Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kulun Rabbine manen en yakın olduğu an, secde anıdır. Bu sebeple secdede duayı çoğaltın."

• Konbuyu başlatan kardelenmisali
  • Başlangıç tarihi
K

kardelenmisali

Guest
Kulun Rabbine manen en yakın olduğu an, secde anıdır. Bu sebeple secdede duayı çoğaltın."

(Hadisi Şerif)

"Nefsin iki yüzü vardır: Bir yüzü, ilahi âleme bakar ve oradan ilahi feyz alır. Diğer yüzü ise, hayvani
ve maddi âleme dönüktür ki, oradan da çeşitli tesirler alır."
(İmam;i Gazali)

"Ben, vücudumdaki kıllar sayısınca, canım olmasını ve her birisi için, bu işkencenin, Allah yolunda, bana yapılmasını, ne kadar arzu ederdim." (Abdullah bin Huzafe)

(Hadisi Şerif)

"Nefsin iki yüzü vardır: Bir yüzü, ilahi âleme bakar ve oradan ilahi feyz alır. Diğer yüzü ise, hayvani
ve maddi âleme dönüktür ki, oradan da çeşitli tesirler alır."
(İmam;i Gazali)

"Ben, vücudumdaki kıllar sayısınca, canım olmasını ve her birisi için, bu işkencenin, Allah yolunda, bana yapılmasını, ne kadar arzu ederdim." (Abdullah bin Huzafe)

"Kâinatta en yüksek hakikat imadır, imandan sonra namazdır."
(Said Nursi)

"Fasık övüldüğü zaman, Allah gazap eder."
(Hadisi Şerif)

"Allah sevdiği kuluna, bir kadının çocuğuna şifa bulması için acı ilacı yudumlatması gibi, dünyanın acılığını tattırır."
(Hadisi Şerif)

"Milletlerin kaderini size söyleyeyim: Okla kılıçla yükselip; udla, sazla yok olmaktır."
(Muhammed İkbal)

"Ne karınca zayıf olmakla aç kalır, ne de Arslan pençesinin ve kuvvetinin zoruyla karın doyurur."
(Şeyh Sadi)

"İnsanların öleceklerini yakinen bilmelerine rağmen ondan gaflet etmeleri kadar yalana benzeyen bir şey görmedim."
(Vehb bin Münebbih)

"Nasihat, dünyanın en pahalı hazineleri kadar kıymetli olduğu halde, ekseriya pek ucuza satılır."
(Hazreti Ali)

"Kendini övmek, rüzgârla karın doyurmaya benzer."
(İmam Buharı)

"Gerçek sevgi; iyilik gördüğünde artmayan, kötülük gördüğünde eksilmeyendir."
(Yahya bin Muaz)

"Fasık övüldüğü zaman, Allah gazap eder."
(Hadisi Şerif)

"Allah sevdiği kuluna, bir kadının çocuğuna şifa bulması için acı ilacı yudumlatması gibi, dünyanın acılığını tattırır."
(Hadisi Şerif)

"Milletlerin kaderini size söyleyeyim: Okla kılıçla yükselip; udla, sazla yok olmaktır."
(Muhammed İkbal)

"Ne karınca zayıf olmakla aç kalır, ne de Arslan pençesinin ve kuvvetinin zoruyla karın doyurur."
(Şeyh Sadi)

"İnsanların öleceklerini yakinen bilmelerine rağmen ondan gaflet etmeleri kadar yalana benzeyen bir şey görmedim."
(Vehb bin Münebbih)

"Nasihat, dünyanın en pahalı hazineleri kadar kıymetli olduğu halde, ekseriya pek ucuza satılır."
(Hazreti Ali)

"Kendini övmek, rüzgârla karın doyurmaya benzer."
(İmam Buharı)

"Gerçek sevgi; iyilik gördüğünde artmayan, kötülük gördüğünde eksilmeyendir."
(Yahya bin Muaz)

Üst Alt