Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kontor Hirsizligi...

berfut

New member
Kocaeli'nde bir kişi, cep telefonundaki 'konuş kazan' hattıyla tanımadığı biri tarafından dolandırıldığını söyleyerek savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Şoför olarak çalıştığını aktaran Murat Kar, cep telefonunu arayan dolandırıcılar tarafından uzun süre konuşturularak 588 YTL fatura gelmesine sebep olunduğunu söyledi.

Şahısların kendilerini polis olarak tanıttığını vurgulayan Murat Kar, başına gelen olayı şöyle anlattı: "Bir gece yarısı cep telefonuma çağrı bırakıldı. Merak edip aradım. Karşıma, İstanbul'a bağlı Beykoz İlçe Polis Karakolu Asayiş'ten aradığını ve istihbarat uzmanı Başkomiser Hüseyin Yıldırım olduğunu söyleyen biri çıktı. Bu şahıs, benim telefon numaramdan bir albayın hanımına küfür içerikli mesaj atıldığını ve şikâyet üzerine de hakkımda 150 bin liralık tazminat davası açıldığını söyledi. Şahıs, bu durumla ilgili olarak savcılık tarafından çağrılacağımı bildirdi. Çok şaşırdım ve bana herhangi bir evrak gelmediğini söyledim. Karşımdaki kişi bu kez, benim hattıma birinin girmiş olabileceğini söyledi. Bunu tespit etmek için de verdiği 3 ayrı numarayı aramamı söyledi."

Hattına başkasının girip girmediğini belirlemek üzere Kar'a telefonda beklemesini tenbih eden dolandırıcı, ayrıca telekonferans yoluyla da 3 ayrı telefonla bağlantı kurmasını sağlar. Yaklaşık 20 kez 3 farklı numarayı arayarak ve her defasında telekonferans sistemiyle diğer telefonlara bağlanan Kar'ın tüm ısrarlarına rağmen karşı taraftaki sahte polis, Beykoz Karakolu'na gelmesine gerek kalmadığını söyler. Durumdan kardeşinin şüphelendiğini ve Beykoz Polis Merkezi'ne giderek bu konuda soruşturma olup olmadığını sorduğunu anlatan Kar, sözlerini şöyle tamamladı:"Beykoz Polis Merkezi'nde, söz konusu 3 telefon numaraları ile çok sayıda kişinin dolandırıldığını söylemişler. Bu numaralarda "konuş kazan" hattı varmış. Karşı taraf ne kadar çok konuşursa o kadar konuşma hakkı kazanılıyormuş. GSM bayisine gittim 588 YTL borcumun olduğunu öğrendim. Bu parayı da ödeyemiyorum. Dolandırıcının bulunması için cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulundum. Mağduriyetimin giderilmesini istiyorum."

Mücahid

New member
Almanyadada sigara otomatlarına mark şeklinde buz atarak orayı dolandırmıştı bu zihniyet.Allah vicdan merhamet nasip etsin ne diyelim.Milletimizde biraz uyansın artık bu tür dolandırıcılıklara.

CCCCCC

New member
Hiç bir çağrıyı hiç bir şekilde merak etmek istemem :D

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
bu iki hafta önce arkadaşımın başına geldi istanbulda oturuyoruz, adam ankara istikbarattan aradığın söyleyince arkadaşa dolandırıcı 0212 ile başlıyan yalan bir numara verince arkadaş anlamış ankarada olan biri ankaranın alan kodunu bilmemesi normal değil, bu tür oyunlara gelmiyelim...

Üst Alt