Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Keramet !

Þeyh Bedevi

New member
Arkadaşlar Evliya zatların (k.s) bildiğiniz Kerametleri varsa burada paylaşırsanız sevinirim.Birde isimlerini verebilrseniz iyi olur öğrenmiş oluruz.

Şunu da belirteyim ''Önemli olan keramet değil istikamettir''

Ahmed-i Bedevi (k.s) hazretlerinin bir talebesi varmış ve hazretin yüzünü görmeyi cok arzuluyormuş ( Ahmed Bedevi (k.s) hazretleri yüzünü kimseye göstermez siyah bir peçeyle örtermiş )

Talebesi bu arzusunu hocasına her iletişinde Ahmed Bedevi hazretleri ''Olmaz evladım kaldıramazsın'' dermiş.Ama Mürid Mürşidin aşkından ağlar sızlar olmuş.Herkes haline şaşarmış '' hocamız olmaz diyorsa bir bildiği vardır kendini harab ediyorsun'' derlermiş.Talebe dinlemez ağlar sızlarmış...

Bir gün Hazret sabah namazını kıldıktan sonra bir yerde tefekkür halindeyken talebesi yanına gelmiş ve ;

- Hocam ne olur şu mübarek yüzünüzü bir gösterseniz...Çok merak ediyorum
- Olmaz dedim ya evladım.Kaldıramazsın !
- Hocam ne olursunuz içimden bu merakı söküp atamıyorum.Yüzünüzü bir kere olsun görmek istiyorum
- Bu yüzü bir kere görmek bir cana mal olur ama ! Vermeye hazır mısın ?
- Değil bir canım şu anda bin canım olsa feda etmeye hazırım...
- Peki öyleyse gel , karşıma geç

Talebesi karşısına oturur , Ahmed Bedevi (k.s) hazretleri elini kaldırır peçesini bir miktar sıyırır veeee ;

Talebesi hazretin yüzündeki nura dayanamayıp ''ALLAAHHH'' diyerek Ahmed Bedevi (k.s) hazretlerinin kucağına düşüverir...

Allah (c.c) Başta Peygamber efendimiz ve Ahmed Bedevi (k.s) gibi mübarek zatların Şefaatlerine bizleri Nail eylesin...Cümlemizi İstikametten ayırmasın...kendisine Kul habibine ümmet eylesin... Amin..

'' BEN BENİ BIRAKTIĞIM ZAMAN , SEN BENİ BIRAKMA YAA RABB ! ''

YUNUS EMRE

mhmt

New member
bu konunun devam etmemesi gerektiği taraftarıyım..sonu pek iyiye gitmeyecektir kareşim.!! ve dediğin gibi, kişinin istikametine bakmak lazım..

selametle..

Þeyh Bedevi

New member
O zaman İstikametle ilgili bir hikaye getirin onları okuyalım :)

Ben sadece Bilgi edinmemiz için söyledim tabikide İstikamet önemli ama ne blym bu kerametler bazen can alıcı ibret verici oluyor ... Ayrıca Alimlerin anıldığı yere rahmet iner... Bende böyle açmayı düşündüm... İslami forum değil mi Keramet de islamda haktır... Okumakda öğrenmekde zarar mı vardır ? :)

Þeyh Bedevi

New member
Bende mhmt kardeşime katılıyorum..''ALLAH-Ü TEALA NUR İLE CAN ALMAZ NUR İLE HAYAT VERİR''..

Ayrıca değerli kardeşim Ahmed Bedevi (k.s) Alimler tarafından Aktab-ı erba dan kabul edilir Ayrıca Mısırda İmam-ı Şafiden (k.s) Sonra En büyük zat olarak bilinir... ve bu kerameti de meşhur bir keramettir...

Saygılar

radikal

New member
Bu arkadaşların yaptığı yorumlar bu mübarek şahısa karşı oldukları için değil, bilakis manevi şahsiyetine burada dil uzatılmasını önleme gayesi içindir. Niyetiniz halisanedir amenna, fakat yeri değildir. Zamanla göreceksiniz.

Þeyh Bedevi

New member
Bu arkadaşların yaptığı yorumlar bu mübarek şahısa karşı oldukları için değil, bilakis manevi şahsiyetine burada dil uzatılmasını önleme gayesi içindir. Niyetiniz halisanedir amenna, fakat yeri değildir. Zamanla göreceksiniz.

Bende mhmt kardeşime katılıyorum..''ALLAH-Ü TEALA NUR İLE CAN ALMAZ NUR İLE HAYAT VERİR..

Sanırım üslüb yanlış değerli kardeşim !!

Saygılar...

Üst Alt