Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kilise Papazının Cevapları

tumu

New member
[ı]ben izmirde oturuyorum izmir tren garının karşısındaki kilise ...anglikan ..kilisesidir finansmanı ..ingiltereden sağlanır..bir pazar ayininde oradaki papaza 3soru sordum 1.allahanegözle bakıyorsunuz....2.insana negözle bakıyorsunuz....3.doğaya ne gözle bakıyorsunuz...cevap1..baba oğul kutsal ruh kudüs..2..insan bize göre günahkar doğar biz bir vaftiz baba bulup ..vaftiz töreni düzenleyip onu bu günahlarından arındırırız...3..bizim kökümüz..eski roma mısıra dayanır haliyle insan doğanın sahibidir güçlü olan kazanır diyor......siz bu cevaplara nasıl ce vap verirdiniz ve nasıl bir diyalog inşa ederdiniz...:$[/ı]

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Buranın İslamForum olması hasebiyle verilecek cevap malumdur. Bir Hıritiyan papazın bu akidevi soruların cevaplarını bir Müslüman gibi vermesi zaten düşünülemez.

Günümüz dünyasında yaşayan insanların çok büyük bir ekseriyetinin de var olan inanışların temeli hakkında bilgi sahibi olduğu gerçektir. Yani kimse yanlışlıkla "yanlış" yolda yada "her hangi bir yolda" değil.

Bu papazla yapılacak diyalog için küçük bir şark kıssası yazayım size.

" Şehre yakın bir köyün ilkokul öğretmeni hafta sonu şehre inmiş. Akşama kadar gezip tozup, akşam köyün yolunu tutmuş. Hava daha yeni kararmış. O esnada gideceği köyden bir at arabası öğretmeni görmüş ve almış. Beraberce havadan sudan sohbetle tangır tungur at arabasında yol alıyorlar. Köylü bir sigara çıkarmış, öğretmene de ikram etmiş, öğretmen almamış, köylü "hacam ateşin varmı, bir yakalım şu cigarayı" demiş. Öğretmenin ateşi yok ama, minik bir cep feneri var. O esnada biraz eğlenelim düşüncesi ile minik feneri yakıp, köylünün sigarasının ucuna yanaştırmış. Köylü sigarayı iştahla nefesliyor ki yansın, öğretmen de ısrarla feneri köykünün sigarasına tutmaya devam ediyor. Bu taa köye kadar böyle devam etmiş. Ve bu arada öğretmen " Ah ahmak ah, fenerle sigara yakacağım diye nefesini tüketti" diye içinden gülerken, köylü de " Akılsız hoca, sigaramı yakacak diye, fenerin pilini bitirdi" diye zevkleniyormuş."

Diyalog, işte bu...

Üst Alt