Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kurana göre Herkez bu sahneyi yaşayacak ve bu sorulara muhatap olacak

tevhideçaðrý

New member
Sur a üfürüldü..
Kıyamet koptu..
Herkes kabirlerinden kalktı ve nefs leriyle birleşti..
Ve akın akın insanlar mahşer alanına dolmaya başladı..
Ve bir ses yankılandı …
Herkes imamlarının (mürşidlerinin) yanına gitsin..(isra-71)
Ortalık karma karışık , insanlar bağıra bağıra sağa sola koşturmaktadır…
Müminler, mürşidlerinin yanına gider,
Amel defterini sağından alan müminler sevine sevine giderken ..
Kafirler dehşet içinde, bağıra bağıra koşturmaktadır..
Ve bizim vatandaş da hıçkıra hıçkıra koşturmaktadır,aklından şöyle geçer..
Vatandaş … herkesi imamıyla çağırdılar..nerede yahu bizim mahallenin imamı, yok ben en iyisi bizim alimi bulayım o kesin cennetliktir,..
Yoksa bizim mahallenin imamını mı bulsam? Yok yok eniyisi bizim alimi bulmak..Sonunda karşısına çok güvendiği hocası olan alim çıkar..
Vatandaş - hocam.. hocam.. ne oldu size yüzünüz simsiyah..
Din görevlisi - sen önce kendine bak..
Vatandaş - hocam neler oluyor..birşey anlamıyorum..
Din görevlisi - ne bileyim ben yahu ..bende anlamıyorum…
Vatandaş - bizi cehenneme atacaklar, hocaaaam.
Din görevlisi - git başımdan lan , ben kendi derdimle uğraşıyorum..
Vatandaş din görevlisinin yakasına yapışır…
Vatandaş - yaktın ulan bizi yaktııııın…
Onlar boğuşurken.. cehennem bekçileri …onları tek tek toplayıp , bölük bölük cehennemin kapısının önüne götürürler..
Cennetliklerde oradadır ama onlar cehenneme yalnızca o gün içinde gezip görmek için girerler, ve aynı gün içinde enerji bedenleriyle uçarak cennetlerine girerken Allaha sonsuz hamd ve şükrederler..
Cehennem bekçileri onları cehennemin kapısında bekletirken her guruba ayrı ayrı sorarlar…
Zümer-71 Kafirler zümre zümre cehenneme sürülürler, kapılara geldikleri zaman kapılar açılır. Cehennem bekçileri onlara derler ki, size sizden (sizin aranızdan) olan Resuller gelmedi mi ki, size (üzerinize) Allahın ayetlerini okusun (anlatsın izah etsin) ve sizi bugüne (buraya) geleceğinizi (söyleyerek) uyarsın, ikaz etsin. (cehenneme girenler) dedilerki EVET (geldiler) ..fakat azap sözü kafirlerin üzerine hak oldu..
Ve cehennemin kapıları bir karış kadar kaldırılır…
Burunları yere sürte sürte cehennemden içeri ebediyen kalmak üzere girerler…..vatandaş ise bir çoğu gibi Allaha yalvarır,
Vatandaş - Cehennemde olanlar derler ki, Ya Rabbi muhakkak ki biz sadatlarımıza (dinde ileri gelenlere) ve küberamıza (büyüklerimize) itaat ettik. Ve böylece senin yolundan (sıratı müstakimden) saptık. Rabbimiz onlara iki kat azap ver ve onları büyük bir lanetle lanetle. (Azhab-67-6
Vatandaş - yazıklar olsun bana keşke onu dost edinmeseydim.(furkan28)
Vatandaş - Andolsun ki bana Kuran gelmişken o beni zikirden saptırdı.
Şeytan insanı yalnız bırakır. (furkan29)

Resul dedi ki ; Ya Rab! Kavmim Kuranı terk ettiler. (furkan 30)
Bu arada vatandaşın gözü bir alt kat cehenneme giden hocasına takılır..
İblis ise oradakilere şöyle der…
İblis - şeytan emir yerine getirildiği zaman şöyle dedi, muhakkak ki Allah size hak olanı vaad etti ve bende size vaad ettim. Fakat ben vaadimden döndüm. Ve ben sizin üzerinizde bir güce (sultanlığa, yaptırım gücüne) sahip değilim. Sadece sizi davet ettim, böylece siz bana icabet ettiniz. Artık beni kınamayın! Kendinizi kınayın! Ve ben sizin yardımcınız değilim. Sizde benim yardımcım değilsiniz. Gerçekten ben, sizin beni ortak koşmanızı daha önce de inkar ettim. Muhakkak ki zalimlere acı azap vardır……(İbrahim 22)
MULK-8:(Cehennem) nerede ise öfkesinden çatlayacak gibi olur. Herbir grup oraya (cehenneme) atıldığında, cehennem bekçileri (vazifelileri) onlara: “Size nezir (ikaz edici, uyarıcı) gelmedi mi?” diye sorarlar.
MULK-9:(Cehenneme atılanlar) derler ki: "Evet, andolsun ki bize nezir geldi. Ama biz, onu yalanladık ve Allah, hiçbir şey indirmemiştir, dedik ve siz, büyük bir sapıklık içindesiniz, dedik.”

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Sebe 21- Onun (iblisin) onlar üzerinde bir sultanlığı (nufuzu, tesiri) yoktu. Ahirete (hayatta iken ruhunu Allaha ulaştırmaya) inanan kişi ile ondan (Allaha ulaşmaktan) şüphe içinde olanları bilmemiz için (iblisle onları imtihan ettik) ve senin Rabbin her şeyi hıfzedendir. (koruyan,gözetendir).

Sayın tevhideçağrı

Kur'an ayetlerini bu şekilde tahrif ederek asmanız halinde ciddi şekilde ceza alabilirsiniz.

Sebe 21 - Oysaki onun, onlar üzerinde hiçbir sultası yoktu. Sadece biz; âhirete inananı, onun hakkında kuşkuya düşenden ayırmak için böyle yapıyorduk. Rabbin herşey üzerinde Hafiz'dir, kollar, korur, gözetir.

Üst Alt