Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kanlı Vahşet

sumisali

New member
Suriye yönetimi, ülkede olayların başlamasının ardından en kanlı eylemlerini geçtiğimiz gece Humus'ta gerçekleştirdi. Mevlit Kandili gecesi Humus'a gerçekleştirilen saldırıda aralarında kadın ve çocuğun da bulunduğu 337 kişi yaşamını yitirdi, bin 300 kişi de yaralandı.

Suriye ordusu Humus'un El Halidiye bölgesine dün gece gerçekleştirdiği kanlı operasyonda şehir adeta kan gölüne döndü. Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi örgütü, Suriye ordusunun, Humus'un El Halidiye bölgesini bombaladığını, ölü sayısının 260'a yükseldiğini duyurdu. Öte yandan El Arabiya televizyonu ise Humus'ta ölenlerin 337'ye yükseldiğini ifade ederek, bin 300'den fazla yaralı olduğunu aktardı. Şehrin savaş alanına döndüğü saldırılarda iki caminin yıkıldığı ve cami enkazından onlarca cesedin de çıkarıldığı vurgulandı.

Aktivistler, Suriye ordusunun Humus'un El Halidiye bölgesine gece gerçekleştirdikleri operasyonda 300 havan topu attıklarını ifade ederek, şehrin cesetlerle dolduğunu aktardı. Görgü tanıkları şehirde silah ve siren sesleri arasından kadın ve çocuk seslerinin yükseldiğini ifade ederek her taraftan yardım çığlıkları yükseldiğini belirtti. Çok sayıda ölü ve yaralı olduğu için sağlık ekipleri tıbbi malzeme eksikliği yaşandığı belirtiliyor. Halktan özellikle kan bağışında bulunma çağrısı yapılıyor.

sinang

New member
Allah cc ün dilediği olur.inşaallah zafer müminlerindir.Esad ında sonu belli,inşaallah.

anonim

New member
Ozellikle son iki yildir arab ulkelerinde gelisen olaylar hepimizi tedirgin etmekte ve musluman olarak ic acisiyla izlemekteyiz. Olaylara Bekirin yaklastigi gibi yaklastigimiz surece kaybeden bizler olacagiz. Zira Bahreyn`de katledilenlerin cogunlugu siilerdi ve yonetim de sunnidir. Diger arap ulkelerinde aynı. İktidar olan siyasi güçler hükümeti elde tutmak icin her yola basvuruyorlar, vatandasını dusunen yok. Gerci siz bu zamanda halki dusunen siyasi ve ya iktidar gorudunuz mu?
Suriye`de olanlari siddetle kiniyoruz. Olan muslumanlara oluyor. İnsaAllah suclular en kisa zamanda layik olduklari cezalarini alacaklar. Allah (cc) mutlak adalet sahibidir.

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Nerede ve ne şekilde olursa, kime ve kimden olursa; zulmedenlerin zulmünü başına çalsın Rabb'im...

gizem

New member
insanlar ölmesin. kimse iktidar peşinde koşmasın. ne yaparsanız yapın, nereye gelirseniz gelin, bir sevgiliden, bir sağlıklıdan, bir huzurludan daha mutlu olamazsınız. önünüze en güzel yemekleri de koysalar yiyebileceğiniz sadece bir tabak yemektir, daha fazlası kimseyi mutlu etmez. vahşetin şiisi sunnisi olmaz. hiçbir katliam haklı gösterilemez. yazık boş yere yitip giden canlara.

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Hafız Esad'ın ve sonradan da oğlu Beşar Esad'ın Hama'da sünni ulema ve müslümanlara yaptığı kıyımı şahsen biliyorum, uydurma mı?

anonim

New member
Ben Esad ailesinin vekilimiyim bana soruyorsun.
Ben de Şeyh Adnan Arur`un (Özgür Suriye Ordusunu kuran kişi) alevi köylerini yok edeceklerini etlerini doğrayıp *****lere yedireceklerini dediğini şahsen biliyorum.
Haberin ortaya çıkması o demek ki, şimdiye kadar lanse edildiği gibi savaş Suriye ordusuyla halk arasında değil, Suriye ordusuyla Özgür Suriye Ordusu arasında.

anonim

New member
Kendileri Türkiyeye teşrif buyurmuşlardı. Şeyh Adnan Arur`u temsilen de oğlu gelmişdi. Gördüklerim, duyduklarım, bildiklerim kadarıyla söyleyim halkı düşünen yok. Zulum zulumdür roller değişse bile o değişmez.Suriye`de değişiklik olabilir belki ama sınırdakı dram değişmeyecek.

Üst Alt