Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

kafirlerde sasiyor halimize

Rahmet4

New member
müslüman denince ne gelir onlarin aklina hic düsündünüzmü???
ilk olarak tabiki terör islam icin göz kirpmadan adam öldürmek....daha pis hertarafi kirip döken saygisiz sehvetlerine düskün kari kiz pesinde iski humar ....ya kadinlari bu nasil örtünme kimi peceli elleri eldivenli bir müslüman , kimi bir batman boya yüzlerinde kapali müslüman,kimi yarim örtünmüs boydan elbiseli müslüman , kimi normal giyinmis yine müslüman ...kimininde kot pantolon ayaginda her tarafi belli basi örtük müslüman... bazilarida bizlere benziyorlar ama onlarda müslüman olduklarini söylüyorlar bu nasil din....ya cocuklari pis giyinen kötü kokan insanlari konusmalariyla gülmeleriyle rahatsiz eden dolandirici calip cirpan müslüman...
bir islam dini var ortada 100 bölüme ayrilmislar acaba hangileri dogru yasiyorlardir....ve kendi dinleriyle kiyaslama yapmazlarmi...
biz hiristiyan veya yahudiyiz ama kendi dinimizi yasiyoruz hepimiz ayniyiz... ayni giyiniriz ayni seyleri yiyip iceriz ayrimiz gayrimiz yoktur bizde....ve bizler sasiyoruz bu nasil din islam dini

ben bile sasiyorum halimize ya sizler!!!????

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
hicde öyle degil kardesim öyle olsa idi

hristiyanlar aralarinda bölünme yasamayip evangelisch olan hristiyanlarin incil budur deyipde katolik olan hristiyanlarin incil bu demesi olmazdi ne vahimdirki ortada dolasan 4 tane incil var ve hep yenilenen yeni birseyler katilan

avrupadaki insanlarin ilk basta normal hayatlarinda din ilk sirada yer almaz biz müslümanlarin durumudur bu

gecen yüzyila baktigimiz zaman bir incelersek dis baskilarin etkisi altinda cogu benliginden özünden uzaklastirilan bir türk toplumuna dinci adini yapistirip toplumu dici-ve dinsiz arasinda oyalayip bazi büyük güclerle dini kapitalist rejime alet edip türkiyeyi oyuncak gibi oynatacaklara benziyorlarki benim görüsümün kaynagi olan avrupanin iki ülkesi olarak gördügüm ve yasadigim almanya ve avusturya bile buna maruz yasar iken türkiye gibi bir ülkeye dinci bir imaj yükleyip ele gecirecekjlerini zanneden devletler var politikalar öyle yürüyorki rabbim den onlara lanet ediyorum

bugun avrupa devletleri ile bir müslüman cogunlugunun yasadigi türkiyeyi ele alirsak ve islamin uyguladigi reformlarda ne kadar teröristlik varmis görürüz

en cok karistirilan ise arap ve türk ikilemidir

ama sunu iyi bilmek gerekirki su anda yasanilan sekil boyutunda türk arap farklidir

türkler tarihinede bakarsak avrupada türk cogunlugunda istatisliklere vurursak taharetten alin yatmaya kadar yemek kültürüne kadar daha türklere ulasamamistir avrupa

Ç

ÇÝray

Guest
hicde öyle degil kardesim öyle olsa idi

hristiyanlar aralarinda bölünme yasamayip evangelisch olan hristiyanlarin incil budur deyipde katolik olan hristiyanlarin incil bu demesi olmazdi ne vahimdirki ortada dolasan 4 tane incil var ve hep yenilenen yeni birseyler katilan

avrupadaki insanlarin ilk basta normal hayatlarinda din ilk sirada yer almaz biz müslümanlarin durumudur bu

gecen yüzyila baktigimiz zaman bir incelersek dis baskilarin etkisi altinda cogu benliginden özünden uzaklastirilan bir türk toplumuna dinci adini yapistirip toplumu dici-ve dinsiz arasinda oyalayip bazi büyük güclerle dini kapitalist rejime alet edip türkiyeyi oyuncak gibi oynatacaklara benziyorlarki benim görüsümün kaynagi olan avrupanin iki ülkesi olarak gördügüm ve yasadigim almanya ve avusturya bile buna maruz yasar iken türkiye gibi bir ülkeye dinci bir imaj yükleyip ele gecirecekjlerini zanneden devletler var politikalar öyle yürüyorki rabbim den onlara lanet ediyorum

bugun avrupa devletleri ile bir müslüman cogunlugunun yasadigi türkiyeyi ele alirsak ve islamin uyguladigi reformlarda ne kadar teröristlik varmis görürüz

en cok karistirilan ise arap ve türk ikilemidir

ama sunu iyi bilmek gerekirki su anda yasanilan sekil boyutunda türk arap farklidir

türkler tarihinede bakarsak avrupada türk cogunlugunda istatisliklere vurursak taharetten alin yatmaya kadar yemek kültürüne kadar daha türklere ulasamamistir avrupa
elbette kültürümüze ulaşamazlar ama biz o gelenekleri ne kadar yaşıyabiliyoruz tartışılır...
ayrıca hristiyanlar kadar dinine düşkün bir topluluk göremedim pazar günleri sokakta bir tane insan bulmazsınız...ayrıca siz biraz konuya başka bir açıdan bakıyorsunuz..rahmet4 kardeşimiz yazdıkları tamemen gerçektir göz ardı edilimez....türkiye müslüman bir ülke ama yaşayışlar çok farklı heralde rahmet4 kardeşimizde bunu anlatmak istedi.....

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
neden göremedin anlamadim

bugun norvecin daha ilk 5 yasasinda yer alan kiliseye gitme zorunlugunu pazar günü gittiginde görürsün

din anlayisi ilk siralarda yer almaz bu devletlerde cünkü kapitalizmi din desteklese bile emperyalizm bir anlayis ile desteklemez

sence bugun dubai neden bu kaadr zengin olarak taninir oradaki sistemn yabancilari calistirip cogu haklardan mahrum birakmaktir geliri ise kendi halki alir simdi bu mentalite islamkapitalizmine uyarmi

ben bugun iki hristiyan ülkesini gördüm ve ikisindede dinin ilk siralarda yer almasi gibi bir durum söz konusu degil dünya siralamasina bakarsan zaten kapitalist bir rejim varsa bu insanlar daha maddeciligi birakamamis anlamnina gelir ve bu insanlar din olgusunda yani maneviyatta problem yasiyor demektir

acikcasi sunu söyleyeyim

bugun almanyayi ve avrupayi eline alan amerika türkiyeyide din üzerinden almaya caismaktadir ve bu politikasini secimlerin gidisati yoluyla da anlarsin bugun dünyada insanin damarina girebilecegin yer allah kelamidirki paraninda en cok sömürülerek kazanildigi yerdir ve izlenen politikaninda bu olmadigini görmek deliliktir

bu konunun daha uzayan taraflari tabiki

ama bugun avrupada dinsellik yasanmiyor aksine dinsizlik hüküm sürüyordur ispati kilisielerdir senin dediginin tam aksine zaten burdan yola cikarakta ekonomiyi ele alirsan bunun en güzel yaniti olarak görürsün

rabbim sonumuzu hayir etsin

yani avrupa bölünmüs bir durumda

bir tarafta bushun aksi ve yildirmaci siddetli bir hristiyan inancini görürsünki
müslümanlara terörist diyenlerin bu ibareyi gözüne sokarim terörist olani dünya zaten görüyor

yani kardeslerim bu insanar kendilerinin aciklarini dahi göstermemeye calisirken medyasi bile bu kadar güclü iken

bizim cabamiz müslümanlar müslümanmi acaba nasil bir müslümanlik sorgusunami geldi degerlerimizi yüceltelim bazi oyunlarda kalmayalaim

Ç

ÇÝray

Guest
(hristyanların kilise zorunlulugu getirmleri bile onların dinini ön planda tuttugunu göstermez mii?)

aslında burda konu avrupanın dinlerini ne kadar yaşayıp yaşamamaları degil...bizlerin giyimimizden tut davranışlarımız kadar onlara benziyor olmamız degil mi?

rahmet4 kardesimizin sitemi de bunaydı sanırım ki genel olarak hepimiz aynı şeyi savunuyoruz ....

Rahmet4

New member
alptraum kardesim yazilarinizda cok haklisiniz ama ben sunu anlatmaya calistim avrupada müslüman olupta yasayan kardeslerimiz nasil islami yansitiyorlar....kafirlerin gözünde dinimizi temsil edemiyoruz...görünüste cok farkli seylere sahit oluyorlar ve islam dininden soguyorlar taki kendileri kuranla öze öz müserref olduklari zaman anliyorlarki bu gördükleri din ne kadarda farkli.... islami bizler cok farkli gösteriyoruz....ben bile cok seylere sahit oldum bir müslüman gecince yaslilar cantalarina daha cok sarildiklarini ....okula giden basi örtülü cocugumuzun bir haftadir ayni üstle okula gittigini (bilirsiniz en azindan iki günde ) bir degistimesi lazim hem temizlik bakimindan hemde baska ögrenciler tarafindan alaya alinananmasi yönünden....otobüste müslüman gencler oturduklari tarafi pislik icinde biraktiklarini ....

ciray kardesimiz aciklamayi yapmis zaten ama ben yinede birseyler yazmak istedim...

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
simdi kardeslerim ben avrupa dogumlu birisi olarak buradaki türk kardeslerimizin bir önyargisini size anlatayim

cocuklarimizi avrupada yetistirmeyelim buranin örf adeti onlari ahlaksiz yapar

bu önyargi benim kendi ailem icinde gecerli idi bugun avrupada cok basarili giyimine düskün ahlakli gencleri taniyorum ve fazlasiyla var aam bu duruma maruz kalan sadece türk vatandaslari degil kardeslerim ayni zamanda bir polonyali bir yugoslav bir rusta ayni durumda bu durum ise iki kültürün arasina yapisip kalmis hangi taraftan ne olacagini bilemeden özgürce yasamanin bedelidir bunda ailelerin sorumlulugu ve vebali büyüktür
bu durum avrupada bugun kanayan bir yaradir
sevdirilmedi nefse hos gelen seyler kötülendi sadece nefis hayra yönlendirilmedi

ciray kardesimiz demiski anayasa maddesinde yer alan kiliseye gitme zorunlulugu bunlarin dini yaasdiginin göstergesi degilmidir

degildir kardesim cünkü bugun türkiyede kapalilik ile alakali bir madde var ama bunu yök farkli yerlere götürüp basi kapaliligi engelliyor

ve bugun türkiyede sapka kanunu var ama uygulanmiyor ayni bunun gibi düsünürsek avrupadada bu var suna inaninki kardeslerim
burda yasayan halk kiliseye bagli kaldigi müddetce kiliseye para ödemek zorundadir ve bu paralar agir geldigi icin kiliseden cikmaktadir vatandaslar
ben hangi vatandasla konustuysam kiliseyi sömürgeci bir yer olarak görüyorlar ama bizim icin camilerimiz kutsal
onlar kiliseleri üzerine korku filmleri cevirirler ama biz ise rahatligi rehaveti yasariz camimizde

simdi ciray kardesim birde demiski giyim kusam meselesinde onlara benzemiyormuyuz

sen zannediyormusunki avrupa bundan bir kac yüzyil önce busekildeydi
burasi basikapalilarla doluydu ve elele tutusan gencler sarmas dolas olan gencler yoktu ve bu giyim meselesini avrupa üzerine atmak yerine ben derimki gelinde kendimizde arayalim bu hatalari
bu jenerasyon yeni bir jenerasyondur

insanlara maddeciligin daha cok asilanip özgür iradeyle sinirlara ulasma hatta bu sinir lari gecme projesidir

sadece sunu söylemek istiyorum son söz olarak
bana hickimse diyemezki
onlar bizim müslümanligimizi elestiriyorlar
benim size tarihi anlatmama gerek yok kardeslerim kimin dini temiz yada kim dinini hakkiyla yasiyor bu ortada bunu diyen bir gayri müslime cevap su olmalidir

ateistligi emperyalist kapitalizmi yasayan avrupa kiliseden cikan milyonlarca genc ve arti olarak belki daha kiliseye hic ugramamis insanlarmi bizden daha üstün

sokaklarda yasayan insanlar burda fazlasiyla eroin uyusturucu sokaklarda ve bunun gibi milyonlarca örnek var
bumudur müslümani hristiyana kiyaslamak

Üst Alt