Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İşte Papa'yı Korkutan Kitap !!!

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
İşte Papa'yı Korkutan Kitap !!!!!!!

Yücel Kaya’nın ‘16. Benedikt’i İstanbul’da kim öldürecek? Papa’ya Suikast’ kitabı, Avrupa’yı karıştırdı. Roman nedeniyle papanın korkuya kapıldığı iddia ediliyor.

Papazın korkusunu görmek için kitabın üstüne tıklayın:

PAPA 16. Benediktin, İslam dinine hakaret etmesi başta Müslüman alemi olmak üzere hıristiyan dünyasının sağduyulu kesiminden de büyük tepki aldı. Benedikt, Türk ve İslam düşmanı Bizans İmparatoru Paleologos’un, ‘Bana Muhammed’in getirdiği yenilikleri göster. Sadece kötü ve insanlık dışı şeyler bulacaksın. Tıpkı vaaz ettiği dinin kılıç gücü ile yayılması emrini verdiği gibi...’ sözlerini tekrar gündeme getirip, İslamiyet’le akıl arasında bağ olmadığını iddia etmişti.

Bir kitap Avrupa’yı karıştırdı

Cumhurbaşkanı Sezer’in davetlisi olarak kasımda Türkiye’ye gelmesi beklenen Papa’nın bu sözlerine tepkiler sürerken, Türk yazar Yücel Kaya’nın, ‘16. Benedikt’i İstanbul’da kim öldürecek? Papa’ya Suikast’ adlı romanı da Avrupa’yı karıştırmaya yetti. Vatikan, sadece Türkçe baskısı yapılan romanın yazarını ve bağlantılarını araştırmak için İstanbul Temsilcisi Georges Marovitch’i görevlendirdi. Marovitch, hemen araştırma yaptı.

Vatikan rapor bekliyor

Kitabın yazarı Yücel Kaya hakkında bilgi toplamak için kitabı yayınlayan Güçlü Yayımcılık’a giden Marovitch’in ilginç bir hikayesi var. Yazar Kaya, görüşmeyi şöyle anlatıyor; ‘Önce kitabı vitrinde gördüğünü ve bilgi almak istediğini söyledi. Ancak ben kendisini tanıdığımı söyledim. Arada bir samimiyet kurulunca, kitapla ilgili inceleme yapmak üzere görevlendirildiğini ve Vatikan’ın bu konuyla ilgili kendisinden rapor beklediğini açıkladı.’

Yayınevine tesadüfen gittim

Papa’ya Suikast kitabına özel ilgisini sorduğumuz Marovitch, ‘Romanlara herkes istediğini yazar. Bizim de bu konuda konuşmaya hakkımız yok. Tarihi bir eser değildir. Avrupa basınının heyecanı normaldir. Papa bu kitabı görmez bile. Yakınındakiler görmüş olabilir. Kitabı İtalyanca ve İngilizce tercüme edip, Vatikan Büyükelçimize göndereceğiz. Ben tesadüfen yayınevine gittim. Özel bir görevlendirme yok. Bir kitabı en iyi yazarı bildiği için 3 gün önce yayınevinde ona sordum’ dedi.

Türkiye ziyareti iptal mi

Kitabın yazarının istihbarat örgütleriyle ilgisini araştırtan Vatikan’ın, romanın gerçeğe dönüşmesi ihtimali nedeniyle Papa’nın Türkiye ziyaretini iptal ettirebileceği belirtiliyor.

Öte yandan Almanya Başbakanı Angela Merkel, yoğun biçimde eleştirilen Papa’yı destekledi. Merkel, ‘Papa’yı eleştirenler, konuşmasının amacını anlamamış demektir. Konuşması dinlere yönelik diyalog çağrısıydı’ dedi.

haberalemi : 16/09/2006

nisa58

New member
merkel denen adam kafayı yemiş yada anlayış kabiliyetini kaybetmiş. diyolog yok sayarak veya kötüleyek olmaz . hep birbirimize söylüyoruz ya allah sizi ıslah etsin diye. bunları asıl rabbim ıslah etsin.

Rahmet4

New member
merkel zaten yabanci düsmani tabiki savunacak papayi kendi ülkesiden onlar hic kötü sözler söylermi ne hikmetse hep biz yanlis anliyoruz

Üst Alt