Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Küçük bir kızın güzel davranışı..

samanyolu

New member
Kıyafetinden hayli varlıklı bir aileden geldiği belli küçük kız , avucundaki para destesini sımsıkı tutarak rafları inceliyordu . Burası kentin en büyük oyuncak mağazası idi . Aranan herşeyin bulunduğu bitmez tükenmez raf koridorlarının bulunduğu mağazalardan işte ... Nihayet durdu . Muhteşem bir bebekti bu ... Dünya güzeli yüzlü ve ipek kadife elbiseli muhteşem bir bebek. Babasına döndü , işaret etti. " Avucumdaki para yeter mi ? ."
Babasını başı ile evetledi . Bebeği kucakladı ve koridor boyu kasaya doğru yürüdü ve tam bu sırada tıpkı kendisi gibi, babası ile alışverişe çıkmış bir küçük çocuk gördü . Kısa pantalonluydu. Gömleği iyice eskimişti. Çocuğun elinde birkaç lira vardı. Raftaki oyunlardan birinin önünde heyecanla durdu . " İşte istediğim bu baba " diye çığlık attı , avcunu gösterdi "Yeter mi ? .. "
Babasının gözleri önüne doğru eğilirken , başı "Yetmez " işareti verdi . Çocuk avucundaki paraya baktı .
Oyunu rafa yerine koydu . Babasının elini tuttu ve koridorun ucuna doğru yürüdü ... Boyama kitaplarının olduğu rafa ... Küçük kız kucağındaki bebeğe bir daha baktı . Sonra çocuğun seçtiği oyuna döndü .. Bebeği götürüp yerine koydu . Oyunu eline aldı. "Yeterli param var mı baba " dedi ..
Babası gene evetledi . Kasaya gittiler , parayı ödediler Küçük kız , kasadaki adama bir şeyler fısıldadı .
Küçük kız ve babası geriye çekilip beklemeye beklemeye başladılar . Az sonra oğlan ve babası , ellerinde bir boyama kitabı ile kasaya geldiler. Kasiyer " Kutlarım sizi " diye bağırdı ... " Bugünün bininci müşterisi olarak bir armağan kazandınız.." Ve oyun kutusunu küçüğe uzattı. "Harika " diye çığlık attı oğlan. "Baba, bu benim en çok istediğim şeydi biliyorsun ... " Baba oğul , sevinç içinde dükkanı terkederken , içeride kalan baba:
" Ne kadar cömertsin kızım " dedi ...
" Bu iyi davranışının sebebi nedir? ... "
" Baba ... Annemle birlikte bana bu parayı verdikten sonra 'Seni en
çok mutlu edecek şeyi al' demediniz mi ?... "
" Tabii öyle dedik , canım!... "
" Ben de aynen öyle yaptım baba .. Şu anda ne kadar mutlu olduğumu biliyor musun ?...

Üst Alt