Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kuranın mealini okuyana 1 milyar?

hidayet(3)

New member
600 sayfalık,6236 ayetten oluşan,Kuranı kerimi 2 ayda okuyan herkese,1 milyar verilecek.

müttaki

New member
şu işe bak
halla halla
Allahın bize gönderdiği ve okumak zorunda olduğumuz mükellef olduğumuz mukaddes kitabımızı okuyana para dağıtıyorlar.
ben 1 ayda okuyorum ve mükafatımı Allahtan bekliyorum. kuran okuduğum için verilecek parayı ne yapayım!

hidayet(3)

New member
şu işe bak
halla halla
Allahın bize gönderdiği ve okumak zorunda olduğumuz mükellef olduğumuz mukaddes kitabımızı okuyana para dağıtıyorlar.
ben 1 ayda okuyorum ve mükafatımı Allahtan bekliyorum. kuran okuduğum için verilecek parayı ne yapayım!

sevgili müttaki,okumak zorunda olduğumuz diyorsun,ama hala okumamışsın.İşte o yüzden bir milyar dağıtılıyor.Ama sen bir milyarı almak istemiyorsan,bir ayda okuda görelim bakalım.Yağmasanda gürlemişsin...

hidayet(3)

New member
Kim? neden? böyle bir seviyesizlik yapıyor?

Sevgili karababa,burdaki inceliği senin anlamanı beklemiyorum.Sen daha latin harfleriyle kuranı kerimi yazmayı bile beceremiyorsun.Resul nebi yazını okudum.Havariler için onlara vahiy gelebilir.Çünkü onlar,peygamberin arkadaşlarıdır.demişsin.O zaman sahabenin hepsi vahiy alıyordu.Kaldı ki şura 51 hiç okumadığın belli.Peygamberlerin bağlantılı olduğu kişilere vahiy gelir demişsin.Arıya vahyettik ayetini okumadığında belli.Arıların bağlantısını da bi zahmet anlatı ver.

müttaki

New member
sevgili müttaki,okumak zorunda olduğumuz diyorsun,ama hala okumamışsın.İşte o yüzden bir milyar dağıtılıyor.Ama sen bir milyarı almak istemiyorsan,bir ayda okuda görelim bakalım.Yağmasanda gürlemişsin...

bilmeden yargıda bulunmak sana hiç yakışmadı.halbuki yazılarını sürekli takip eden biriydim.böyle bir yargısız infazda bulunman sana hiç yakışmadı.
bu mealin kime ait olduğunu biliyorum.ne demek istediğini de biliyorum.
sadece bu bizim zaten kulluk vazifemiz ve okumak zorunda olduğumuz bir kitap dedim.bunun için para verilmez de para istenmez de.

hidayet(3)

New member
bilmeden yargıda bulunmak sana hiç yakışmadı.halbuki yazılarını sürekli takip eden biriydim.böyle bir yargısız infazda bulunman sana hiç yakışmadı.
bu mealin kime ait olduğunu biliyorum.ne demek istediğini de biliyorum.
sadece bu bizim zaten kulluk vazifemiz ve okumak zorunda olduğumuz bir kitap dedim.bunun için para verilmez de para istenmez de.

Konu başlığına dikkat edin!!!Kuranı okuyana 1 milyar deniliyor.1 milyar lira denilmiyor.1 milyar dolar da denilmiyor.Bu işin aslı Kuranı okuyana en az 1 milyar sevap verilebileceğini bu sevabın çoğalabileceğini belirttik.Ama her şeye maddesel ve parasal açıdan yaklaştığımız için hemen para vereceğimiz zannedildi.Bizi yıkanda,yakanda zandır ve kavram karmaşasıdır.Fatihanın hemen yanındaki surede bu kuran takva sahipleri için bir hidayet kaynağıdır.Demek ki okuyana hem sevap var hem kurtuluş vardır.

hidayet(3)

New member
Kim? neden? böyle bir seviyesizlik yapıyor?

Önce bizim yaptığımız değil senin yaptığın seviyesizliktir.Biz 1 milyar lira vereceğiz yazmadık.Ama bir milyar sevap kazanabilir manasında yazmıştık.Senin gibi resul nebi kavramını saçma sapan latin harfleriyle sayfalarca yazmadık.Millet kuranı okusun gibilere espiri yaptık.Tabi senin mürşidin para herhaldeki 1 milyar lira zannettin.Çünkü sen her okuduğunu anlasaydın,kuranı bayağı okumuşsun amazerre kadar bir şey anlamamışsın.Bak ben buna kızmıyorum.Ama senin seviyesizliğine ve terbiyesizliğine kızıyorum.Diyeceksin ki ya hidayet(3) kardeşim niye böyle ağır konuşuyorsun?Çünkü sen resul nebi konusunu anlatırken,bahsettiğin evronosoğlu gibi islamiyetten bahseden ,kurandan bahseden,bir hoca için çok ağır hakaretler yapmışsın.Sapık demişsin.Manyak demişsin.Bunlar senin gibi kuranı ezberlemiş birisine yakışıyor mu?Ben bu hocayıda,fetullah hocayıda,cübbeli hocayıdı,yaşar nuri hocayıda hepsini dinleyen bir insanım.Ve inan ki hepsinin de yanlışları var,hataları var.Hemde büyük yanlışları olanları var ama hiçbirine hakaret etmiyorum.Çünkü kötü söz sahibine aittir.Senin o sahtekar dediğin hocaya tabi olan benim yakınımda birçok adam var.Bunların birçoğu tahsilli,doktor,avukat,asker,halk,kibar,terbiyeli insanlar.Yaşar nuri mesela benim hiç sevmediğim bir insan.Seninde
sevnediğini tahmin ediyorum.Ama şimdi ben küfür mü etmeliyim ona?sapıktır,sahtekardır,manyaktır mı demeliyim
?Ona inanan temiz insanlarada küfür etmiş olmazmıyım?mesela şimdi bir örnekleme yapalım ;haşa senin mürşidin varsa aynı hakaretleri benim yaptığımı düşün.Eğer yoksa,sevdiklerine yaptığımı düşün.Bak burda yapıyorum demiyorum dikkat et!!!...Sana yazıklar olsun .Başkada bir şey söylemiyorum.

Üst Alt