Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kiyamet Gününe Hazirmisiniz?

ayna44

New member
Hazret-i Peygamber (s.a.v) Ebu Zerr'e:
"-Bir yolculuğa çıkmak istersen onun için hazırlık yapar mısın?" diye sordular.

Ebu Zerr:
"-Evet ya Resulullah." diye cevap verdi.

Hz. Peygamber (s.a.v) :
"-Peki kıyamet günü yolculuğu nasıl olacak? Beni dinle; o gün sana yarayacak olanı söyliyeyim mi?" diye sordu.

Ebu Zerr:
"-Evet ya Resulullah! Anam ve babam yoluna feda olsun!" dedi.

Alemlerin Efendisi şöyle buyurdu:

"Yeniden dirilme günü çok sıcak bir gündür. O gün ferahlamak için şimdiden oruç tut. Kabir yalnızlığı için gece karanlığında 2 rek'at namaz kıl.

Kıyametin büyük hadiseleri için bir kere hacet ve muhtaca bir sadaka ver. Ya haklı yere bir söz söyle, yahut kötü bir söz söylemekten dilini alıkoy!"

(İbn-i Ebi'd Dünya, Kitabü'l-Teheccüd)

ayna44

New member
rabbım herkesı kabır azabından korur ıns ..peygamberımızın dedıgı gıbı oruc tutalım ve namaz kılalım..
selam ve dua ıle kalın..

muhammet

New member
ALLAH razı olsun kardeşim

4968 - Hz. Ebu Hureyre radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki:

"Nefsim kudret elinde olan Zât-ı Zülcelâl'e yemin ederim! Meryem oğlu İsâ'nın, aranıza (bu şeriatle hükmedecek) adâletli bir hâkim olarak ineceği, istavrozları kırıp, hınzırları öldüreceği, cizyeyi (Ehl-i Kitap'tan) kaldıracağı vakit yakındır. O zaman, mal öylesine artar ki, kimse onu kabul etmez; tek bir secde, dünya ve içindekilerin tamamından daha hayırlı olur."

Sonra Ebu Hureyre der ki: "Dilerseniz şu ayeti okuyun. (Mealen): "Kitap ehlinden hiçbir kimse yoktur ki, ölümünden önce onun (İsa'nın) hak peygamber olduğuna iman etmesin. Kıyamet gününde ise İsâ onlar aleyhine şâhitlik edecektir" (Nisa 159).

Buhari, Büyû' 102, Mezalim 31, Enbiya 49; Müslim, İman 242, (155); Ebu Dâvud, Melâhim

14, (4324); Tirmizi, Fiten 54, (2234).

yýldýz

New member
Hazret-i Peygamber (s.a.v) Ebu Zerr'e:
"-Bir yolculuğa çıkmak istersen onun için hazırlık yapar mısın?" diye sordular.

Ebu Zerr:
"-Evet ya Resulullah." diye cevap verdi.

Hz. Peygamber (s.a.v) :
"-Peki kıyamet günü yolculuğu nasıl olacak? Beni dinle; o gün sana yarayacak olanı söyliyeyim mi?" diye sordu.

Ebu Zerr:
"-Evet ya Resulullah! Anam ve babam yoluna feda olsun!" dedi.

Alemlerin Efendisi şöyle buyurdu:

"Yeniden dirilme günü çok sıcak bir gündür. O gün ferahlamak için şimdiden oruç tut. Kabir yalnızlığı için gece karanlığında 2 rek'at namaz kıl.

Kıyametin büyük hadiseleri için bir kere hacet ve muhtaca bir sadaka ver. Ya haklı yere bir söz söyle, yahut kötü bir söz söylemekten dilini alıkoy!"

(İbn-i Ebi'd Dünya, Kitabü'l-Teheccüd)

Hadisler vardı lakin hatırlayamadım. Ayetlerde varmıydı tam hatırlamıyorum. Yetim hakları ile ilgili olabilir. Kediyle fare de güzelmiş. Elinize sağlık. ALLAH(c.c.) razı olsun. ;)

firdevs

New member
Amin.... ALLAH (C.C) razı olsun.

"Yüzlerinizi doğuya ve batıya çevirmeniz iyilik değildir. Ama iyilik, Allah'a, ahiret gününe, meleklere, Kitaba ve peygamberlere iman eden; mala olan sevgisine rağmen, onu yakınlara, yetimlere, yoksullara, yolda kalmışa, isteyip-dilenene ve kölelere (özgürlükleri için) veren; namazı dosdoğru kılan, zekatı veren ve ahidleştiklerinde ahidlerine vefa gösterenler ile zorda, hastalıkta ve savaşın kızıştığı zamanlarda sabredenler(in tutum ve davranışlarıdır). İşte bunlar, doğru olanlardır ve müttaki olanlar da bunlardır. "(2/177)

Üst Alt