Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kimse Kimsenin Halinden Anlamaz

mahmut555

New member
Ben işsiz kaldıgım zamanlar kimse aramazdı ben iş bulduktan sonra beni sormaya başladılar.Bunu yapanlar kimler olduklarını size acıklim sohbet arkadaşlarım çok samimiydik birbirimizin ihtiyaclarını karşılıyorduk. Ama tuhafki ben düştügümde hiçkimse sormaz aramaz oldular ondan sonra anladımki insanlar nekadar dindar olsalarda parahırsı yinede bulunmakta.Bir zamanlar Ensar ve Muhacir lerden bahseden kardeşlerim bir anda sanki bana anlatanlar onlardegilmiş gibi tavır takındılar. Ben iş bulduktan sonra yanıma gelipgitmeye başladılar. Bende yüzlerine karşı şunu söyledim hakkım size helal olmasın dedigimde.Biz yanlışlık yaptık sen olgun davran dediler hakkını helal etdediler.Bende dedimki ben Allaha havale ettimsizi.Kendilerine gelince Ensar ve Muhacir ol derler.Bize gelince cahillerden oluyorlar.Eyer birazdaha devam etseydi.Allah muhafaza vallahi kötü yollara düşecektim.Düşünce kimse kimsenin halinden anlamıyor. Benbunu bizzat yaşadım.Allah düşenleri kurtarsın. AMİN SELAM VE DUA İLE KALINIZ.

abrec

New member
mahmut555

sana %100 katılıyorum cümleler sanki bana ait gibi
malesef öyle paranın dini imanı yok.
birde şehfetin dini imanı yok.
benimde şu an manevi bir sorunum var ama kimse yardım etmiyor ALLAHa dua ediyorum.
salafatı tevriciyen fatihaya kadar ne varsa yaptım oda olmadı
valla insan bazen ne yapacağını şaşırıyor
hele bide ALLAHda yardım etmezse bitiyorsun

malesef u dünyada çok fazla iyilik dert oluyor insanın başına

bildiğiniz başka dualar varsa bana yazın onlarıda okuyayım banada dua edin
belki bende bir lanet vardır duvam kabul olmuyordur.

essalamın aleyküm

asikkulun

New member
amin.ah kardeşim ah..işte öyle kişiler yok mu???.dost dediğin zor günde belli olurmuş gerçektende öyle yazdığın yazı çok güzel bir yazıydı.benim başımada böyle olaylar geldi.insanın tam alının ortasından yaralıyorlar

gönüldostuelif

New member
anlıyorum kardeşim seni hemde cok iyi anlıyorum aynılarını benim ailemde yaşadı düştüğünde hiç dostun kalmıyor etrafında ama paran olunca etrafında dönüp dururlar...
önce susmayan telefonlar şimdi hiç calmıyor..bunu sadece arkadasların değil en yakınların yapıyor..neyse Allah yardımcımız olsun...

mahmut555

New member
bismillahirrahmanirrahim Gayemiz:Allah'tır Önderimiz:Rasulullah'tır Düsturumuz:Kuran'dır Allah yolunda şehit olmak en yüce arzumuzdur işşaallah gercekleşir şehit olmamız hepinizden
ALLAH razıolsun dua ile kalınız

Üst Alt