Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kalbinize Yatirim Yaptinizmi..

berfut

New member
Son günlerde hangi arkadaşıma "nasılsın ?"diye sorsam "eh işte "diye cevap veriyor.Mutsuzluktan yakınıyor.

Sizce" Mutluluğumuzun önündeki engeller neler?" ve "mutluluğu nerde bulacağız.?"

Bu soruya vereceğiniz cevap birçok kişiyi mutlu edecektir emin olun.

(Hadi ne duruyorsunuz?)

hatice_aslan

New member
Acaba insanlar arasındaki kopukluk olabilirmi. İnsanlar dünyaya gereğinden fazla önem veriyorlar. Bunun sonucu hep hüsran oluyor. Aileler arasında bile yaşanan bu kopukluk insanların ruhlarında (modern tabirle iç dünyalarında) hastalık yapıyor.

Sonra öyle bir hale gelmişiz ki her koyun kendi bacağından asılır diyor; o koyunun mahalleyi kokutacağını hiç düşünmüyoruz. Düşünsekte koyunu hangi iple asıldığını tartışırken yeni koyunların asılmaması için neler yapmamız gerektiği konusu unutuluyor. Yine bencilleşmeler meydana geliyor ve herkes kendi dünyasına çekiliyor. Yaşanan bu terk edilmelerde bunlara sebep olabilir diye düşünüyorum.

berfut

New member
Kardeşim Senin Gibi Duyarli Kardeşlerimizin Sayisi Gunden Gune Artiyor Inş Selam Ve Dua.........

leyla

New member
bence mutluluğun önünde günümüzde çok engel var insan istediği kişiyi bulamıyo mutlu olacak hep bi yönü eksik dörtdörtlük değil hayat sartları zor biryerlere ulaşmak için bir çok mesafeler katetmek lazım kiminin gücü yetiyo kimininki yetmiyo yetenlerinde başka yönden sorunu çıkıyo hayat acımasız kardesimya benimde bir çok derdim var bi an çok mutlu oluyorum bi an çok mutsuz ALLAH beterinden saklasın ama kendimden daha kötü olanı görünce hem şükür ve hamd ediyorum bol bol dua ediyorum işte öyle kardeşlerim

berfut

New member
Zaten Mutluluk Sürekli Degildir Kardeşim Bir Anliktir Sadece O Bir Anligi Iyi Degerlendirmek Gerekir Selam Ve Dua
Leyla Kardeşim..........

H

hüma-gül

Guest
Bence mutlu olmak insanin kendi elinde herseyi gönül gözüyle görmeyi basarirsak eminim ki mutluluk bizim yanimizda olacaktir.Birde sabir ve sükretmesini bilmek gerekir sanirim.Cok güzel bir mevzu Allah razi olsun kardesim.Insallah hep mutlu olursun.

Z

zeynep_hearty

Guest
şöyle bir söz vardır mutluluğun sırrı insanın istediği,sevdiği şeyi yapmasında değil yapmaya zorunluğu olduğu şeyi sevmesindedir derler ben buna ihsan ,tevekkül, sabır, erdem, rıza diyorum razı olarak severek yapmak örneğin bir aileden mükellef olan baba çalışmak zorunda olduğu için çalışır fakat çocuklarına oyuncak eşine herhangi bir hediye aldığında yüzlerinde mutluluk tebessümü minnetkar ifadelerin vermiş olduğu hazzı hiç birşeye değişmez ama şu varki çalışırken bunları düşünürmü? çoğu zaman hayır düşünmez hayattaki her kare böyledir özellikle kul olma noktasında ibadetler konusunda severek isteyerek rehavet çökmüş bıkkınlık gelmiş bir şekilde yapılan ibadetlerde ne kadar haz alınır!!.. işte tüm bunların nedeni mecbur olduğumuz şeyleri mecbur olduğumuz mecbur hissettiğimiz için yaparız aslında sevdiğimiz için değil sevmek insanın ömrünü uzatır mutlu kılar mutlu olmaksa kişinin kendi elindedir elimizde olanları sevmekte onlara şükretmekte velhasıl sabır sevgi azim ve şükür çok önemlidir...paylaşım için konu için rabbim razı olsun..selam ve dua ile..

unzurna

New member
Ben her zaman başıma gelen veya her hangi birinin başına gelen herşeyden özellikle şerden bir ders çıkarırım. Yani şerler bizim kaldırım taşlarımızdır. Üzülmek yerine ders almayı tercih ederim. Böylece herşey düzelir.
;)

Üst Alt