Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kardeşin Yilansa

ruhlara

Mesajlari Onaylanacak
28-Al-i imran Müminler, müminleri bırakıp ta kâfirleri dost edinmesinler. Kim böyle yaparsa, Allahtan bekleyeceği hiçbir şey yoktur. Ancak onlardan sa*kınmanız hali müstesnadır. Allah sizi, kendisinden sakındırır. Sonunda dö*nüş ancak Allahadir.
Müminler, diğer mümin kardeşlerini bırakıp ta düşmanları olan kâfirleri dost ve yardımcı edinmesinler. Dinleri hususunda onlarla samimi olup müslü-manların sırlarını onlara aktarmasın!ar. Bunu yapanların, Allahtan bekleyecek*leri hiçbir şeyleri yoktur. Allah onlardan beridir. Onlar da Allahtan uzaktırlar. Ancak kâfirlerden çekinme haliniz müstesnadır. Bu durumda dillerinizle dostlu*ğunuzu söyleyip kalblerinizle onlara düşmanlık besleyebilirsiniz. Allah sizi, kendisinden sakındırır. Ona karşı isyan etmeyin ve düşmanları dost edinmeyin. Öldükten sonra dönüşünüz ancak Allahadir. O, sizleri âmellerinize göre he*saba çekecektir.

Şiir

İlk kan döken kardeştir

İlk katil kardeştir

İlk zalim kardeştir

Bazıları için allah ikinci sırada birinci sıradaki kardeşidir

Kardeşi zalimlik yaptıysa birisine düşünmeden saldırır din kardeşine

Kardeşi için atar kendini hem dünya ateşine hem ahiret ateşine

Allah hep der kafirse dost edinmeyin babanda olsa ananda olsa kardeşinde olsa

Bunlar allahın emridir bunlar zalimliği engelleyen nedenlerdir nefse zorda olsa

Irkcılık bunlardan doğar aile sulale bölge ne din kalır ne iman islam kardeşliği olmasa

mhmt

New member
tümevarım yapmışınız..güzell..
islam kardeşliği...birlik olmak..elerşne sağlık.
selametle

ruhlara

Mesajlari Onaylanacak
Kardeş katili: 'Eşime kötü söz söyleyince başını kestim' 25 Mart 2007

Neşet KARADAĞ/ ADANA, (DHA)

ADANA’da inşaat işçisi kardeşi 24 yaşındaki Cihan Karanur’u başını keserek öldüren, kesik başı da poşete koyup Seyhan Nehri’ne atan katil zanlısı ağabey 30 yaşındaki Can Karanur tutuklandı. Kardeş katili Karanur, “Eşim için ‘Karına hastayım’ diyince çıldırdım. Başını kesip öldürdüm” dedi.

Ege Bağatur Bulvarı’nda 22 Mart'ta sabah yürüyüşü yapan vatandaşlar tarafından Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi’ne bağlı Pamuk Araştırma Merkezi’nin yanında bulunan cesedin başsız cesedin Cihan Karanur’a ait olduğu dün sevgilisi 20 yaşındaki S.Ç. tarafından teşhis edildi. Cinayet Bürosu ekiplerinin yaptığı soruşturma sonunda, inşaat işçisi Karanur’un, kahvehane işletmecisi olan ağabeyi Can Karanur tarafından öldürüldüğü ve kesik başının da poşete konularak Seyhan Nehri’ne atıldığı anlaşıldı.

Cinayet Bürosu’nda gözaltında tutulan katil zanlısı ağabey Karanur, Baro’nun zorunlu avukatlık görevlendirmesini durdurması nedeniyle avukatı olmadığı için poliste ifade vermedi. Suçüstü Cumhuriyet Savcısı tarafından ifadesi alınan Karanur, sevkedildiği Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi’nce ‘Kardeşini canice öldürmek’ suçundan tutuklandı.

’KARIMA KÖTÜ SÖZ SÖYLEDİ’

Katil zanlısı ağabey Can Karanur, inşaatlarda çalıyan kardeşinin eşini terk edip bir kadınla yaşadığını, bunalimda olduğunu evde devamlı olay çıkardığını belirtti. Karanur, cinayeti şöyle anlattı:

“Olay günü bana telefon açıp ‘Patlayacak gibiyim. Konuşmamız gerek’ diye beni çağırdı. Birlikte olay yerine yakın bir yerde oturup alkol aldık. Konuşurken ‘Babamı, annemi, kız kardeşimi öldüreceğim’ dedi. Kendisini sakinleştirmeye çalıştım. Bana ‘Baldızını alamadım. Karına hastayım. Karını senin elinden alacağım’ diyerek bana aniden jilet fırlattı. Karım hakkında söyledikleri laf üzerine şoka uğradım. Üzerimdeki bıçakla boğazını kesip öldürdüm. Boğazını o öfkeyle nasıl kestiğimi hatırlamıyorum. Tanınmaması için üzerindeki cüzdanını aldım. Başını da poşete koyup Seyhan Nehri’ne attım.”

Üst Alt