Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kuran-ı Kerim'i Arapça okumak

Serhan Eðeryýlmaz

New member
Allah'a hamd olsun.Selam Allah'ın elçisi Muhammed Mustafa ve onun yakınları üzerine olsun.Selamın Aleyküm.Kuran-ı Kerim camilerimizde evlerimizde okunmakta,okunması güzel dinlemesi de çok güzel,ancak dinlediğimizi ve okuduğumuzu anlayamıyorsak olmaz.Bu durum ile ilgili Resulullah buyuruyor ki :''Fıkıhsız ilimde hayır yoktur.'' yani dinlediğimiz Kuran-ı Kerim'in Arapça anlamını bilmiyor isek Türkçe melalini de Arapçasını okuduktan sonra okuyacağız,doğru olan budur.Arapça bilen insan için ne mutlu zira o dinlediğini ve okuduğunu anlıyor.Selamın Aleyküm

Ebu Zerr

New member
Serhan kardeşim düzeltilmesi gerek o kadar çok şey var ki...
Önce, selamun aleykum...

Karababa

Member
Web sitesi
mantolamabursa.tk
Bir gecede 700 yıllık tarihini silen Okumuşlarını cahil ilan eden topluluğun. Konuştuğu lisanı Dahi bilememesinden daha garip olan ne olabilirki!

-Geçen gün çay ocağına girdiğimde Selamün Aleyküm dedim. Ocaktaki abi ve bir kaç kişi selamıma mukabele ederek aldılar. Bir Amca selamımı Hiddetli bir sesle ve homurdanarak MERHABA diyerek aldı. Merhaba diyerek yanına oturdum ve koyu bir sohbet ettik. Güya benim verdiğim selam arapça iimiş Ve o türkçe selam verilmesi gerektiğini savunuyor.

Kardeşim SELAM kelimesi Arapça. MERHABA Kelimesi Arapça.

Diğer postta "Türkiye cumhuriyetini KURAN" Yazmışsın . Bu kelimedeki Kuran ne demek biliyorsunda Arapçayı halamı bilmediğini söylüyorsun.
ŞER kelimesinin Arapça olmasına rağmen anlamını bilip. AT kelimesinin Atmak Olduğunu türkçe olarak bilirken. Osmanlıcadaki yahut devamında Türkçedeki " İ " kaynaştırma harfini bilip ikisini birleştirip
Şeriat kelimesinin anlamını mı anlayamıyorsunda Arapça bilenlere ne mutlu diyorsun.

Ne Yazık ki Millet neyi bildiğinin Cahili olmuş arkadaş.

Ebu Zerr

New member
-Geçen gün çay ocağına girdiğimde Selamün Aleyküm dedim. Ocaktaki abi ve bir kaç kişi selamıma mukabele ederek aldılar. Bir Amca selamımı Hiddetli bir sesle ve homurdanarak MERHABA diyerek aldı. Merhaba diyerek yanına oturdum ve koyu bir sohbet ettik. Güya benim verdiğim selam arapça iimiş Ve o türkçe selam verilmesi gerektiğini savunuyor.

Bunu tutum abi...
merhaba arapça...
selam arapça...
cehaletin böylesi...

Serhan Eðeryýlmaz

New member
Ebu Zerr , ben yukarıda ki yazımda Selamın Aleyküm demişim.

Karababa,benim dediğim Arapçayı ana dili gibi bilen insandır,o humurdanan varya onu boşver,oda anlar inşallah

Üst Alt