Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

kesik el

..:Þirine:..

New member
[/COLORKesik El

Beni İsrail zamanında kıtlık oldu. bir fakir, bir zenginin kapısına gelip.
- Allah rızası için bana bir parça ekmek veriniz, dedi.
O fakir kimsenin istemesine dayanamayan zenginin kızı, taze bir ekmek çıkarıp verdi. Sonra zengin hışımla niçin taze ekmek verddin diye kızının elini kesti.

Cenabü Rabbül Alemiyn o zenginin halini değiştirdi. Onu fakir kıldı ve fakirin eline düşecek duruma getirdi. Zengin zillet halinde öldü. Kızı ise kapıları dolaşarak bir şeyler topluyordu.

Bir gün bir zengin kimsenin kapıısna geldi. Evin hanımı kızı çok güzel görüp oğluna alıvermeyi düşündü ve kızı içeri aldı. Oğlu da münasip görüp onunla evlendi. Onu zinnetledi. O gece bir sofra kurup yemeğe oturduklarında, kız, yemek için sol elini çıkardı. Kocası: "Fakirler görgüsüz olur" diye düşündü ve sağ elini çıkarmasını emretti. Kız yine sol elini çıkardı. Bir kaç defa kocası sağ elini çıkar diye israr etti. O anda o kızın içinden bir his ona "sen sağ elini çıkar" dedi. O zaman kız Allahü Teâlânın kudretiyle sağ elini bitişmiş olarak çıkardı ve kocası ile beraber yemeklerini yediler. (İyiliğin mükafatını anla!) (2)
ey mümmin kardeşlerim allah yapılan bir iyiliği karşılıksız bırakmaz bir gün siz çaresizlik içindeyken:( o lutfunu gönderir sizi o çaresizlik dolu anda kolayca rahmetine sürükler o yüzden bir iyiliği yaparken nolur daha ahirette çok var demeyin çünkü o dünyada da rahat veren bunla yetinmeyipte ahirettede rızık bırakandır bu da ben den küçük kardeşinizden size bir nasihat selametle kalın esselamu alleyküm]

Mücahid

New member
Kardeş kusura bakma ama ben bu kıssadan bi şey anlamadım.Benim izansızlığıma ver.Allah razı olsun emeğine sağlık.Nasihatin musibetten evla olması dileği ile

muaz

New member
yani iyiliklerin karşılığı dünya hayatında olabilir de değil mi.iyilik yap denize at balık bilmezse Halık bilir gibi.bi de şapkalı A harfi nasıl yazılıyor?

..:Þirine:..

New member
mücahid abicim benim burada anlatmaya çalıştığım şey dünyada yapılan iyilik lerin sadece ahirette karşılık bulmadığı yani dünyada da allahın bizi bu iyilik dolayısıyla ödüllendirebileceğidir..
kısaca izzah edince bazı şeyler daha çabuk anlaşılıyor bu yüzden bir kez daha anlatmak istedim dehenüz 11 yasındayım bu yüzden belki iyi telaffuz edemediysem özür dilerim abicim selametle kalın allah yar ve yardımcınız olsun

Üst Alt