Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Jedi Dini

Huseyinmustu

New member
Dün bir arkadaşımla İslamiyet-Ateizm üzerine tartışırkenben ona İslamiyetin son din olduğunu, aksini ispatlayamayacağını söyledim.O da bana İslamiyetten sonra bir din olduğunu, adınında Jedi olduğunu söyledi.

Şahsen ben biraz araştırdım bu Jedi dinini, karşıma sadece Star Wars filminin senaryosundan uydurulan bir din olduğunu farkettim.Ancak birkaç insan filmdeki bu dinden etkilenmişler ve bunu gerçek bir dine çevirmişler.Ve bu dinin 250.000 e aşkın mensubu varmış.

Bunun bir açıklaması var mıdır?Jedi dini din olarak kabul edilebilir mi?

sumisali

New member
Kuran'ı anlamada ölçü samimiyet ve akıldır. Bu güzel özelliklerden yoksun bir kimsenin Kuran hakkında getirdiği yorumların, itirazların mantıksızlığına şaşırmak anlamsızdır. Çünkü Allah Kuran'da bize iman etmeyenlerin akıl ve anlayışları olmadığını bildirmiştir. Bu yüzden Kuran ayetleri ışığında bakıldığında iman etmeyenlerin akılsızca yorumları bir şaşkınlık konusu olmaktan çıkar, bir ibret konusu haline dönüşür daha neler duyacağız kim bilir işte dinsizin dini ile mücadelesi..

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Allah katında tek ve bir din var. O da İslam. Başka bir din yok ki, jedi dini de olsun... O'na inanmayanlar için ise din çok, herkes kendine bir din icad edebilir.

Üst Alt