Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Istifamin Kabulünü istiyorum...

Elifnisa

New member
harika, gerçekten çok güzel... bende tekrar 8 yaşımda olmak için istifa etmeyi çok isterdim....

T

Tura

Guest
Ahhh keske cocuk olsaydimmm diye gecti bian aklimdan,sagol paylasimin icin...

civciv

New member
basligi okudugumda farkli bisey bekliyordum..
Düsündügümden daha güzel cikti... Güzel paylasimin icin tesekkürler!

ayyþe

New member
çok harikaydı metin abi:)
emeğine sağlık:)
hazır yaşım küçükken tadını çıkarayım bari;)

bide başlığı okuyunca dedim metin abi modluktan istifamı ediyo
alla alla neden acaba deyip bi heycan tıkladım butonu:)

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Hepiniz avucunuzu yalarsınız hah ha:p:p:p sekiz yaşında olacaklarmış:rolleyes:
kim kaybetti de siz bulacaksınız:cool: halinize şükredin;)

Enver Ýstek

metin mete
Hepiniz avucunuzu yalarsınız hah ha:p:p:p sekiz yaşında olacaklarmış:rolleyes:
kim kaybetti de siz bulacaksınız:cool: halinize şükredin;)

Su zaman diliminde gercekten cocukluk güzelmidir acaba?Ben hayatimda böyle cikolata görmedim,bizim cikolatamiz SOMUNDU,cünki ev bazlamasi yerdik.Bulgur(Pilav olarak) yemedigim icin cok zaman ac kalirdim.Biz hic tanimadik teknolojiyi bizim oyunumuz bile güzeldi;Celik comak,Kirstek(Topac)cevirmek,hic oyuncagim olmadi ´Catal lastikten gayri,ama inanin ben simdi degil o zamanin cocuklugunu hala özlüyorum,hemde tüm kalbimle keske cocuklarimda bu kadar sansli olsalardida görselerdi,Gasnakli(Ucurtma)Ucurmasini bilselerdi,Iriskin(Etsucugu)elde cig olarak yeselerdi simdi yediremiyoruz.Keske lastik ayakkabilardan giren sulara aldirmadan lastik top oynasalardi.ne bileyim benim istifamin kabulü gercekten güzel olacak ve gelenlere yol acacakti yine red dedi bizim köyün muhtarlari...

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Su zaman diliminde gercekten cocukluk güzelmidir acaba?Ben hayatimda böyle cikolata görmedim,bizim cikolatamiz SOMUNDU,cünki ev bazlamasi yerdik.Bulgur(Pilav olarak) yemedigim icin cok zaman ac kalirdim.Biz hic tanimadik teknolojiyi bizim oyunumuz bile güzeldi;Celik comak,Kirstek(Topac)cevirmek,hic oyuncagim olmadi ´Catal lastikten gayri,ama inanin ben simdi degil o zamanin cocuklugunu hala özlüyorum,hemde tüm kalbimle keske cocuklarimda bu kadar sansli olsalardida görselerdi,Gasnakli(Ucurtma)Ucurmasini bilselerdi,Iriskin(Etsucugu)elde cig olarak yeselerdi simdi yediremiyoruz.Keske lastik ayakkabilardan giren sulara aldirmadan lastik top oynasalardi.ne bileyim benim istifamin kabulü gercekten güzel olacak ve gelenlere yol acacakti yine red dedi bizim köyün muhtarlari...

De ki de metin mete, kocadık dostum, evde tencere kapağından direksiyonun başına kurulduk mu, eee hele elimizede yiyecek bir şey verilmiş ise, gel keyfim gel... Ne mutluluktu. Şanslı olan bizdik ama metin, şimdikiler kesinlikle değil... Bunu bil...

Enver Ýstek

metin mete
De ki de metin mete, kocadık dostum, evde tencere kapağından direksiyonun başına kurulduk mu, eee hele elimizede yiyecek bir şey verilmiş ise, gel keyfim gel... Ne mutluluktu. Şanslı olan bizdik ama metin, şimdikiler kesinlikle değil... Bunu bil...

VALLAHI öyle biz cok sansliydik.Doga bizdeydi hormonsuz yasamak bizdeydi her sey Allahin verdigi gibi kulun oynayamadigi gibi idi..

Rahmet4

New member
Allah razi olsun metin mete kardes.... aldin götürdün bizi cocuklugumuza ....nasilda mutluyduk bi kuru ekmek cikolata gibi tatliydi hele bide yaninda domates oldunmu keyfimize diyecek yoktu ....

yolcu

New member
ohhh maşallah maşallah iki ıhtıyar mod:p kafa kafaya vermış biz şanslıydık biz sanslıydık deyıp durmuşlar;)
şaka bı yana abilerim, butun zamanların olgun yaştakı ınsanlarına sorsanız illaki çocuklugunu ozlemle yad eder, aramızda yas farkı baya bı fazla ama bana sorsanız bende sızın gıbı çocuklugumu tercih ederım,
selam ve dua ile

bekir

sadece bir kul
Yönetici
ohhh maşallah maşallah iki ıhtıyar mod:p kafa kafaya vermış biz şanslıydık biz sanslıydık deyıp durmuşlar;)
şaka bı yana abilerim, butun zamanların olgun yaştakı ınsanlarına sorsanız illaki çocuklugunu ozlemle yad eder, aramızda yas farkı baya bı fazla ama bana sorsanız bende sızın gıbı çocuklugumu tercih ederım,
selam ve dua ile

Eyvallah yolcu kardaş, sorma gitsin, nasıl zevk aldığımı bilemezsin geçmişin muhabbetlerinden, hele bizden eski biri olsa, o anlatsa, ben dinlesem, anlatamam o keyfi...

( Meteryalist dünya, düşünce ve ondan töremiş her şeyden nefret ediyorum )

Enver Ýstek

metin mete
Allah razi olsun metin mete kardes.... aldin götürdün bizi cocuklugumuza ....nasilda mutluyduk bi kuru ekmek cikolata gibi tatliydi hele bide yaninda domates oldunmu keyfimize diyecek yoktu ....

Inanin ben 27 yildir disardayim ve her zaman özledigim sey kisin yagmurda süürtmelerin altina kacarak eve veya carsiya gitmek(Not bizim zamanimizda kim yitirmis semsiyeyide biz bulalim)ben o ani öyle özlüyordum son iki yidir Kurbanida bahane ettim yil basinda izine ayrildim ama gel görki olmadi dostlar olmadi yagmur yagmadi...Ve ben yine özlemdeyim,Cocuklugumda hep yagmuru yerdim arkasindan Arabkizi camdan bakiyor yaparlardi sarmici (Osmaniyede yapilan bir tür bulgurlu yiyecek)yaparlar ben bulgur yemedigim icin hemen firina gider bir ceyrek somun alirdim Vah günler vah gitti gider dönermi bilmem diyor ya...Hele o bahcelerden erik,seftali,Portakal,Mandalina,yeni dünya Incir calmak varya hic unutmuyorum...(Bakin hep arkadaslar bir birimizin bahcesinden yürütürdük meyveleri...Aslinda kendi bahcemizdede vardi ama bigün bizimki diger gün onlarinki daha tatli oluyordu inanin)

Enver Ýstek

metin mete
selam ve dua ile

Her kese kendi cagi güzel gelirmis derler.Yolcu sen bakma bu ihtiyarlara ama inan sizler cok sey kacirdiniz.Siz nerede gördünüz hormonsuz meyve sebze nerede buldunuz zehirsiz hava hepsi bizdeydi vesselam...

mhmt

New member

metin abi bu yazını okuyunca aslında şartların aşırı çabuk değiştiğini anladım.. senin çocukluğunda olanları yaşamamız mümkün değildide, benim çocukluğumdakileri de benim yeğenlerimin yaşaması artık mümkün değil..
bak çikolata demişsin ya sana bişey anlatıyım:) ben çocukken rüyamda sürekli çikolatalar, bisküviler görürdüm.. şekerler filan..önümde olurdu yani.. ama hiçbirini yiyemeden uyanırdım.. hakkaten hiç yiyemedim.. uyanırdım hep.. ancak, bugün ben yeğenlerime rüyamda gördüklerimi alıyorum götürüyorum.. şimdi benim yeğenim benden çok daha kolay ulaşıyor bunlara.. bunlar onun için cazip olur mu? hayr.. işte onun da zevki başkaymış..!! en büyük yeğenimle aramda 4 yaş var..;)
zaman çok çabuk değişiyor.. kesin..

selametle..

Enver Ýstek

metin mete
metin abi bu yazını okuyunca aslında şartların aşırı çabuk değiştiğini anladım.. senin çocukluğunda olanları yaşamamız mümkün değildide, benim çocukluğumdakileri de benim yeğenlerimin yaşaması artık mümkün değil..
bak çikolata demişsin ya sana bişey anlatıyım:) ben çocukken rüyamda sürekli çikolatalar, bisküviler görürdüm.. şekerler filan..önümde olurdu yani.. ama hiçbirini yiyemeden uyanırdım.. hakkaten hiç yiyemedim.. uyanırdım hep.. ancak, bugün ben yeğenlerime rüyamda gördüklerimi alıyorum götürüyorum.. şimdi benim yeğenim benden çok daha kolay ulaşıyor bunlara.. bunlar onun için cazip olur mu? hayr.. işte onun da zevki başkaymış..!! en büyük yeğenimle aramda 4 yaş var..;)
zaman çok çabuk değişiyor.. kesin..

selametle..

Masallah sen rüyasini görüyordun biz sadece adini duyuyorduk.Rüyamizda gördügümüz ise yarin karacaya(Osmaniyede bir cay)yikanmaya kacabilirmiyizdi.Aradaki farka bakinca anliyor insan neleri kacirmissiniz(Gerci Konyada cayda yok ya)Hele Keldaza(Osmaniyede bir yayla yazin dahi kar vardir)Kar yemeye gitmek ne büyük bir hayaldi,Hele oradan cacir göbelegi(Göbelek Osmaniye tarafinda mantar anlaminda kullanilan bir kelime)toplamak ayri bir zevkti.Gavur daginda söyle Yap Hamzaya(Gavur daginda bir yayla Hikayeside oldukca ilginc) ugramak Bir eski Osmaniyede(Cebeli Bereket Osmaniye Tarihteki Cebel sancak beyligi) mangal yapmak ah ne günlerdi Mehmedim.Dagistanda(ToprakKale)söyle ovaya acilmak,Yapilipinardan su icmek,Aptalpinarindan(Aslanpinari oldu ismi) kaktüs inciri yemek Bakircifliginden meyve asirmak,Irgatlarla sohbet etmek gerci cogunlukla Türkce bilmezlerdi.Babamin dogdugu köy(Kirmitli)de Emmilerimi ziyaret bahanesi ile Tavuk asirmak ne günlerdi vay be..Hele Agiz yemek(Agiz inegin yeni dogum yaptiginda elde edilen sütle yapilan bir tür süt mamülü)Kus vurup ciz bizla yari cig yari yanmis götürmek.....Beni yine cileden cikardin Mehmedim...

Üst Alt