabında Ebu Yali Musuli (ra)' den rivayet olunmuştur. Peygamber Efendimiz (sas) buyurdular ki; "Bir kimse malının çok olmasını istiyorsa, bu suretle salavat okusun."

ÇAPANOÐLU

New member
El Ahzab Sûresi 56. ayet-i kerimede Allah-ü Teâlâ buyurmaktadır ki; "Gerçekten Allah ve melekleri Peygambere salât ederler, O' nu överler. Ey iman edenler! Siz de O'nu övün ve O'na salât ve selam edin, O' na gönülden teslim olun."

Ezcümle aleyhissalatü vesselam buyurmuştur ki:
“Burnu sürtülsün o adamın ki yanında ben zikrolunmuşum da bana salavat getirmemiştir.”

Çapanoğlu Kardeşim

Iraktaki ve diğer müslüman ülkelerdeki kardeşlerimiz için yardım etmemiz gerektiği için fikrini çok sivri de olsa belirtmen çok güzel ve bu güzelliği Tevbe Suresinin 14 üncü ayeti ile desteklemen de bilginin ne kadar derin olduğunu göstermesi bakımından da takdire şayan.

Ancak kardeşim Delilimiz yüce Kuran olunca senin gibi fetva verebilecek kadar bilgili bir kardeşimiz karşışında yice yüce kitabımız kurandan ayetlerle sana cevap vermeye çalışacağım ama öncelikle bir daha bu konuda bu forumda daha doğrusu benim açtığım konuda konu dışında yazmamanız istihram edeceğim sevgili kardeşim. Ancak sen bu konu dışında bir konu açarsan bizlerde snin konunu okur ve sana fikirlerimizi yazmaya çalışırız inşALLAH(CC)

Ayet-i kerimede: “Allah ve melekleri, peygamberi çok salat ederler, Ey müminler! Siz de ona salavat getirin ve tam bir teslimiyetle selam verin.” (El-Ahzab-56) buyurduğu veçhile o yüce varlığa salat ü selam getirmek müminler için ilahî bir emirdir.
Allah (cc) Kur’an’ı Kerim’de şöyle buyuruyor. “Kim Rasulüne itaat ederse Allah’a itaat etmiş olur. Yüz çevirene gelince seni onların başına bekçi göndermedik!” (Nisa 80)
“Rasulüm de ki: Eğer Allah’ı seviyorsanız bana uyunuz ki Allah da sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın.” (Al-i İmran 31)
“Duâ sema ile arz arasında durur. Rasulullaha salavat getirilmedikçe Allah’a yükselmez.” (Tirmizi, Altınoluk yayınları Üsve-i Hasene-33)
Kim bana bir kere salat ederse Allah ona on salat eder, onun on günahını siler, onun on kat derecesini artırır. (Beyhaki)
Cebraile mülaki oldum da bana şöyle dedi: Sana müjde ederim Allah diyor ki: ‘Kim sana selam verirse Ben ona selam veririm. Kim sana salat getirirse Ben ona salat ederim.’ (Hakim, Beyhaki)
Her cimriden daha cimri olan adam ben yanında anılıp da üzerime salat getirmeyendir. (Buhari)
Hısni Hasin Kitabında Ebu Yali Musuli (ra)' den rivayet olunmuştur. Peygamber Efendimiz (sas) buyurdular ki; "Bir kimse malının çok olmasını istiyorsa, bu suretle salavat okusun."

56. ALLAH ve melekleri peygamberi desteklemektedir. Ey inananlar siz de onu destekleyin, gereken saygı ve itaati gösterin.

Sevgili kardeşim, önce şu selavat meselesini bir açıklığa kavuşturalım,
Hadi melekler ellerinde tesbih Peygemberin adını ınıyor, insanlarda..
Peki, Allah'ın Peygamberini nasıl tesbih ettiğini açıklar mısınız..
Allah, ALLAHÜMME SALLİ ALA SEYYDİNE MAHAMMED diyerek tesbih etmez herhalde peygamberini..
Oysa, bu ayet, ALLAH VE MELEKLERİ PEYGAMBERİ DESTEKLER, EY İNANANLAR SİZDE DESTEK OLUN manasındadır, fakat, yanlış meal çevrileriyle milletin kafası karıştırılmıştır maalesef..
Bir insan 24 saat Muhammed diye tekrar etse eline bir şey geçmez ama, MUHAMMEDİ davayı 2 kişiye anlatsa ve tebliğ işine devam etse, hem peygamberine yardım etmiş olur ve hem daha çok sevap almış olur..
Meseleye birde bu açıdan baksak acaba yanlış mı yapmış oluruz..

effsane

New member
Web sitesi
www.ibc-network.com
Peygamberimize Iman

Peygamberimize Iman

CANIM KARDEŞİM

Senden öncelikle yorum ve bilgilerini bir önce söylediğim gibi lütfen bu konuda yazma ALLAH(CC) rızası için. Çünkü senin fikirlerini tasvip etmiyorum. Cevap yazmayacağım çünkü yazarsam size cevap hakkı doğacak. Bu konuyu kapatmanı önemle rica ederim.

ALLAH(CC) razı olsun

effsane

New member
Web sitesi
www.ibc-network.com
Allah(cc) Senden Razi Olsun Kardeşim. Peygamberimizin şeffati üzerine Olsun Inşaallah

Selamün Alyküm

Üst Alt