Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İslamda pratik methodlar

CCCCCC

New member
Bismillahir RAHMANİR RAHİM
Sevgili müm'in kardeşlerim Selamün Aleyküm.Öncelikle saygılarımı sunuyorum.Bu aciz kardeşinizin görüşlerini hatlarını mazur görün.Her insan gibi bende hata yapabilirim hakkınızı helal edin.

Ben modern islamı severim.bana göre modern islam dini olduğu gibi kabul eden değil duydukları ile yetinen değil araştıran,zikreden,buldukları ile yetinmeyen,şükretmesini bilen,tefekkürü seven kişidir.

Bana göre modern budur.KUR'AN ı okumak bize yetmez.Anlamakda çok önemlidir.Şu yanlış bu yanlış diye araştıracağımıza öncelikle doğruları bulmaktan başlarsak zaten yanlışları çok rahat görürsünüz.Mesela KUR'AN ı okumadan hadislere geçmeyiniz en az bir kere KUR'AN okuyunuz türkçe mealinden.Bu size pratik bir yöntemdir.Hadislerde zorlanmayacağınıza inanıyorum.

Bir pratik daha KUR'AN okurken,bir yandan Tv açık olmasın.Pencereleri kapatın ve hafif sesli okuyun.Bu sizin için daha faydalı hem okumak yönünden hemde duymak yönünden sevaba nail olursunuz.Ayrıca ne söylediğinizi bilirsiniz.Hatalı okumaları azaltırsınız.

Bir başka yöntem oruçlu iken KUR'AN okumayı çok çok isteyin ve okuyun inanın huzuru bulacak kalbiniz o KUR'AN feyzi ile dolacaktır.Gerçekten mertebelerde ilerlemek istiyorsanız size tavsiyem kesinlikle amellerinizi oruçla destekleyin.Dehşetle tavsiyemdir.Kesinlikle namaz ve orucu bütünleştirin.Oruç ibadetlerinin kabulünüde arttırır.

Zikir ve oruç ve namaz üçlüsü sizin için dahada güzel bir üçlü birde şükür eklerseniz ve birde tefekkür inanın ALLAH C.C ın istediklerini yapmış olursunuz.

Bir başka örnek bir planınızın olması.Günlük zikir planı,namaz planı,haftalık oruç planı gibi.İnanın plansız yola çıkmak çürük her an yıkılacak bir binaya benzer.

S

ssss

Guest
BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM
Paylaşımınız için teşekkür ederim.İnsan imanını tazeleyecek çalışmalar içinde olursa belki de hem dünyası hem ahireti mutluluk dolar.İmanımızı ateşleyici dinamiklere ihtiyacımız var:Bol salavat çekmek günlük zikirlerimizin olması bolca KURAN-I KERİM okumak belki de içimizedeki imanı kuvvetlendicektir.Tabi ki en doğrusunun ALLAH C.C bilir.DUA ile...

S

ssss

Guest
ALLAHU EKBER.
BEN DE SİZİN BAŞLIĞINIZ ALTINDA BİR KAÇ PRATİK METOD DAHA PAYLAŞMAK
NİYETİNDEYİM,NACİZANE..

"Günlük muhasebemizi iyi yapmalıyız. En az günde bir defâ hayatımızı gözden geçirmeli, niyetlerimizi kontrol etmeliyiz. Yaptıklarımız Allâh rızasına uygun mu? Hesâbını veremeyeceğimiz bir şey yapıyor muyuz? Yaşantımızın daha güzel olması için ne gibi gayret içindeyiz? Yaptığımız hizmeti sırf Allâh rızası için yapabiliyor muyuz? İbadetlerimize gereken hassasiyeti gösterebiliyor muyuz? İbadetlerimizde belli bir kıvama ermek için çabalamalıyız. Mesela haftanın pazartesi ve perşembe günleri mümkünse oruç tutmalıyız"
İNŞALLAH C.C
BUNLARI YAPANLARDAN OLURUZ KARDEŞLER...

the okuz

New member
Allah razı olsun cccccc kardeş çok haklısınız...

CCCCCC

New member
hepimizden ALLAH C.C RAZI OLSUN İNŞALLAH CC.ayrıca tefekkür nefsimizi kontrol etmenin en güzel yollarından biridir.ALLAH C.C I DÜŞÜNEN VE ZİKREDEN KALP katılaşmaz.

Üst Alt