Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kur'an dan İstihare ?..

gulya

New member
s.a arkadaslar.yardiminiza ihtiyacim var.cunki bilincsiz oldugum vede beni cok dusunduren bi konu var.baska ulkelerde var mi bilmiyorum ama vatandasi oldugum AZERBEYCANDA bole bi durum var.insanlar istihare amaciyla camilere gidiyor vede hafizlere kuran actiriyor.tabi kurani nasil ve hangi yontemle actiklarini bilmiyorum.zannimca olay bole oluyor.her hangi bi insan her hangi bi isinin hayirli olub olamicagini, ve ya her hangi dileginin olub olamicagini ogrenmek amaciyla camiye gidiyor.hafiz kurani aciyor ve kuranin o sayfasindaki ayete ve ya sureye gore o isin hayirli olub olamicagi hakkinda bilgi veriyor.bu yontem Azerbaycanda cok kullaniliyor.herkeste bunu istihaye olarak anliyor.sizce bu ne kadar dogru.bu tur olaylar falcilik midir? yoksa gercekten dogru bi yontem midir? kafami karistiran tek sey ortada kuranin kullanilmasi.lutfen bu konuda yardim edin.simdiden tesekkur ederim.selam ve dua ile...

Rahmet4

New member
Allah yardimcimiz olsun ne günlere kaldik Allah sonumuzu hayir etsin ne kadar cahil oldugumuz bir daha cikti ortaya ... bu kitap herhangi bir kitap degilki bu kurani kerim . insanlar cahil diyelim bilmiyorlar ya hocalara hafizlara ne demeli onlar bilmiyorlarmi böyle yapinca günaha sirke girildigini ??? yani demek istedigim onu gönderenden degilde ondan medet umuyorlar gelecegini herhangi bir ayet onun dileginin kabul olup olmayacagina nasil karar verebilirki benim görüsün bu basbaya falciliktir.

gulya

New member
arz kardesim.cok saol bilgilendirdigin icin.umarim herkes bu konuda fikirlerini soler.cunki bu konu benim ailem icinde cok onemli.selam ve dua ile

mahmut555

New member
istihare

istihare

Allah Hin Resülü şöyle Buyuruyor Bir Iş Yapmadan önce Istihare Namazkilip Ondan Sonra Kimseyle Konuşmadan Yatagagirip Sag Tarafin üzerine Yatilir Yeşil Görürsen Hatirlidir Siyah Görürsen şerdir şafi Fikihin Da Okudum Halil Günenc Yazar

gulya

New member
s.a kardes bunu biliyorum ama insanlar burda kuran actirmayida istihare olarak algiliyor.

unzurna

New member
Bu yapılanlar gerçekten çok saçma. Çünkü kötü bir olay bile hidayette getirebilir. Niye hayrı engelleyim, hem de Kuran-ı Kerim ile. Günah...
:)

T

teslimolan

Guest
Allah Hin Resülü şöyle Buyuruyor Bir Iş Yapmadan önce Istihare Namazkilip Ondan Sonra Kimseyle Konuşmadan Yatagagirip Sag Tarafin üzerine Yatilir Yeşil Görürsen Hatirlidir Siyah Görürsen şerdir şafi Fikihin Da Okudum Halil Günenc Yazar

Ya öyle bir sey buyurmadiysa ?

gulya

New member
arkadasim ben biseyi anlayamadim.simdi istihare de yanlis mi.bunu mu solemeye calisiyosun.lutfen aciklama yappin.cok sevinirim.selam ve dua ile

New member
Peki bu hocaya para veriptemi Kuran i Kerim actiriliyor?!?!?

Kuran I Kerim de bi isinizin durumunu ogrenmek icin Kuran I Kerim i actirin diye birsay yok bildigim kadariyla :) :)
O yuzden eger parada aliniyorsa Bu isin AMACI BELLI sevgili kardesim!!!

Insallah kendin Kuran I Kerim meallerini okursun... Okudukca seni aydinlatcaktir!

T

teslimolan

Guest
arkadasim ben biseyi anlayamadim.simdi istihare de yanlis mi.bunu mu solemeye calisiyosun.lutfen aciklama yappin.cok sevinirim.selam ve dua ile

Gülya bu zihniyet den uzak dur diyoruz. Gelecegi bilmek yalniz Allah in katinda dir. Gelecegi bilsek ne olur biz bilmesek ne olur zaten zamanimiz dolunca ahirete intikal edecegiz yani mesela sayisal 6 yi bilsek ne olur anca ölene kadar rahat yasariz belki ölmeden cokda aci cekebiliriz milyarlarimizla kim bilir ?

Gayb Allah indir onun icin. Sen Kuran i anladigin dilde meal olarak oku ve icindekileri uygula. Gerisi ayrinitidir.

yýldýz

New member
Peki bu hocaya para veriptemi Kuran i Kerim actiriliyor?!?!?

Kuran I Kerim de bi isinizin durumunu ogrenmek icin Kuran I Kerim i actirin diye birsay yok bildigim kadariyla :) :)
O yuzden eger parada aliniyorsa Bu isin AMACI BELLI sevgili kardesim!!!

Insallah kendin Kuran I Kerim meallerini okursun... Okudukca seni aydinlatcaktir!

;)
"İnmemiştir Kuran, mezarlıkta okunmak ve fal bakmak için"
Mehmet Akif Ersoy.

Geçmişte bazı alimler söylediklerini tasdik için bu yolu kullanmışlardır Fakat bu iş fal derecesinde olmamıştır. Benim bildiğim kadarıyla Fatih Sultan Mehmet' in İstanbul' un fethi ile ilgili gördüğü bir rüyanın açıklamasını yapmışlar ve söylediklerini ispat için Kuran-ı Kerim' den herhangi bir sayfa açıp, oradan ebced hesabı ile tarihi söylemişler ve geçen Muhammed(s.a.v.) isminin türkçede mehmet anlamına gelmesini delil göstermişlerdir.
Dikkat edersek önce iştihare gerekli. Yalnız bu rüyalara da fazla kapılmamak gerek. İlk kim yorum yaparsa o şekilde çıkar diye bazı şeylerde duymuştum. Tek nokta var,
"Hayırı, şer olarak anlayabilir ve günaha girebilirsiniz."
Kuran-ı kerim' i okuyup, anlayıp ona göre davranmak en güzelidir. Zaten samimi inanırsanız bir süre sonra bu tür saplantılar kaybolur.

ÇAPANOÐLU

New member
Mehmet Akif Ersoy.

evet evet, bu sorunun bir cevabı mevcut ve bunu yıldız kardeşemez vermiş..
yüreğinize sağlık

New member
;)
Mehmet Akif Ersoy.

Geçmişte bazı alimler söylediklerini tasdik için bu yolu kullanmışlardır Fakat bu iş fal derecesinde olmamıştır. Benim bildiğim kadarıyla Fatih Sultan Mehmet' in İstanbul' un fethi ile ilgili gördüğü bir rüyanın açıklamasını yapmışlar ve söylediklerini ispat için Kuran-ı Kerim' den herhangi bir sayfa açıp, oradan ebced hesabı ile tarihi söylemişler ve geçen Muhammed(s.a.v.) isminin türkçede mehmet anlamına gelmesini delil göstermişlerdir.
Dikkat edersek önce iştihare gerekli. Yalnız bu rüyalara da fazla kapılmamak gerek. İlk kim yorum yaparsa o şekilde çıkar diye bazı şeylerde duymuştum. Tek nokta var,
"Hayırı, şer olarak anlayabilir ve günaha girebilirsiniz."
Kuran-ı kerim' i okuyup, anlayıp ona göre davranmak en güzelidir. Zaten samimi inanırsanız bir süre sonra bu tür saplantılar kaybolur.

Iste bu konunun cevabi budur...
Fazla lafa gerek yok!!!

Guzel yazi ;)

gulya

New member
s.a arkadaslar benim kurani mailden tabiki haberim var.siz beni baya yanlis anlamissiniz.benim sadece kafam karisti.cunki bunu yapanlar sonucta hafizler ve onlarda kurani kerimi tabiki biliyorlar.bu arada hafizler bu is icin para aliyor.ama almayanlarida var.paranin mikdari belli degil.kimin gonlunden ne koparsa misali.arkadaslar yormunuz icin cok ama cok tesekkur ederim.umarim bu cahillik ortadan kalkar.selam ve dua ile

Üst Alt