Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

kızımın doğumu

isyanlý-sükut

New member
Bu olayı ben,bizzat yaşadım.

Ocak 1998.Eşim dördüncü çocuğumuza hamile.Her ay doktor kontroluna da gidiyoruz.Doktor,çocuğun cinsiyetini öğrenip,öğrenmememizi sorduğunda, bizlere sürpriz olması açısından,öğrenmek istemediğimizi söylüyorduk. Tabi bu zaman içinde de çocuğa konulacak isimleri konuşuyorduk.3 çocuğumuzada isimlerini eşim ve ben koymamıştık.aile büyüklerimiz koymuştu.Eşimle, kız olursa adını "Nagihân", erkek olursa "Halil İbrahim" isimlerinde anlaştık.Bir gece rüyamda; neresidir bilmiyorum,sanki uçsuz bucaksız bir boşluk ve nerden geldiğini, kimin söylediğini bilmediğim bir ses çöyle diyordu: " Dördüncü çocuğun kız olacak ve ismini "Rabia Adeviye" koy." Ertesi gün,ben gördüğüm rüyayı unutmuştum. Akşam, televizyonda Rabia isimli bir film oynarken,geceki rüyamı hatırlayıp,eşime anlattım.Şaşkınlıkla yüzüme bakarak,kendisinin de dün gece, aynı buna benzer bir rüya gördüğünü söyledi.İkimizde şaşkınlık içindeydik.Böyle tesadüf olur muydu? Aynı gece,ikimizde aynı rüyayı görecektik.Hayırdır inşallah dedik.23 ocak 1998 sabahı şaşkınlığımız iki kat arttı.Çünkü,kız doğmuştu.Ve eşimle rüyalarımızı hatırlayıp adını Rabia koyduk.

ALINTIDIR(BENLE ALAKASI YOK YANİ)

Rahmet4

New member
Allah razi olsun kardes bizimle bu anlamli olayi paylastiginiz icin tesekkürler

mhmt

New member
rüya ile amel edilmez diyecem çapım yetmez..edilir diyecem gene aynı..
iyi bakalım..hayırlısı olsun diyorum..ilginçmiş ama..allah razı olsun..
selametle..

Asya

New member
ama bazı rüyalar insanı doğru yola yönlendiriyor.bu da onun gibi bir şey.bir yakınımın hamileliğinin son aylarında ruyasında senin bir oğlun olacak adını yusuf koyacaksın demişler.o da yusuf koymuştu.

Üst Alt