Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İstihare

khazad

New member
Sormak istediğim konu biraz ince bir konu bilirsiniz istihare bir olay kişi için olumlu olumsuz mu onu anlayabilmemiz için Allah tarafından biz insanlara bahşedilmiş bir rüya kapısıdır. Allah'tan istediğim şey aslında çok da sağlam bir şey değil bir kız vardı bu kız benim için hayırlı mı olur hayırsız mı olur bunu öğrenmek için istihare ye yattım sonrasında içim gözle görülür biçimde rahatladı ne biliyim aklıma güzel anılar falan geldi hafifledim ama rüya olarak yeşil ve ya beyaz bi renk görmemiştim bu yüzden bi kaç gün sonra tekrar istihareye yattım yine rüya görmedim ama güzel bi haber aldım kız hakkında ama tabi yine emin olamadım rüya görmemiştim sonuçta 3. kez rüyaya yattğımda hayalle rüya arası bi şey gördüm dediğim kız otoyolun ortasında bekliyordu ve etraf yeşil tabelalarla doluydu. Bildiğiniz gibi yeşil hayırlı demek ve anlamışsınızıdır niyetim gönül eğlendirmek gibisinden bir şey değil kızdan bahsedecek olursam içinde iman var görmüş bir şeyler ailesinden ama bilmem heralde istanbulun rahatlğından çoğu şeyi uygulamıyor amacım eşim olması ve o içindeki imanı biraz daha gün yüzüne çıkarmak. istihare konusunda fikir sahibi olan kardeşlerimden yardım istiyorum. şimdiden teşekkürler-Allah razı olsun. Umarım doğru yere açmışımdır :)
.

mavigezegen

New member
Selam ile,

Hiçbir şey göründüğü gibi değildir. Görülüp görülmediği bile belli olmayan bir rüyaya göre karar vermek doğru değil kanaatimce.
Yaratan'a dua eder, hayırlı olmasını istersin. Gönülden isteyen kul'un isteği muhakkak karşılık bulur Hak'tan. O ki dualara cevap verendir.

SincanLy

New member
Web sitesi
www.sincanly.blogspot.com
Selam ile,

Hiçbir şey göründüğü gibi değildir. Görülüp görülmediği bile belli olmayan bir rüyaya göre karar vermek doğru değil kanaatimce.
Yaratan'a dua eder, hayırlı olmasını istersin. Gönülden isteyen kul'un isteği muhakkak karşılık bulur Hak'tan. O ki dualara cevap verendir.

Aynı fikirdeyim.

Üst Alt