Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kıyamet alametlerini anlamak

unzurna

New member
Merhaba,

Arkadaşlar ben aranıza bu gece katıldım, çok mutluyum.

İnsanların kıyamet alametlerine bu kadar dikkate alması bana ilginç geliyor. Çünkü Kuran-ı Kerim'de yazılmış olan bunca emirler dururken ve yapamazken niye acaba sadece kıyamet alametlerinin ne olacağına takılıyoruz.
Bu konuda ayet bile olduğunu fark ettim. İsra Süresi 36. cı ayet der ki: Hakkında bilgin olmayan şeyin ardına düşme; çünkü kulak, göz ve kalp, bunların hepsi ondan sorumludur.
Sizce??

yýldýz

New member
Çok doğru kardeş. Bunu uygulamakta zorlanıyoruz. İnşallah uygularız. :)

unzurna

New member
Sevgili kardeşim

Sevgili kardeşim

Kardeşim bana cevap yazdığın ve o güzel kalbini bana gönderdiğin için Allah razı olsun.
Benimde tek dileğim Allah'ımın yolunda iyi bir hanif olmak.:11_7_104v
Allah'a emanet olmun.

mhmt

New member
Merhaba,

Arkadaşlar ben aranıza bu gece katıldım, çok mutluyum.

İnsanların kıyamet alametlerine bu kadar dikkate alması bana ilginç geliyor. Çünkü Kuran-ı Kerim'de yazılmış olan bunca emirler dururken ve yapamazken niye acaba sadece kıyamet alametlerinin ne olacağına takılıyoruz.
Bu konuda ayet bile olduğunu fark ettim. İsra Süresi 36. cı ayet der ki: Hakkında bilgin olmayan şeyin ardına düşme; çünkü kulak, göz ve kalp, bunların hepsi ondan sorumludur.
Sizce??

hoşgeldiniz foruma.!!!
belki bu daha kolay geliyordur nefsimize:(
sağolasın...

unzurna

New member
Cihat konusunda

Cihat konusunda

Cihat konusunda yazdıklarına bütün benliğim ile katılıyorum ve bunu elimden geldiğince uygulamaya çalışıyorum. Ama sizlerinde karşı karşıya olduğu gibi bunu yapmak gerçekten çok zor fakat yerini bulduğunda sevaplı bir durum. Tohumları ektiğin yer benim için çok önemli.

yýldýz

New member
Kardeşim bana cevap yazdığın ve o güzel kalbini bana gönderdiğin için Allah razı olsun.
Benimde tek dileğim Allah'ımın yolunda iyi bir hanif olmak.:11_7_104v
Allah'a emanet olmun.

Selamün Aleyküm.
İnşallah kardeş. Allah Teala inşallah cümlemize doğruyu bulmayı nasip eder. :11_1_203:

khan19556

New member
Teşbihler ve temsiller suretinde rivayet edilen bir kısım hadisler, mürûr-u zamanla avâmın nazarında hakikat telâkki edildiğinden, vâkıa mutabık çıkmıyor. Ayn-ı hakikat olduğu halde, vâkıa mutabakatı görünmüyor. Meselâ, Hamele-i Arş gibi arzın hamelesinden olan "Sevr" ve "Hut" namında ve misalinde iki melâike, koca bir öküz ve pek büyük bir balık tasavvur edilmiş.

Bir kısım hadisler İslâmların ekseriyeti noktasında veya hükûmet-i İslâmiyenin veya merkez-i hilâfetin nokta-i nazarında vürud ettiği halde, umum ehl-i dünyaya şamil zannedilmiş ve bir cihette hususî bulunduğu halde, küllî ve âmm telâkki edilmiş. Meselâ rivayette vardır ki, "Bir zaman gelecek, Allah Allah diyen kalmayacak."10 Yani, "Zikirhaneler kapanacak ve Türkçe ezan ve kamet okunacak" demektir.

Üst Alt