Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

KUR'AN ve Hadis-i Şerif olmadn ALLAH C.C ANLATILIR

sinang

New member
bu metot Kuranda vardır.Allah bir sineğin kanadını temsil göstermekten kaçınmaz,o halde sana ne oluyor ki Kuranın dersini Kurandan almıyorsun,yahut niçin bu dersi ona havale etmiyorsun.Hayır yüz bin kere hayır sen şu kainat kitabı dediğinden milyon hakikat göster Kuranın ifadesini onun tevilini yakalayamazsın.küfür bir yalnış anlama değil bir muannidlik ise ancak bu muannidin inadını kelamullah ve tefsiri sünnet kıracak.evet elzem olan budur,doğru akış budur.Allah cc ipine sarılmak bu demektir.bu işi ancak bu yol ile tebliğ edebilirsin.hz.ibrahim as. kaçtane müntesibi vardır.hakikata açık simalar olabilir.bu bu durumu nasıl değiştirsin.

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
bu metot Kuranda vardır.Allah bir sineğin kanadını temsil göstermekten kaçınmaz,o halde sana ne oluyor ki Kuranın dersini Kurandan almıyorsun,yahut niçin bu dersi ona havale etmiyorsun.Hayır yüz bin kere hayır sen şu kainat kitabı dediğinden milyon hakikat göster Kuranın ifadesini onun tevilini yakalayamazsın.küfür bir yalnış anlama değil bir muannidlik ise ancak bu muannidin inadını kelamullah ve tefsiri sünnet kıracak.evet elzem olan budur,doğru akış budur.Allah cc ipine sarılmak bu demektir.bu işi ancak bu yol ile tebliğ edebilirsin.hz.ibrahim as. kaçtane müntesibi vardır.hakikata açık simalar olabilir.bu bu durumu nasıl değiştirsin.

sen sanırım hz. ibrahim kıssasını okumadın? bu yaptığmızda hz ibrahim yöntemidir. hem sen benimsemeye bilirsin işimiz kurana inanana Allahı bildirmek değil, amaç kurana inanmıyana Allaha inandırmaktır, Allaha inanmıyan kişi kuranı zaten yalanlıcaktır. her yiğin yoğurt ymesi farklı olur ama bu sheyecan niye, bu öfkeli reddiye sebepsiz ve sadece nefsidir. onun için hz ibrahim kıssasını okuyun. efendimiz düşmanınızın silahıyla düşmanınızla savaşan diyor, günümüzde küfür bilimden geliyor.. onun için tabiattaki ayetleri anlayıp insanlara göstermek görevimizdir..

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
Değerli Seyfullah kardeşim sadece iki yazını okuyabildim. Dayanamadım teşekkür etmek istedim

Allah senden hadsiz razı olsun ve istikametten ayırmasın. Himetinde muvaffak etsin

Canım kardeşim
Muhabbetle
amin cümlemizi inşallah.. dualarınızı kabul olur inşallah cümlemizde sıratı mustakimde oluruz...

CCCCCC

New member
Başlıkta ilim ile ALLAH C.C IN varlığına delalet eden biraz düşündürücü bir örnek vermiştim.KUR'AN ı bilen zaten KUR'AN dan başka delil istemeyecektir.Yalnız KUR'AN ı inkar edene KUR'AN dan öğüt vermek boşuna olacaktır hele bu zamanda.Zaten inkar eden adam bana KUR'AN dan bahsetmeyinde diyebilir.

sinang

New member
Siz anlamıyorsunuz Kuranı inkar eden koca Kainatı dahi inkar eder.bu bir yalnış anlama değil,bu muannidliktir.Diyorsun ki Biz Kuranı yalanlayanı sükuta bu şekilde mecbur bırakmak derdindeyiz,yahut inkarını (yalnış anlama v.s den) düzeltmek ikna etmek istiyoruz,Bak Kuran ne yapıyor,aynı şeyi sizden daha güzel,daha latif,daha güçlü dile getiriyor.sen şişelerin üstündeki akisleri göstermektesin O bizattihi O nurun kendisi.muannid olmayan,Kuran dersi ile boyun eğer.yok eğmiyor,kainatın tüm sayfalarını önüne açsan ne fayda...

CCCCCC

New member
o ZAMAN sen harun yahyanın yaptığını hiç saymazsın :)

Üst Alt