Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İyiliğe çağıran topluluk

Kalpteniman

New member
Web sitesi
www.kalpteniman.com
İYİLİĞE ÇAĞIRAN TOPLULUK Hazreti Allah celle celalehü Ayeti kermesinde buyuruyor ki, Sizden iyiliğe çağıran güzel şeyleri emreden kötü şeylerden sakındıran bir topluluk oluşsun. İşte gerçek kurtuluşa erenler onlardır.Ali imran;104. Hayatım böyle bir topluluğu aramakla geçti. Hz. Allaha şükür o güzel insanlar ile tanışmayı buluşmayı nasip etti. O toplulukta edindiğim bilgileri, h.z. Allahın verdiği azim ile sayfalara döktüm gayem vefat ettiğimde evlatlarıma nasihat olarak kalsın. Bu içimden gelerek yazdığım yazıların okunması benim ölümümü beklememeliydi. bunların naşredilmesi ve okunması gerekiyordu. İşte tam bu aleti ruhiye içinde iken, internette ki siteler aklıma geldi. Fakat bu yaşlı halim ile kendimi bilgi sayarın başında oturmaya hiç yakıştırmamıştım. Ayrıca bu işleri yapmak için de bilgi sahibi olmak gerekiyordu. Biz ise bu işlerden hiç anlamıyorduk. Ancak çocuklarım ilgileniyorlar onlardan görüyordum. Onlara danıştım tabii ki neden olmasın biz yardımcı oluruz dediler. O günün gecesi yatağıma yatarken yarabbi ne güzel olur yazılar internet sitesinde okunsa senin emirlerin duyulsa ben de senin rızanı alsam, yarabbi bu bigisayar işlerinden hiç anlamıyorum, diye kalbimden geçirdim. O gece mana aleminde görüyorum, bir kişinin gözlerini temizliyorlar. Ve o kişiye dikkat ettiğim zaman kendim olduğunu görüyorum. Uyandığım zaman rüyayı tabir ediyorum ve anlıyorum ki, h.z. Allah c.c. bu işler için gözlerimi açtı. Bu işler için evvela bir bilgisayar gerekiyordu. Bu cıhazların ticaretini yapan çok sevdiğim bir dostum vardı ona gittim durumu anlattım. Kalktı dükkanında bulunanların en hızlısı olan bilği sayarı getirdi önüme koydu. Ve sen böyle hayırlı bir işe kalkmışsın ben sana bunu hediye ediyorum dua et yeter dedi.bu durumu da görünce h.z. Allahın bu işe destek olduğunu iyice anlamıştım. Tam bu coşkuyu yaşarken telekomdan mektup geldi yazıda diyordu ki, Siz bizim çok eski müşterimissiniz size en ucuz tarifeden internet bağlayabiliriz. Ve internet bağlandı bize site aramak kaldı. Netice olarak Bizde. İnsanları iyiliğe çağıran İslamı tanıtan sitede siz muhterem kardeşlerim ile tanışmış olduk. Gönlümden gelen duygu ve düşünceleri, gençlik çağımdan bu zamana kadar yaşadığım önemli hadiseleri, faydası olur ümidiyle sizlerle paylaşıyorum. Hayatımızın bu son demlerinde hayırlı çalışma olarak bu işi seçtik h.z Allahta nasip etti. İnşaallah böyle hayırlı işler ile hayatımızı sürdürür böylece Ahirete göçeriz. Velhamdü lillahi Rabbil alemin. Allahümme salli alâ seyyidina ve nebiyyina Muhammedin ve Alâ Ali Muhammed

Son düzenleme:
Üst Alt