Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kul bir günah işler, bu günah onu Cennet'e götürür

unzurna

New member
Maide süresi 13. İşte, verdikleri sözlerini bozmaları sebebiyledir ki onları lanetledik, kalplerini de kaskatı kıldık. Kelimeleri yerlerinden kaydırarak (tahrif edip) değiştiriyorlar. Akıllarından çıkarmamaları istenen şeylerden önemli bir kısmını da unuttular. (Ey Muhammed!) İçlerinden pek azı hariç, onların daima bir hainliğini görüyorsun. Yine de sen onları affet ve aldırış etme. Çünkü Allah iyilik yapanları sever.
Diyanetin mealidir.

mhmt

New member
Selam,bence arkadasim bazi ehli kitabin sirksiz inanc sahibi olma durumu söz konusu cünki bende almanyada bulunuyorum gerci almancam yok ama bazen bunlarin bu teslis konusunda rahtsizlik hissi duyduklari ve bunu kabul edemedikleri bu nedenle sadece bir olan Allaha inancin yeterli oldugunda birlesenler var o nedenle hepsini degilde böylelerini kast ederek söylemistir..En dogrusunu Allah bilir Hatasizlik Allaha mahsuzdur..Allaha emanet ol.

anlıyorum abi.. bi sorum var.. MUHAMMED as. inanmayan biri müslüman olurmu?? geçelim.. hatta şöle sorum..cennete girermi..?? peygamberimize itaat etmediği için kurana ayrıkırı olmazmı??

unzurna

New member
anlıyorum abi.. bi sorum var.. MUHAMMED as. inanmayan biri müslüman olurmu?? geçelim.. hatta şöle sorum..cennete girermi..?? peygamberimize itaat etmediği için kurana ayrıkırı olmazmı??

Ben anlamıyorum bu gayrimüslümler Allah'ın dinine yani İslam'a çağırılmadılar mı?. Ki çağrıldılar. Çünkü her peygamber haksa Allah'ın dinine çağırmıştır.Yani tek din İslama. Yoksa herhalde göndermezdi bu insanlara. Sizce.

unzurna

New member
Evet ise. O zaman niye sadece H.z Muhammed'imize uysunlar ki. O dönemde gelen peygamberlere uymaları yeterlidir.

gulya

New member
Hz.peygamber:''kul Bir Günah Işler , Bu Günahi Onu Cennete Götürür.'' Buyurunca , ' Bu Nasil Olur?' Dediler. O , ' Günah Işleyip, Tevbe Ederek Ve Günahtan Açarak , Gözlerini Allah'in Dergahina Diker. Neticede Cennete Girer.' şeklinde Cevap Verdi.
Said B.cübeyr ' En Abid Kişi Kimdir ?' Sorusuna:'günah Işleyip , Bu Günahi Her Hatirlayişinda Daha çok Ibadet Eden Kişidir ' Cevabini Verdi .
Hz.peygamberden şu Hadisde Rivayet Edilmiştir.' En Seçkininiz , Değişik Fitnelerle Karşilaip Tevbe Edendir.
Hz.peygamber, ümmetinin En Seçkinlerinin Bile Ayak Surçmelerinden Korunamadiklarini Ve Allah' A Ait Bilgilerinin Onlara Bundan Alikoymadiğini Haber Vermektedir. Taki,bunlar Tevbe Ve Inabeyle Allah' A Yönelsinler.

Allah razi olsun

mhmt

New member
Ben anlamıyorum bu gayrimüslümler Allah'ın dinine yani İslam'a çağırılmadılar mı?. Ki çağrıldılar. Çünkü her peygamber haksa Allah'ın dinine çağırmıştır.Yani tek din İslama. Yoksa herhalde göndermezdi bu insanlara. Sizce.

Evet ise. O zaman niye sadece H.z Muhammed'imize uysunlar ki. O dönemde gelen peygamberlere uymaları yeterlidir.

yaww hakkaten bi anlaşma problemimiz var senle kardeşim.. ya ben anlamıyom ya sen.. şu dediklrinle benim sölediklerim arasında nasıl bi bağ kurdun.. inan anlamadım..
herkes islama çağrıldı .. ilk sorunuza evet.. çağıdılar.. ikini sözünüze gelince.. şimdi hz.muhammede uymamak nedir??
32. De ki: "Allah'a ve Peygamber'e itaat edin." Eğer yüz çevirirlerse şüphe yok ki Allah kafirleri sevmez.

şimdi tevrat ve incilde vardı peygamberimizin geleceği.. onlar bizim peygamberimize de inandılar zaten.. yani zaten herkes kendi dönemindeki peygambere uyuyor ancak.. herkes gönderilen ve o zaman için gönderilecek olan butün peygamberlere inanmak zorundalar.. yani muhammed a.s. de uymak zorundalar..
selametle..

unzurna

New member
yaww hakkaten bi anlaşma problemimiz var senle kardeşim.. ya ben anlamıyom ya sen.. şu dediklrinle benim sölediklerim arasında nasıl bi bağ kurdun.. inan anlamadım..
herkes islama çağrıldı .. ilk sorunuza evet.. çağıdılar.. ikini sözünüze gelince.. şimdi hz.muhammede uymamak nedir??
32. De ki: "Allah'a ve Peygamber'e itaat edin." Eğer yüz çevirirlerse şüphe yok ki Allah kafirleri sevmez.

şimdi tevrat ve incilde vardı peygamberimizin geleceği.. onlar bizim peygamberimize de inandılar zaten.. yani zaten herkes kendi dönemindeki peygambere uyuyor ancak.. herkes gönderilen ve o zaman için gönderilecek olan butün peygamberlere inanmak zorundalar.. yani muhammed a.s. de uymak zorundalar..
selametle..

Sizlede gerçekten anlaşamıyoruz. Bende diyorum ki o zaman gelen peygamberlerin getirdiği dinin ismi neydi? Allah'ın bütün dinlerinin özü islamdır mı? soruyorum

mhmt

New member
Sizlede gerçekten anlaşamıyoruz. Bende diyorum ki o zaman gelen peygamberlerin getirdiği dinin ismi neydi? Allah'ın bütün dinlerinin özü islamdır mı? soruyorum

o zamanki dinlerin adı da islam.. ancak günümüzdeki hristiyanlık ve yahudilik o zamanki hıristiyanlık ve yahudilik değil.. değişti.. tahrif edildi.. bu kadar.. artık hak din değiller.. değiştiler.. hak olması için Allahın lafzı tam olmalı değilmi.. ama artık değil.. tahrifli...

unzurna

New member
o zamanki dinlerin adı da islam.. ancak günümüzdeki hristiyanlık ve yahudilik o zamanki hıristiyanlık ve yahudilik değil.. değişti.. tahrif edildi.. bu kadar.. artık hak din değiller.. değiştiler.. hak olması için Allahın lafzı tam olmalı değilmi.. ama artık değil.. tahrifli...

O zaman onların peygamberlerin getirdiği İslam'a (Allah'ın emirlerini yerine getirmek) uysalar müslüman sayacaksın. Biz ne kadar uyuyoruz bir de bakmak lazım. Bizde muhakkak tahsif demiyelim de uymadığımız uyamadığımız yerleri vardır İslam'da. İslamın biz neresinde oluyoruz o zaman????

Asya

New member
:4_1_209: :4_1_209: :23_43_14: :23_43_14:
hah hah haaaaaaaaaaa hah haaaaaaaaa
burda da hiç umulmadık insanlar tartışıyorlar.hah haaayt çok komiiik yaa.

mhmt

New member
Allahın emirlerine uyan müslüman olur.. ancak bi konusuna gelince, biz uymadığımız zaman kafi değil günahkar oluruz.. bizim dışımızdakiler ise farklıdır.. eğer İSLAM dememişlerse bizim gibi değillerdir..

unzurna

New member

Umulmadık insanlar derken ne anlamda yazdınız açıklarmısınız! Ben komik bir yazı görmüyorum. Rica ederim.

Enver Ýstek

metin mete

Selam, Tabiki Islamdi ama görüyorsunki evirip cevirip Musevi,Isevi yaptilar bizde olmadimi zaten bizdede varda Allahin Keremine cok sükürler olsun Kitabullah Koruma altinda.Yoksa neler olurdu neler.....

Enver Ýstek

metin mete

Selam,Eger yanlis anlamadiysam siz biz ayriminda dönüm noktasi yasiyoruz.yazik degilmi,ama sen haklisin artik bunlar tartisirsa bizde keyif catariz diyorsunuz degilmi(latife) öyle degil biz tartisiriz daha iyi ögrenmek icin

Asya

New member
Umulmadık insanlar derken ne anlamda yazdınız açıklarmısınız! Ben komik bir yazı görmüyorum. Rica ederim.
aslında şaka da hani başka konularda hep bana karşı cephe alan ve hemfikir olan beyefendiler burada kendileri tartışıyorlar.komiğime gitti işte.hah hah haaa:D :D :p :p

Enver Ýstek

metin mete
aslında şaka da hani başka konularda hep bana karşı cephe alan ve hemfikir olan beyefendiler burada kendileri tartışıyorlar.komiğime gitti işte.hah hah haaa:D :D :p :p

Selam,hic bir yerde hic bir ortamda kimseye karsi özel bir muhalefet veya tartisma konusu aramiyorum sadece gercekten yazmaya deger buldugum konularda seviyeli olmaya calisiyorum ama bugün bir baska bilmiyorum hem sitem hem biraz düsünmeden yaz gitsin diyorum bos ver hakkini helal et komik olan sey buysa eger bir bilsen bizler eger gerekirse nasil bir tartismaya gireriz ama hic incitmeden birbirimizi degil hic kimseyi kirmadan seviyenin en üstünde tartisiriz bak istersen benim Seyfullah ve Duhayla tartismama onlarla hic seviyeyi düsürmeyiz niye onlar ve ben asla kabalasmadan kirmadan ve saygida kusur etmeden tartisiriz hemde cok cetin sekilde bak yine bir birimizi selamlamadan yazmayiz iste sevgi bu olsa gerek..Allaha emanet ol.

Asya

New member
tartışma da güzel oluyo doğrusu.aslında ben nete girmekten sıkılan bir insanım forumdan da sıkılırım ama tartışma olunca ister istemez giriyorum.

yýldýz

New member
O zaman ki İncil, Tevrat, Zebur olsaydı sorumlu olacaklardı. Çünkü inanmak zorunda olacaklardı. İçlerindeki gerçek inanan inanmayan ayrılacaktı. :)

Ölürken şehadet nasip eden Allah Teala.

"Beni müslümanlardan önce islam ile tanıştıran Allah' a hamd olsun"
Yusuf islam

Zate bu söz durumu anlatıyor sanırım. İnşallah sözü yanlış yazmamışızdır.

Üst Alt