Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İşte AB, İşte Demokrasi İşte Manzara

bekir

sadece bir kul
Yönetici
spacer.gif

Hürriyet/ DIŞ HABERLER 18 Eylül 2010
spacer.gif

11571533.jpg
spacer.gif

spacer.gif

spacer.gif

Almanya'nın eşcinsel olduğunu açıklayan ilk bakanı olan Dışişleri Bakanı Guido Westerwelle, uzun yıllardır beraber olduğu sevgilisi Michael Mronz'la olan birlikteliğini Bonn şehrinde düzenlenen sade bir törenle resmiyete döktü.

Aynı zamanda Hür Demokrat Parti'nin Genel Başkanı olan Westerwelle (48) ve işadamı sevgilisi Mronz'un (43) nikahını Bonn Belediye Başkanı Jürgen Nimptsch kıydı.
Westerwelle'nin doğum yeri olan Bonn şehrindeki bir evlenme dairesinde gerçekleştirilen törene çiftin 20'ye yakın akrabasının katıldığı bildirildi.
Almanya, eşcinsel evlilikleri resmen tanımıyor, ancak 2001'den bu yana bu birliktelikleri kayıt altına alarak, çiftlere belli haklar tanıyor.

diaspora

New member
Sayın bekir;

Taşlamak lazım değil mi bunları. Hatta o da yetmez derilerini yüzmek lazım. Gerçek demokrasi bunu gerektirir.

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Sayın bekir;

Taşlamak lazım değil mi bunları. Hatta o da yetmez derilerini yüzmek lazım. Gerçek demokrasi bunu gerektirir.

Hayır Sayın diaspora, bunların taşlanmasını emretmiyor İslam. Bu ve benzeri hareketleri çirkin ve büyük günah olarak tarif eder Kur'an ve tecrit edilmelerini emreder sadece.

Bu arada sizin demokrasi anlayışınız bu tür ilişkileri mi gerektiriyor?

diaspora

New member
Benim demokrasi anlayışım kişileri kişisel tercihleri yüzünden eleştirememiz gerektiğine bu onların özel hayatı olduğuna yöneltiyor. Ve kimsenin sırf bu tercih sebebiyle toplumdan dışlanmalarına kaka gösterilmesine anlam veremiyorum.

diaspora

New member
Bu arada sizin mantığınıza göre dünyada müslüman ülke yok. Çünkü hangi müslüman ülkeye gittseniz bu adamı yok ederlerdi.

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Benim demokrasi anlayışım kişileri kişisel tercihleri yüzünden eleştirememiz gerektiğine bu onların özel hayatı olduğuna yöneltiyor. Ve kimsenin sırf bu tercih sebebiyle toplumdan dışlanmalarına kaka gösterilmesine anlam veremiyorum.

Bizim her anlayışımız İslamın emrettiği, müsade ettiği kadardır. Ötesi yok.
Kişisel anlamlar veya anlamsızlıklar kişisel kalır, toplumsal olamaz...

ErkeklerDaglar

New member
Kendimde bir escinsel olarak her ne kadarda escinsel evliligi sacma ve dogaya aykiri bulsamda escinsellik uzerinden Avrupa dusmanligi yapilmasini yadirgiyorum.

Farkliliklara karsi bu toleranssizlik kulturden olsa gerek inanctan degil.

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Kendimde bir escinsel olarak her ne kadarda escinsel evliligi sacma ve dogaya aykiri bulsamda escinsellik uzerinden Avrupa dusmanligi yapilmasini yadirgiyorum.

Farkliliklara karsi bu toleranssizlik kulturden olsa gerek inanctan degil.

Öncelikle eşcinselliğinizi üzüntü ile karşılıyorum. Eğer ruhi bir rahatsızlık içinde değilseniz bu büyük çirkinlikten kurtulmak için kendinize yardım edin ve psikolojik destek alın.

Eşcinsel hareketlerin dine ve ahlaka aykırılığı nedeniyle haya duygusu ile en azından saklanması beklenir. Avrupanın bu konuda yadırganmasının sebebi budur.

"Farklılık" diye tanımladığınız konu gerçekte tedavi edilmesi gereken ciddi bir hastalık iken sizlerin bununla yaşamayı makul bulmamızı beklemeniz rahatsızlığınızın boyutunu gösteriyor. Ve bu konuya tepki kültürel değil dinseldir, bilmek istemeseniz de...

sumisali

New member
Günümüzde "modernlik", "çağdaş olma", "cesaret" ve "özgürlük" kılıfları altında insanlar, özellikle de gençler ahlaksızlığa özendirilmektedirler. Birkaç on yıl öncesine kadar insanların ağızlarına dahi almaya çekindikleri kavramlar birçok toplumda artık meşru olarak kabul edilmektedir. Televizyonlarda ve magazin dergilerinde her türlü ahlaksızlık sergilenmekte, yolsuzluk yapanlar, homoseksüeller, fuhuşla geçimini sağlayanlar, kızlarını pazarlayanlar, kumarbazlar, iki lafı biraraya getirmekten aciz, cahil kişiler "özenilecek kimseler"miş gibi lanse edilmekte ve yaşadıkları hayat çok cazipmiş gibi anlatılmaktadır. Yaptıkları ahlaksızlıkların günümüz toplumundaki sıfatları ise sözde cesaret, medeniyet ve modernliktir
Size verilen herşey, yalnızca dünya hayatının metaı ve süsüdür. Allah Katında olan ise, daha hayırlı ve daha süreklidir. Yine de, akıllanmayacak mısınız? (Kasas Suresi, 60)
Toplumda güzel ahlaklı kimselerin ön plana çıkartılmaları, güzel ahlakın övülerek kötü ahlakın yerilmesi insanların ahlaksızlığa özenmelerini de tamamen ortadan kaldıracaktır

ErkeklerDaglar

New member
Bekir bak hic denemedim tedavi olmayi, ama azicik internetten arastirdim tedavi mumkun mu degil mi diye.Gorusler farkli...

Bazilari escinselligin dogustan oldugunu ve tedavisinin mumkun olmadigini, bir digerleri ise bunun sonradan kazanildigini kucuk yaslarda yasanan bir takim travmalar, dis etkenlerden dolayi olustugunu ve kisinin istemesi halinde tedavisinin mumkun olugunu belirtiyor.

Ben kendimi bildim bileli escinselim, tedavisine de inanmiyorum.Ama bununla yasamaya alismaya calisiyorum, baska caremde yok malesef.Kader, imtihanmis diyorum artik.Cunku Allah her kuluna dert verirmis sinamak icin, buda boyledir belki..belki eksik kalan yanim benim 'bundan kurtulmak icin ne yaptin' sorusuna verecek pek fazla bir cevabimin olamayacak olmasidir.

Var mi peki cevrende escinsellikten korkulabilmis, tedavi olmus...Duydugun, okudugun, gordugun?

Hani belki misal olur.

Escinsellik vs konulardaki toplumdaki olumsuz tepkilerin dinden kaynaklandigina inanmiyorum, tamamen kulturel bu.Aynen dogudaki tore cinayetlerinde oldugu gibi.Hicbir dini dayanagi yok, tamamen gelenek ve kulturden kaynakli bir sorun.

islam/escinsellik bilgim su; islam'da escinsellik var ancak bunun pratige dokulmesi gunah ve yasak.

Yanlissam duzeltin.

bekir

sadece bir kul
Yönetici
İslami bir kaygınız varsa tedavi olmaya çalışmak mutlak vazifenizdir.
Eşcinsellik "haya" duyguları nedeni ile gizli tutulan bir hal olduğu için kim nerede nasıl tedavi olmuş bilmek kolay değil, hele ki konunun yakınında olmayan birisi tarafından...
Eşcinselliğe kültürelmiş gibi zannedilen tepkileri de din kaynaklı olduğu tartışılmazdır. (Lut kavminin hikayesini okuyun)
İslamda eşcinsellik var derken, İslam eşcinselliği tarif ediyor ve buğzediyor, farklı anlaşılmasın.

Üst Alt