Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kur`an`dan Dualar

• Konbuyu başlatan Dervis Hüseyin
  • Başlangıç tarihi
D

Dervis Hüseyin

Guest
Ey Rabbimiz! Bizden kabul buyur. Isiten sensin, bilen sensin. (Bakara:127)

Ey Rabbimiz! Bize dünyada da iyilik ver, ahirette de iyilik ver ve bizi ates azabindan koru. (Bakara: 201)

Ey Rabbimiz! Üzerimize sabir yagdir, ayaklarimizi saglam bastir ve kafirler topluluguna karsi bize yardim et. (Bakara: 250)

Ey Rabbimiz! Eger unutur ya da yanilirsak tutup bizi hesaba cekme. Ey Rabbimiz! Bize bizden öncekilere yükledigin gibi agir yükler yükleme. Ey Rabbimiz bize gücümüzün yetmeyecegi yükü yükleme! Bagisla bizi. Affet bizi. Merhamet et bize.Sensin bizim Mevla`miz. Kafirler topluluguna karsi bize yardim et. (Bakara: 286)

Kaynak: Kur`an Sünnet ve Eserlerden Kapsamli Dualar
Hazirlayan: Abdülmelik el-Kasim

D

Dervis Hüseyin

Guest
Ey Rabbimiz! Bize ihsan ettigin hidayetten sonra kalplerimizi (haktan) saptirma, bize katindan rahmetini bagisla. Süphesiz sen cok bagista bulunansin. (Al-i Imran:8)

Ey Rabbimiz! Biz indandik, iman getirdik, artik bizim günahlarimizi bagisla ve bizi ates azabindan koru. (Al-i Imran:16)

Ey mülk/egemenlik sahibi Allah`im! Sen mülkü/egemenligi diledigine verirsin, dildediginden de mülkü/egemenligi ceker alirsin. Diledigini aziz eder, diledigini zelil edersin. Iyilik senin elindedir. Muhakkak ki sen her seye kadirsin. (Al- i Imran:26)

D

Dervis Hüseyin

Guest
Ey Rabbim! Bana katindan temiz bir nesil ver. Süphesiz sen duayi hakkiyla isitensin. (Al-i Imran:38)

Ey Rabbimiz! Senin indirdigine iman ettik ve Peygamber`e uyduk. Artik bizi (hakikate) sahitlik edenlerden yaz. (Al-i Imran:53)

Ey Rabbimiz! Günahlarimizi, isimizdeki asiriliklarimizi bize bagisla ve bize direnme gücü ver. Kafirler topluluguna karsi da bize yardim et. (Al-i Imran:147)

Üst Alt