Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kafami Yiyip Bitiren Bu Soruya Cevap

ArastirmaciGenc

New member
Öncelikle Merhabalar, Size Hayatimi Anlatacagim Sizde Bana Yorumlarinizi Yazarmisiniz? Lütfen,Ne Olursa Olsun Yazin Yorumunuz Kötüde Olsa iyide Olsa...

Ben? Acaba Kimim Ben? Ben Kendimi Bildim Bileli ALLAH'a Inanmis Kendimi ALLAH'a Adamis Birisiyim.Yasim i soylesem bana Küçüksün dersiniz, Yasimi Söylesem Bana Hayatin Bitmis Yari Yolu Geçmis Dersiniz..Bu Nedenle Yasin Bir Önemi Yok..Aklimi,Beynimi,Kafami Yiyip Bitiren Bu Soru Benim Için çok Önemlidir.Buraya Bile Yazarken,Nasil,Nerden Basliyacagimi Bilmiyorum.Hani derler ya Bazi Hayaller Vardir,Anlatilmaz Bazi Sözler Vardir Hayal Edilemez.Benimkiside O Mesele.. :)

Sorum Su: Asla Kötü Bir Niyetim Yok.ASLA Kötümser birisi olarak bilinmemi Istemem,Hasa ALLAH'a ve Islam'a laf atmak gibi bir istegimde yok.Fakat Olup Bitenlerden Degismekteyim.Kendimi Kaybediyorum.

Sevemiyorum Bir Karsi Cins'tekini Sevemiyorum.Diyorum kendi kendime guzeldir,benimle olmasini dilerdim.Fakat bir anlik bosver diyorum.Sanki ALLAH'a ASIK Olmusum Gibi cidden.Belki Size Komik gelebilir fakat ben komik bulmuyorum.Kizmiyorumda herseyde ozgursunuz.Sadece Anlamanizi Istiyorum ve beni bana anlatmanizi istiyorum sizden..Lütfen

Kaldigim Yer,Sanki Icimden Bir Ses ALLAH'a ASIK Oldugumu soyluyor.Bir Sevgili olarak deil hasa niyetim oyle degildir.Bir Yaratici,kendimi bir yaratilan,Bir Baba Gibi Goruyorum Onu Ebedi Babam gibi...
Fakat Su 1 Yildir Kafami yiyip bitiren Soru Gittikce Buyumekte Kendimi Kaybedecek Gibiyim.Bir An Hayir Diyorum Bir An Evet Hersey Dogru.Kararsiz Kaldim Bir Islam Forum'una Kendimi Anlatayim Ben Kimim diye...Kendimi Ogreneyim Dedim...
Aslinda Geçmiste Hayatima Son Vermeye Karar verdim.Yapamadim Yaptigimi Sandim,Bir an durdum.Ne Oluyor Dedim,ve Kaldigim Yerden Devam Ettim.Ve Su andada hayatim guzel geçmekte.Olan biten sorunlar kafami yiyip bitirmekte Tek sorunum. Size Soruyorum Simdi
ALLAH Gerçekten Varmidir?.Biliyorum Bu Biraz Tuhaf gelebilir.Afedersiniz Sapigin Biri bi site acmis islam'i karalamakta.Her Okudugum Cumlelerde Kendimden Geçtim. O Siteyi Size onermek istemiyorum.tam bir beyin yikama sitesi okudugunuz kelimeler gerçek fakat cevrilmis cumlelerdir örnek: "Ben Suraya Gittim" Bu Bir Gerçek Cümle Ise Site Sahibinin Cevirdigi Cümle "Ben Suraya Gittistim" Yani Cümlelerin Anlamlarini;ve Cümleleri Degistirerek Siteye Sunuyor'ki Sitenin Hit'i Artsin Aslinda ne yapmaya calistigini anlamadim.Adam ben Peygamberim diyor.Bir Yandan'da ALLAH'i Islam'i Karaliyor..
Ve Ben Birkaç Sayfasini Okuduktan Sonra Bir An Kararsiz Kaldim ALLAH varmidir Yoksa Kâinatin Efendisi olan Hz.Peygamberimiz'in Bir Uydurmasimidir? Anlamakta zorluk cekiyorum.herseyi Okudum,Bilgili bir kisiyim.Fakat Anlamsiz Geliyor Karsilastirdiklarim'a Gore Sitede Yazanlardan Bahsediyorum: Hz.Muhammed'in Amcasi Abdullah yani sitede yazanlar su sekilde Hz.Muhammed'in Amcasi Abdullah Hz.Muhammed Dogmadan Önce Planlamis Herseyi.Tezgahi Kuran Cizip,Cekip Ceviren Kisi Guya Hz.Muhammed'in Amcasi Abdullahmis. Nerden derseniz daha devam edeyim sitede Yazanlari Anlatayim. ABDULLAH BDU Cikartirsaniz A LLAH
A (BDU) LLAH Kendi Ismininden Bir Ilah Yaratmis Bunu Bir Kuvvetle Yapmis,Anlattiklarim Siteden Alintidir.Hz.Muhammed Site Icerisinde Cok kotu bir sekilde anlatiliyor..O Cani Sitedeki yazilari okurken gozlerimden yaslar fiskiriyordu...
Kendimden Geçtim.Bazi Yorumlarda Adami tebrik edenler bile vardi ornek : saolasin ben Bilmiyordum bu gerçekleri ogrenmem iyi oldu filan yazanlar bile vardi , bir yandanda adama seni kendi halinde birakiyoruz diyenlerde vardi..
Gelelim Anlatimlara: Anlatimlar devam ediyor.Sitede Yazanlar: Abdullah Kendi Isminden Bir Ilah Yaratarak Bu Ilah'in Yardimcisi Olan Hz.Muhammed (s.a.v) i secerek Dünyayi Cevirmeyi Arz Etmis.Büyük Cabalar Vererek Sonunda Isteklerine Kavusmus.Eski Dönemlerde gözle görûlür putlar varken Abdullah Gözükmeyen,Büyük Bir Zeka Üstünlügü Ile ALLAH'i Yaratmis.

Anlaticak O kadar kelime varki..Anlatamiyorum..kendimden Geçiyorum...
Anlattiklarim Siteden Alinti Sitenin Adini vermeyecegim ben Az daha inaniyordum,siteye içimizdeki saf'larin hemen kanacagina inaniyorum bu nedenle kafanizi yormayin,arastirmayin.Zorlayan olursa verecegim..
Simdi Siz Söyleyin Ben Neyim?Kimim?Neden Böyleyim?

h-a-m-z-a

New member
En basitinden o zavallı nın iddiasına cevap vermek gerekirse ;
ABDULLAH -ALLAH ın kulu demektir.

Peygamber Efendimizin babasının adıdır.
ALLAH yazılış olarak El-İlah tan gelmektedir.
İbranice Eloah Aramice Elaha kelimeleri
lisanlara göre farklılık göstermektedir.
Kaldı ki Peygamberimizden önce Hz.İbrahim in Hanif dinine
inananlar ALLAH a ibadet eder ona tapardı.
Yani o zavallının iddiası safsatadan öteye gitmez.
Herhangi bir bilgiye veya veriye dayanmaz.
Bu tip vesvese sitelerine itibar etmeyin.
İman sahibi olmak ve onu korumak zordur;zaten bu yüzden ödülü CENNET tir.
Bilgi kirliliği meydana getirerek ,bir kısım bölümleri alıntı yaparak nakledip -metinin bütünlüğünü bozarak-onlara kişisel yorumları katarak
bunları İslami gerçekler adı altında sunmak yeni dönem Ehl i küfür ün stratejilerinden..
Onlara itibar etmeyin ..
aklınızda soru işareti oluşursa sormaktan çekinmeyin yoksa içinizdeki İblis ve nefs
sizi yolunuzdan çevirmek için üstün gayret sarfedecektir.
Araştırmak sormak ve öğrenmek bir müslümanın tabii özellikleridir.
sizin sorularınıza da cevap verecek alimler günümüzde mevcuttur.
Çekinmeyin ve imanınızı koruyun .
İBLİS her türlü hilesine rağmen yenilmeye mahkumdur.

ArastirmaciGenc

New member
Merhaba sayin hamza,

ALLAH yazılış olarak El-İlah tan gelmektedir.
İman sahibi olmak ve onu korumak zordur;zaten bu yüzden ödülü CENNET tir.
Bilgi kirliliği meydana getirerek ,bir kısım bölümleri alıntı yaparak nakledip -metinin bütünlüğünü bozarak-onlara kişisel yorumları katarak

Bu Cümleleriniz Beni Açikcasi Aydinlatti Aynen dediginiz Gibi "Bilgi kirliligi meydana getirerek, bir kisim bölümleri alinti yaparak nakledip- metinin bütünlügünü bozarak-onlara kisisel yorumlari katarak" Bu Cümleniz tamamiyle Aydinlatti diyebilirim. Dogru diyorsunuz iman sahibi olmak ve onu korumak zordur.Fakat iman sahibi oldugumuzdada onu birakmakta zordur. Yani saogolun Soruma Aradigim cevabi sizde Buldum Tekrar tesekkur ederim.

çakır

Member
arastirmaci genc yukarıdaki ilk yazıyı sen mi yazdın. eh ne de olsa hepimiz birilerinin oğluyuz veya kızıyız. sen beyni fazla karışan beyin lobları birbirinden bağımsız çalışan bir insana benziyorsun. önemli bir şey değil senin sorunun. senin gibi düşünen çok insan var. kokrmana gerek yok tabi ama durumun ciddi görünüyor. sana bir nöroloğa falan gitmeni tavsiye ederim. neden böyle dediğimi merak ediyorsan söyleyeyim. bir sitedeki saçma sapan iddiaları gündeme taşımak pek iyiye alamet değil.

seni yanlış mı anladım acaba diyeceğim ama allah yaratıldı mı sorusu ortada yanlış anlaşılacak bir şeyin olmadığını gösteriyor. yukarıdaki yazı senindir diyerek cevap verdim. senin değilse yazan kişiyedir sözlerim.

muhacir_b

New member
kardeşim her vesvese geldiğinde allaha sığın ve deki ben allaha ve resuluna iman ettim.ve tek başına kalma.büyük tasavvuf alimleri buyuryorki ne kadar ilminiz olursa olsun tek başınaysanız sonunuz sapıklıktır.onun için kardeşim allahı hatırlatan kardeşlerimizle beraber olalım.sahabe efendilerimiz hiç ayrıldılarmı birbirlerinden hayır.sende rabbine aşık olamaya çalışan gençlerle beraber ol.ve allaha sığın allahtan yardım iste şüpesiz allah yaptıklarımızdan haberdardır

ArastirmaciGenc

New member
Aynen muhacir_b tesekkur ederim seninde verdigin ogutler için.Artik Benim Internet Uzerinden Takilacagim Site burasidir. Cok yazmayacagim yeri gelince yazacagim. Cok okuyacagim ki.. Bilgi Iman sahibi olayim

cüneyt

New member
ArastirmaciGenc arkadaşım. Yukarda okuduklarım her insanın kuvvetli imana sahip olmadan önce ara ara şeytanın vesvesesiyle aklını karıştıran sorulardır. Ama gerçekten gayba iman edip Allah'ın kulu olduğunu idrak etmek bu vesveseleri sadece anlık birşey olmaktan öteye götürmez. Bu sorulara aslında kendinde çevrene bakarak yada yaşamdan edindiğin tecrübelerle cevap verebilirsin. Sorgulayan akıllı birine benziyorsun. En baştan yoktan varolma durumunun var olduğunu düşünmen bile bu kişiliğine tamamen ters düşüyor. Allah bizleri ve belkide birçok alemi elbette bir amaç için yaratmıştır. Kur'anda ona kulluk etmemiz için yarattığını diyen yüce yaradan, neden sorusuna belki ahiret alemindeki bilincimizle yanıtını bulmamızı istiyordur. Dünyada herşeyin bizim için bir sınav olduğu gibi bu sorunun cevabınında sadece Allah'ın bildiğini ve zamkanı gelince öğreneceğimize inanmakta yine bizim sınavımızdır. Sonuçta onun bize verdiği akıl nimetiyle bunları düşünebiliyoruz. Bizi yaratan rabbimize, bizim düşünmemizi sağlayan akıl nimetini bize veren yüce yaradanı yine kendi verdiği düşünme yetisiyle sorgulamak sence de saçma değilmi :D Onun için bizim yapmamız gereken bize gelenlere inanmak, kibir ve gururu bir tarafa bırakıp rabbimize yalvarmaktır. Rabbim seni inşaallah hidayete erdirir ve şeytanın vesvesesinden seni korur. Selam ve dua ile..

ArastirmaciGenc

New member
Tesekkur Ederim sayin cüneyt Anladim Tekrar Tesekkur ederim saglicakla kal.

Üst Alt