Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İslamı Tebliğ Ediyorum

• Konbuyu başlatan yabancý
  • Başlangıç tarihi
Y

yabancý

Guest
merhaba kardeşlerim.bir konuda fikrinizi almak istiyorum.ben çok dindar bir ailenin çocuğuyum ve çocukluğumdan beri ailem beni müslüman misyoner olarak yetiştirdi.nasıl derseniz dışarıdaki herkes gibi davranabilirim herkesle cok iyi muhabbet kurup insanların fikirlerini değiştirebilirim.çok insana faydam olmustur allah deyince küfreden insanları bile yola getirdim fakat insanlık olarak muhteşem bir arkadaş edindim.bahsettiğim insan simdiye kadar ömrümde görmediğim kadar allah ve din düşmanı.hani tabiri caizse kitlendim kaldım yapacak hiçbirsey gelmiyor aklıma.her yolu denedim kendi gibi yanaştım olmadı en iyi arkadaşı sırdaşı oldum herşeyini öğrendim nasihat ettim.dinledi.allah adı açılınca kulaklarını kapattı!!din deyince gene küfretti.düzeltemedim!! üzülüyorum da durumuna:(( ne yapabilirim bir fikri olan varsa yardımları için çok duacı olurum.

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Önce adınızı doğru koyun bence. Misyonerlik Hıristiyanlığı yayanlara verilen genel bir addır. Bu nedenle mesaj başlığınızı da değişmek zorunda kaldık.
Bu konuda ki başarılarınız tescilli olduğuna göre kısa aralıklarla, bıktırmadan metodunuza devam edebilirsiniz zannederim.
Allah hidayet veriri inşaallah.

Y

yabancý

Guest
sevgili kardeşim.misyonerliğin anlamı sözlüğü açıp bakarsan eğer kendi misyonunu yayma amacıdır.yıllarca hristiyanlar tarafından misyonerler yetiştirildiği için misyonerliği hristyanlıkla bağdaştırıyor olabilirsin ama müslümanlık için de kullanılabilecek bir terim.islamı tebliğ ise başkadır.ben insanların içerisine girip islamı seçin diye vaaz etmiyorum islamı seçmeleri için baskı kurmuyorum.sadece en yakınlarına gelip o en boş en savunmasız an'larında fikirlerimi aşılıyorum.

bekir

sadece bir kul
Yönetici
sevgili kardeşim.misyonerliğin anlamı sözlüğü açıp bakarsan eğer kendi misyonunu yayma amacıdır.yıllarca hristiyanlar tarafından misyonerler yetiştirildiği için misyonerliği hristyanlıkla bağdaştırıyor olabilirsin ama müslümanlık için de kullanılabilecek bir terim.islamı tebliğ ise başkadır.ben insanların içerisine girip islamı seçin diye vaaz etmiyorum islamı seçmeleri için baskı kurmuyorum.sadece en yakınlarına gelip o en boş en savunmasız an'larında fikirlerimi aşılıyorum.

Konunun özü misyonerliğin anlamı olmamakla beraber; bu sözcüğün hem birincil anlamı hem istilahi anlamı Hıristiyanlığı yaymakla görevli kişi şeklindedir.

İslamın normal şartlarda tebliğden başka bir davet şekli yoktur. Teblğ ne vaaz etmektir, ne baskı yapmaktır. İslama, hıristiyan misyonerlerin yaptığı gibi boşluk yakalamakla, çaresizlik anlarını değerlendirmekle, kandırmakla, aldatmakla, maddi menfaatler sağlamakla çağrılmaz. Anlatılır ve hür iradesine bırakılır, o kadar.

Kavramları ve metodları yerli yerinde kullanırsak tüm forum okuyucularına doğru örnek olabiliriz.

Y

yabancý

Guest
google da araştırıp araştırıp burda caka satmaya çalışan insanlarla uğrasılmazmış:D genede herkese teşekkürler.

Üst Alt