Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kur'andan Dualar....

Mücahid

New member

EY RABBİMİZ!

Ey Rabbimiz! Affına sığındık! Dönüş sanadır...
Ey Rabbimiz! Unutursak veya hataya düşersek bizi sorumlu tutma!
Ey Rabbimiz! Bizden öncekilere yüklediğin gibi bize de ağır bir yük yükleme!
Ey Rabbimiz! Bize gücümüzün yetmediği işler de yükleme! Bizi affet! Bize acı! Sen bizim Mevlamızsın! Kafirler topluluğuna karşı bizi galip eyle! (2/285 - 286)

Ey Rabbimiz! Bizden bunu kabul buyur; şüphesiz sen işitensin, bilensen!
Ey Rabbimiz! Bizi sana boyun eğenlerden kıl, neslimizden de sana itaat eden bir ümmet çıkar, bize ibadet usullerimizi göster, tevbemizi kabul et, tevbeleri çokça kabul eden, çok merhametli olan ancak sensin! (2/127 - 8)

Ey Rabbimiz! Bize dünya da iyilik ver, ahirette de iyilik ver. Bizi cehennem azabından koru' (2/201)

Ey Rabbimiz! Bizi doğru yola ilettikten sonra kalplerimizi eğritme! Bize tarafından rahmet bağışla! Lütfu en bol olan sensin! (3/8)

Ey Rabbimiz! İman ettik; bizim günahlarımızı bağışla, bizi ateş azabından koru! (3/16)

Ey Rabbimiz! Günahlarımızı ve işimizdeki taşkınlığımızı bağışla, ayaklarımızı (yolunda) sabit kıl; kâfirler topluluğuna karşı bizi muzaffer eyle! (3/147)

Ey Rabbimiz! Bize, peygamberlerin vasıtasıyla vaat ettiklerini de ikram et ve kıyamet gününde bizi rezil - rüsvay etme; şüphesiz sen vadinden caymasın! (3/194)

Ey Rabbimiz! Biz kendimize zulmettik. Eğer bizi bağışlamaz ve bize acımazsan mutlaka ziyan edenlerden oluruz! (7/23)

Ey Rabbimiz! Bizi zalimler topluluğuyla beraber bulundurma! (7/47)

Ey Rabbimiz! Bize bol sabır ver (ve) Müslüman olarak canımızı al! (7/126)

Ey Rabbimiz! Bizi o zalimler topluluğu için deneme konusu yapma! (10/85)

Ey Rabbimiz! Bizi ve bizden önce gelip geçniş imanlı kardeşlerimizi bağışla; kalplerimizde, iman edenlere karşı kin bırakma! Ey Rabbimiz! Şüphesiz ki sen çok merhametlisin. (59/10)

Ey Rabbimiz! Beni ve soyumdan gelecekleri namazı devamlı kılanlardan eyle!
Ey Rabbimiz! Duamı kabul et' (Amellerin hesap olunacağı gün beni, ana - babamı ve mü'minleri bağışla! (14/40 - 41)

Z

zeynep_hearty

Guest
Ey Rabbimiz! Günahlarımızı ve işimizdeki taşkınlığımızı bağışla, ayaklarımızı (yolunda) sabit kıl; kâfirler topluluğuna karşı bizi muzaffer eyle! (3/147)

amin..amin..rabbim kez kere razı olsun ..selam ve dua ile..

müttaki

New member
Rabbimiz hizmetimizi kabul buyur, şüphesiz sen işitensin, bilensin.

Rabbimiz, bize bu dünyada iyilik ver, ahirette de iyilik ver ve bizi ateşin azabından koru!

Rabbimiz! üzerimize sabır yağdır. Ayaklarımıza sebat ver, bu kafir topluma karşı bize yardım et, zafer ver!

Rabbimiz, bizi doğru yola ilettikten sonra, kalplerimizi eğriltme. Bize katından rahmet bahşet, şüphesiz sen, bol bol bağışlayansın.

Rabbimiz, biz, kesin olarak iman ettik. Bizim günahlarımızı bağışla ve bizi ateşin azabından koru,

Rabbim, bana katından tertemiz bir soy ver!

Rabbimiz, indirdiğine inandık, resule uyduk, bizi şahit olanlarla beraber yaz.

Rabbimiz, günahlarımızı ve işlerimizdeki aşırılığımızı bağışla ayaklarımızı sabit kıl, kafir topluma karşı bize yardım et!

Rabbimiz, biz, “Rabbinize iman edin” diye, imana çağıran bir davetçiyi işittik ve iman ettik. Rabbimiz bizim günahlarımızı bağışla, suçlarımızı ört, iyilerle birlikte canımızı al!

Rabbimiz, bize elçilerinle vaat ettiğin şeyleri ver ve kıyamet günü bizi perişan etme,

Rabbim, beni ve kardeşimi bağışla bizi rahmetine girdir

Bize bu dünyada ve ahirette iyilik yaz

Rabbimiz bizi o zulmeden kavme fitne yapma

Rabbim, bilmediğim şeyi senden dilemekten sana sığınırım. Eğer beni bağışlamaz ve bana acımazsan hüsrana uğrayanlardan olurum

Rabbim! Beni ve çocuklarımı namaz kılanlardan eyle. Rabbimiz! Duamı kabul buyur

Rabbimiz! Beni, anamı, babamı ve müminleri Hesap görülecek günde bağışla!

Rabbim, onların küçükken bana merhametle muamele ettikleri gibi şimdi de sen onlara merhamet et.

Rabbim, beni girdireceğin yere hoşnutluk ve esenlikle girdir. Çıkaracağın yerden hoşnutlukla çıkar ve bana katından yardımcı bir kuvvet ver

Rabbimiz, bize katından bir rahmet ver ve işimizde doğruyu başarmayı bize nasip et!

Rabbim göğsümü aç, dedi. İşimi kolaylaştır. Dilimdeki düğümü çöz. Ki sözümü iyi anlasınlar. Kendi ailemden bir yardımcı ver.

Rabbim, beni tek başıma bırakma

Rabbim, beni yalanlamalarına karşılık bana yardım et

Rabbim, şeytanların kışkırtmalarından sana sığınırım! Onların yanımda bulunmalarından da sana sığınırım

'Rabbimiz, inandık, bizi bağışla, bize merhamet et

Rabbimiz, bize eşlerimizden ve soyumuzdan gözlerimizi aydın kılacak (iyi çocuklar) bağışla! Bizi takva sahiplerine öncü yap!

Rabbim bana kavrayış kabiliyeti ver ve beni iyiler arasına kat! Ve beni, sonrakiler içinde “doğrunun sözcüsü” yap! Beni nimet cennetlerinin varislerinden kıl!

Rabbim! bana ve anama babama verdiğin nimetine şükretmemi ve hoşnut olacağın işi yapmamı bana kolay kıl, beni rahmetinle iyi kulların arasına kat.

Rabbimiz, bizi ve bizden önce iman eden kardeşlerimizi bağışla, kalbimizde iman edenlere karşı bir kin bırakma!

Rabbimiz, sana dayandık, sana yöneldik ve dönüş sanadır!

Rabbimiz, bizi inkar edenler için deneme kılma. Bizi bağışla

Bizim nurumuzu tamamla ve bizi bağışla.

Rabbim, beni bağışla, anamı, babamı ve iman ederek evime giren erkek ve kadın müminleri de.. Yalnız zalimleri yok et!

AMİN…

A

abdirabbih

Guest
Ey Rabbimiz! Affına sığındık! Dönüş sanadır...
Ey Rabbimiz! Unutursak veya hataya düşersek bizi sorumlu tutma!
Ey Rabbimiz! Bizden öncekilere yüklediğin gibi bize de ağır bir yük yükleme!
Ey Rabbimiz! Bize gücümüzün yetmediği işler de yükleme! Bizi affet! Bize acı! Sen bizim Mevlamızsın! Kafirler topluluğuna karşı bizi galip eyle! (2/285 - 286)

Amin..............

samanyolu

New member
“Ey Rabbimiz, bizden kabul buyur, hiç şüphesiz işiten sensin, bilen sensin.” (Bakara, 127)

“Ey Rabbimiz! Bize dünyada bir güzellik ve ahirette de bir güzellik ver ve bizi ateş azabından koru.” (Bakara, 201)

“Ey Rabbimiz, eğer unuttuk ya da yanıldıysak bizi tutup sorguya çekme. Ey Rabbimiz, bize bizden öncekilere yüklediğin gibi ağır yük yükleme. Ey Rabbimiz, bize gücümüzün yetmeyeceği yükü de yükleme. Bağışla bizi, mağfiret et, rahmet et bize. Sensin bizim Mevlâmız, bize kâfirlere karşı yardım et.” (Bakara, 286)

“Ey Rabbimiz! Bize ihsan ettiğin hidayetten sonra kalplerimizi haktan saptırma, bize kendi katından rahmet ihsan eyle. Şüphesiz ki, sen bol ihsan sahibisin.” (Âl-i İmran, 8)

“Ey Rabbim! Kalbime genişlik ver, işimi kolaylaştır, dilimden düğümü çöz ki sözümden anlasınlar.” (Tâ-hâ, 25-26)

“Rabbim, bağışla ve merhamet et. Sen merhametlilerin en iyisisin.” (Mü’minun, 118)

“Ey Rabbimiz! Bize gözümüzü aydınlatacak eşler ve zürriyetler bağışla ve bizi takva sahiplerine önder kıl.” (Furkan, 74)

“Ey Rabbim! Beni ve soyumdan gelecekleri namazını dosdoğru kılanlardan eyle. Ey Rabbimiz! Duamı kabul et. Ey Rabbimiz! Herkesin hesaba çekileceği günde beni, ana-babamı ve
müminleri bağışla.” (İbrahim, 40-41)

“Rabbimiz, bizi ve bizden önce inanan kardeşlerimizi bağışla, kalplerimizde inananlara karşı bir kin bırakma. Rabbimiz! Sen çok şefkatli, çok merhametlisin.” (Haşr, 10)

“Rabbim! Doğrusu kendimi ziyana uğrattım. Sen beni bağışla.” (Kasas, 16)

sumisali

New member
kuranı kerimden dua mealleri

kuranı kerimden dua mealleri

KUR'AN'DAN DUALAR

"Ey Rabbimiz Bizi sana teslim olanlardan kil neslimizden de sana teslim olan bir ummet cikar, bize ibadet yerlerimizi goster, tovbemizi kabul et zira tovbeleri kabul eden, cok merhametli olan ancak sensin."
( Bakara- 28 )

"Ey Rabbimiz, Bize dunyada bir iyilik, ahirette bir iyilik ver. Bizi ates azabindan koru."
( Bakara- 201 )

"Ey Rabbimiz Unutursak veya hataya dusersek bizi hesaba cekme(yarliga).Ey Rabbimiz Bizden oncekilere yukledigin gibi bize de agir bir yuk yukleme."
( Bakara- 285 )

"Rabbimiz Bizim gucumuzun yetmedigi islerden bizi sorumlu tutma, bizi affet, bizi bagisla, bize aci. Cunku sen mevlamizsin. Kafir kavimlere karsi bize yardim et."
( Bakara- 286 )

"Rabbimiz Bizi dogru yola ilettikten sonra kalplerimizi egriltme. Bize tarafindan rahmet bagisla. Eminiz ki, lutfu en bol olan sensin."
(Ali Imran- 8 )

"Rabbimiz Gelmesinde suphe edilmeyen bir gunde insanlari mutlaka toplayacak olan Sen'sin. Allah asla sozunden donmez."
( Ali Imran -9 )

"Ey Rabbimiz Iman ettik, oyleyse bizim gunahlarimizi bagisla, bizi ates azabindan koru."
( Ali Imran -l6 )

"Rabbimiz Indirdigine inandik ve Peygamber'e uyduk Simdi bizi (birligini ve peygamberlerini tasdik eden)sahitlerden yaz."
( Ali Imran- 53 )

"Ey Rabbimiz Gunahlarimizi ve isimizdeki taskinligimizi bagisla, ayaklarimizi (yo1undan) kaydima, kafirler topluluguna karsi bizi muzaffer kil."
( A1i Imran-147 )

"Rabbimiz Sen bunu bosuna yaratmadin. Seni tesbih ederiz. Bizi cehennem azabindan koru."
( Ali Imran -191 )

"Rabbimiz, dogrusu sen, kimi cehenneme koyarsan artik rusva etmissindir. Zalimlerin hic yardimcilari yoktur."
( Ali Imran- 192 )

"Ey Rabbimiz, Gercek su ki biz, "Rabbinize iman edin" diye seslenen bir davetciyi (Peygamberi, Kur'ani) isittik. Artik gunahlarimizi bagisla, kotuluklerimizi ort, ruhumuzu iyilerle beraber al, ey Rabbimiz."
( Ali- Imran- 193 )

"Rabbimiz' bize peygamberlerin vasitasiyla vaat ettiklerini de ikram et ve kiyamet gununde bizi perisan etme: Suphesiz sen vaadinden caymazsin."
( Ali- Imran -194 )

"Rabbimiz! Biz kendimize zulmettik, eger bizi bagislamaz ve bize acimazsan mutlaka ziyan edenlerden oluruz."
( Araf- 23 )

"Lutfedip hidayetiyle bizi buna(bu nimete) kavusturan Allah'a hamdolsun, Allah bizi dogru yola iletmeseydi kendiligimizden dogru yolu bulacak degildik. Andolsun ki, Rabbimizin elcileri gercegi getirmislerdir."
( Araf- 43 )

"Ey Rabbimiz! Bizi zalimler toplulugu ile beraber bulundurma!"
( Araf- 47 )

"Rabbimiz! Bizimle kavmimiz arasinda adaletle hukmet. Cunku sen hukmedenlerin en hayirlisisin."
( Araf- 89 )

"Rabbimiz ustumuze sabir yagdir ve bizi musluman olarak oldur."
( Araf- l26 )

"Allah'a dayandik. Ey Rabbimiz, bizi. O zalimler topluluguna bir fitne (konusu) yapma. Ve bizi rahmetinle 0 kafirler toplulugundan kurtar."
( Yunus 85-86 )

"Ey Rabbim beni ve soyumdan gelenleri namazi devamli kilanlar eyle. Ey Rabbimiz duami kabul et!
( Ibrahim-40 )

"Ey Rabbimiz (amellerin) hesap olunacagi gun beni ana-babami ve mu'minleri bagisla."
( Ibrahim- 4l )

"Rabbimiz, Bize tarafindan rahmet ver ve bize, su durumumuzdan kurtulacak yolu hazirla."
( Kehf- 10 )

"Rabbimiz, Biz iman ettik, oyleyse bize aci. Sen merhametlilerin en iyisisin."
( Mu'minun 109 )

"Rabbimiz, Cehennem azabini uzerimizden sav. Dogrusu onun azabi gelip gecici bir sey degildir."
( Furkan- 65 )

"0rasi cidden ne kotu bir ugrak, ne kotu bir konaktir."
( Furkan- 66 )

"Rabbimiz bize gozumuzu aydinlatacak esler ve zurriyetler bagisla ve bizi takva sahiplerine onder kil."
( Furkan-74 )

"Bizden tasayi gideren Allah'a hamdolsun. Dogrusu Rabbimiz cok bagislayan, cok nimet verendir."
( Fatir- 54 )

"Rabbimiz bizi ve iman ile daha once bizi gecmis din kardeslerimizi bagisla, kalplerimizde, iman edenlere karsi hic bir km birakma. Rabbimiz, Suphesiz ki sen cok sefkatli, cok merhametlisin."
( Hasr- 10 )

"Rabbimiz, Sana dayandik, sana yoneldik. Donus sanadir."
( Mumtehine-4 )

"Rabbimiz, Bizi inkar edenler icin bir fitne kilma bizi bagisla, Ey Rabbimiz, yegane galip ve hikmet sahibi ancak sensin."
( Mumtehine-5 )

"Ey Rabbimiz, Nurumuzu tamamla, bizi bagisla, cunku sen her seye kadirsin."
( Tahrim- 8 )

"Basima bu dert geldi. Sen, merhametlilerin en merhametlisisin."
( Enbiya- 83 )

"Senden baska hic bir tanri yoktur. Seni tenzih ederim. Gercekten ben (nefsine zulmeden) zalimlerden oldum."
( Enbiya- 87 )

"Rabbim beni yalniz birakma. Sen varislerin en hayirlisisin. (Her sey sonunda senindir.)
( Enbiya- 89 )

"Rabbim bagisla ve merhamet et. Sen merhametlilerin en iyisisin."
( Mu'minun- 118 )

"Bizi zalimler toplulugundan kurtaran Allah'a hamdolsun."
( Mu'minun- 28 )

"Rabbim beni yalanlamalarina karsilik bana yardimci ol."
( Mu'minun- 38 )

"Ey Rabbim, beni ve kardesimi bagisla, bizi merhametine kabul et. Zira sen merhametlilerin en merhametlisisin."
( Araf- 151 )

"Rabbim, kucuklugumde onlar beni nasil yetistirmislerse, sen de onlari esirge."
( Isra-24 )

"Rabbim girecegim yere durustlukle girmemi sagla cikacagim yerden de durustlukle cikmami sagla. Bana, tarafindan hakkiyla yardim edici bir kuvvet ver."
( Isra- 80 )

"Allah bana yeter. Ondan baska tanri yoktur. Ben sadece O'na (guvenip)dayanirim. Cunku 0 buyuk arsin sahibidir."
( Tevbe- 129 )

"Rabbim, bana tarafindan hayirli bir nesil bagisla Inaniyorum ki sen, duayi hakkiyla isitensin."
( Ali-Imran- 38 )

"Rabbim, Ruhuma genislik ver."

"Isimi bana kolaylastir."

"Dilimin bagini coz. Ki sozumu anlasinlar"
( Taha- 25-26-27- 28 )

"Rabbim, benim ilmimi artir."
( Taha- 114 )

"Rabbim, Bana hikmet ver ve beni iyiler (zumresi ne ) kat."
( Suara- 83 )

"Bizi mu'min kullarinin bircogundan ustun kilan Allah'a hamdolsun."
( Neml- 15 )

"Ey Rabbim, Bana ve ana-babama verdigin nimet sukretmemi ve hosnut alacagin iyi is yapmami gonlume getir. Rahmetinle, beni iyi kullarin arasina kat."
( Neml- 19 )

"Rabbim, dogrusu kendime zulmettim. Beni bagisla."
( Kasas- 16 )

"Rabbim beni zalimler guruhundan kurtar."
( Kasas- 2l )

"Rabbim, Dogrusu bana indirecegin her hayra muhtacim."
( Kasas- 24 )

"Rabbim, Su fesatcilar guruhuna karsi bana yardim et."
( Ankebut- 30 )

"Rabim, Bana ve anne babama verdigin nimete sukretmemi ve razi olacagin yararli is yapmami temin et. Benim icin de zurriyetim icin de iyiligi devam ettir. Ben sana dondum. Ve elbette ki ben muslumanlardanim."
( Ahkaf- 15 )

"Rabbim, yeryuzunde kafirlerden hic kimseyi birakma"
( Nuh- 26 )

"Rabbim, Beni, ana-babami, iman etmis olarak evime girenleri, iman sahibi erkekleri ve kadinlari bagisla, zalimlerinde ancak helakini artir."
( Nuh- 28 )

AMIN!

Üst Alt