Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kurban Bayramı

türk_ajani

New member
selamlar,

ben kurban bayrami ve ona bagli olarak gerceklesen kesimlerin cok yanlis oldugunu düsünüyorum. nedenlerine gelince; bütün bir ülke kan gölüne dönüyor, tamamen sagliksiz ortamlarda yani otoyol kenarlarinda vs.. gibi yerlerde yapiliyor. yani hijyenik kosullar hic dikkate alinmiyor.

kurban bayraminin amaclarindan bir tanesi de zenginlerin fakirlere et bagisi yapmalaridir. unutmayiniz ki bir sene 365 gündür ve karni ac olan insanlara yardim etmek icin 1 hafta gibi bir süre cok yetersiz kalmaktadir, yardim etmek isteyen bütün bir sene sistematik bir sekilde yardim etsin, bunun icin kurban bayrami gibi bir mazereti referans olarak almasin.

saygilar

mhmt

New member
evt haklısınız ALLAH c.c. herzaman hayırlarla karşılaştırsın

Haklısınız, dememek lazım.
Arkadaş, ilk cümlesi ile duvara toslamış. Siz de onu takip etmeyin.

İlk konusu, ilk yorumu: "Kurbana karşıyım".
Oldu. Kesmeyelim bi daha. Ama bu sene kesmiş bulunduk, seneye bakalım :)

La havle...

selametle..

bekir

sadece bir kul
Yönetici
selamlar,

ben kurban bayrami ve ona bagli olarak gerceklesen kesimlerin cok yanlis oldugunu düsünüyorum. nedenlerine gelince; bütün bir ülke kan gölüne dönüyor, tamamen sagliksiz ortamlarda yani otoyol kenarlarinda vs.. gibi yerlerde yapiliyor. yani hijyenik kosullar hic dikkate alinmiyor.

Bizden de selam...
Önce belirtmek lazım ki çok yanlış düşünüyorsunuz. Çünkü; kurban kesmek bir ibadettir ve hiç bir ibadet sırf uygun şartlar bulunmadığı için terk edilmez.
Sıkıntı kurbanda ve kurban kesmekte değil, devletin milletini, milletinin dinini, milletinin kültürünü dikkate almayarak, her manada batıya benzemeye çalışmasından ibarettir. Eğer bu ülkede bir Kurban Bayramında her yer kan gölüne dönüyor ise, kurbana çatmaktan ise, buna çare bulması gereken devlet kurumlarını eleştirmek lazım.

kurban bayraminin amaclarindan bir tanesi de zenginlerin fakirlere et bagisi yapmalaridir. unutmayiniz ki bir sene 365 gündür ve karni ac olan insanlara yardim etmek icin 1 hafta gibi bir süre cok yetersiz kalmaktadir, yardim etmek isteyen bütün bir sene sistematik bir sekilde yardim etsin, bunun icin kurban bayrami gibi bir mazereti referans olarak almasin.

saygilar

İslam zaten 365 gün insanların biri birine yardım etmesini emretmiş. Bunda bir beis yok. Ama kurbanın ana amacı fukaraya et dağıtmak değildir. O kısım "yol bir maslahat iki" gibi değerlendirilmelidir. Ana amaç Allah'a mal ile yapılan bir fedakarlık/infak/biat meselesidir ki, bu durum tüm şartlardan daha öncelikli ve önemlidir...

Üst Alt