Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kudiriyye ve Kadeh Duaları

riran

New member
s.a ben kuduriye we kadeh duası adında dular duydum we ne anlama geldiğini öğrenmek istiyorum. bilen kardeşlerimiz warsa lütfen bildiklerini yazabilirlermi?şimdiden tşk ediyorum a.e.o:)

seyma

New member
arkadaşım o dualar sanırım birlikte okunuyor.ama yinede bilen kardeşlerimiz varsa seni bilgilendirmelerini rica ederim:) yanlış bilgi vermiş olmayayım.

B

beyaz_ýþýk

Guest
kudduriye....

kim bu duayı hicri ayların ilk cuma gecesi veya gunduzu sıdk-u hulus ile inanarak her ne murad için okusa muradı hasıl ola ..bir kimsenin muhabbetini, sevgisini kazanmak ve ona kavuşmakdilese cumaa gunu sala vaktınde kıbleye karşı gusul ve namaz abdestlerini tazelemiş olarak 3-5-7 kere okusa kimin niyetine ise onun muhabbet ve sevgisini kazana..tatlı bir şeyin üzerine okuyup birlikte eşi ile yese aralarında derin bir muhabbet ve sevgi,saygı ola..kırgınlık ve dagınlıklarıngidere...

surme vb. şeylere okuyup kullansa onu her kim gorse cn-u dilden cekici bula,guzel ve kendine müasip göre. bahtı açıla. üzerinde taşısa cymle alem dusmanı olsa duşmanlarına karşı koruyucu olup onların kotuluklerınden muhafaza oluna..her işinde muvaffak ola...muradına kavuşa...

hasret kaldıgı bir kimseye kavuşmak için bir akarsu kenarında 41 kere okusa en kısa zamanda hasretine kavuşa..her ne hayır için okusa ona hayır ola..şer için okursa,şefaati muhammediyeden mahrum kala..biiznillahi teala (dogrusunu allah c.c. bilir..duanın cumlesini içinde toplayan tabak,kuddur (kıdr), yemek pişirmeye yarayan çömlekler, tencereler vb. kablar (özel isimde olabilir)

alıntı:faziletli dualar kitabi......hafız musa turhan
yuksel eser

B

beyaz_ýþýk

Guest
hazA DUA-İ KADEH-İ MUBAREK

rivayete göre peygamber s.a.s mirac gecesi allah c.c. huzuruna cıkılırken, o na birtakım sırlar gösterildi. bu arada yeşil billur bir kadeh gördü..kadehte yazılanlara hayran kaldı. bu duadaki hakikatler ve takdim o kadar guzeldiki onu miraç dönüşünde sahabeden bazılarına ögretti..her kim bu duanın bize ögrettiklerini aynen kabul edip ve bir ölünün üzerine okursa, o kul kabir azabından azad olur.. buyurdu..

eserin bazı nushalarında bu veya buna benzer tevahirelere rastlamaktayız..dua incelendiğinde allah c.c. ın hikmetleri, hakikatleri sırları bize bildirilmektedir..bir müslüman bu hakikatleri aynen kabul etmedikçe mü'min, iman etmiş olmaz..bu yüzden dua kıymetini muhafaza etmektedir..bu duayı okurken allah c.c. ın vrdiklerine , vereceklerini aldıklarını velhasıl hesap gununu dusunerek okur isek, okuma niyetimize göre teslimiyetimize göre allah c.c. niyetimizi bize nasip kılar...

biiznillah

dogrusunu allah c.c. bilir.....kaynak yukarısının aynısı

Müþtak

New member
kudduriye....

kim bu duayı hicri ayların ilk cuma gecesi veya gunduzu sıdk-u hulus ile inanarak her ne murad için okusa muradı hasıl ola ..bir kimsenin muhabbetini, sevgisini kazanmak ve ona kavuşmakdilese cumaa gunu sala vaktınde kıbleye karşı gusul ve namaz abdestlerini tazelemiş olarak 3-5-7 kere okusa kimin niyetine ise onun muhabbet ve sevgisini kazana..tatlı bir şeyin üzerine okuyup birlikte eşi ile yese aralarında derin bir muhabbet ve sevgi,saygı ola..kırgınlık ve dagınlıklarıngidere...

surme vb. şeylere okuyup kullansa onu her kim gorse cn-u dilden cekici bula,guzel ve kendine müasip göre. bahtı açıla. üzerinde taşısa cymle alem dusmanı olsa duşmanlarına karşı koruyucu olup onların kotuluklerınden muhafaza oluna..her işinde muvaffak ola...muradına kavuşa...

hasret kaldıgı bir kimseye kavuşmak için bir akarsu kenarında 41 kere okusa en kısa zamanda hasretine kavuşa..her ne hayır için okusa ona hayır ola..şer için okursa,şefaati muhammediyeden mahrum kala..biiznillahi teala (dogrusunu allah c.c. bilir..duanın cumlesini içinde toplayan tabak,kuddur (kıdr), yemek pişirmeye yarayan çömlekler, tencereler vb. kablar (özel isimde olabilir)

alıntı:faziletli dualar kitabi......hafız musa turhan
yuksel eser

ilk defa okudum,ve biraz tehlikeli buldum.şöyle ki;birilerinin muhabbetini kazanmak vs..bunu kötü amaçlı kullanan olabilir maazallah;nice yuvalar bozulabilir...
bu dua nasıl bir dua,onu da yazarmısınız?anlamını merak ettim..

B

beyaz_ýþýk

Guest
şimdi kitapta nasıl ve nereye yzılacagı niyetle ilgi bolumlerde var lakin...kotu niyetli insanlara gecmemeli...onları yazmıycam.....duayıda word yazıcammm sonra size ozel msj ala atarım....tabi boyle dualarda alah c.c. inanc tam olamlı..yanı olmadımı kufre dusecek hallerde olamamak lazım..dogrusunu rabbim bilir....

suskunkiz

New member
şimdi kitapta nasıl ve nereye yzılacagı niyetle ilgi bolumlerde var lakin...kotu niyetli insanlara gecmemeli...onları yazmıycam.....duayıda word yazıcammm sonra size ozel msj ala atarım....tabi boyle dualarda alah c.c. inanc tam olamlı..yanı olmadımı kufre dusecek hallerde olamamak lazım..dogrusunu rabbim bilir....
meraba kardeşim bi yuva yıkılmak üzere :( bu dua hakkında bana bilgi verirmisiniz amcamın yuvası yıkılmak üzere 9 aylık bi kızı var ve henüz babsı onu kucağına bile almış değil bana yardım edermisiniz

__BODOM

New member
meraba kardeşim bi yuva yıkılmak üzere :( bu dua hakkında bana bilgi verirmisiniz amcamın yuvası yıkılmak üzere 9 aylık bi kızı var ve henüz babsı onu kucağına bile almış değil bana yardım edermisiniz

Allah şirki affetmez onun için bu uydurmalara inanma ne istiyorsan Allah a dua et

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Dua etmek şirk değildir

Dua etmek şirk değildir

Dua etmek şirk değildir.

Allah (c.c.) kullarına dua etmelerini emretmiştir.

Peygamber (s.a.v.) mütemadiyen dua etmiştir.

Tarih boyunca insanlar çeşitli şekillerde dualar etmişlerdir.

Allah (c.c.) da kullarına esma'ül hüsna (O'nun isimleri)ile dua etmelerini emretmiştir.

Bu vechile kullarda çeşit çeşit dualar etmişler, bunları gelecek nesillere aktarmışlardır.

Bizler bu dualardan örnekler alabiliriz.

Duada talep Allah'a dır. O verir sadece. Kuduriyye, Kadeh gibi dualar bunlardan sadece birer örnektir. Bu dualarda da talep Allah'tan dır, başka bir şey yoktur.

Dua da Allah (c.c) den günah olmayan her şey istenebilir.

Peygamberimiz (s.a.v) " ayakkabınızın bağını bile allah'tan isteyiniz" buyurmuştır. Bu Allah'a kul olmanın, her şeyin O'nun elinde olduğunun delillerindendir.

Allah (c.c.) hangi duayı, ne zaman, nasıl cevaplar, Zat'ı bilir. Vesselam...

laiyaaa

New member
Merhaba,

Merhaba,

selamlar,
benim abim gectigimiz gunlerde nikahlandi ve yengemin uzunca birsuredir bu duanin fotokopisini bir surahi suya karistirarak abime icirdigini ogrendik,
bu duanin bu sekilde bir amacla kullanilmasi mumkunmudur?

bekir

sadece bir kul
Yönetici
selamlar,
benim abim gectigimiz gunlerde nikahlandi ve yengemin uzunca birsuredir bu duanin fotokopisini bir surahi suya karistirarak abime icirdigini ogrendik,
bu duanin bu sekilde bir amacla kullanilmasi mumkunmudur?

Ortalıkta bir sürü kulaktan dolma bilgi dolaşıyor. Duymuştur bir şey, hayr niyeti ile içirmiştir muhtemelen, hayr olur inşallah. İslam da bu tür işler yoktur, kişi kendine dua eder, kendine dua edemiyene de başkası eder... Duaların kabulu Allah indindedir, duayı içmekle dua tutsaydı, eczanelerin ilaç sattığı gibi, dua tabletleri satılırdı herhalde :)

Üst Alt