Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İsa(a.s.)

yýldýz

New member
157- Ve: "Biz, Allah'ın Resulü Meryem oğlu Mesih İsa'yı gerçekten öldürdük" demeleri nedeniyle de (onlara böyle bir ceza verdik.) Oysa onu öldürmediler ve onu asmadılar. Ama onlara (onun) benzeri gösterildi. Gerçekten onun hakkında anlaşmazlığa düşenler, kesin bir şüphe içindedirler. Onların bir zanna uymaktan başka buna ilişkin hiçbir bilgileri yoktur. Onu kesin olarak öldürmediler.

158- Hayır; Allah onu Kendine yükseltti. Allah üstün ve güçlüdür, hüküm ve hikmet sahibidir.

159- Andolsun, Kitap Ehlinden, ölmeden önce ona inanmayacak kimse yoktur. Kıyamet günü, o da onların aleyhine şahid olacaktır.
NİSA SURESİ

müttaki

New member
maide 116- diyanet- Allah: Ey Meryem oğlu İsa! İnsanlara, "Beni ve anamı, Allah'tan başka iki tanrı bilin" diye sen mi dedin, buyurduğu zaman o, "Hâşâ! Seni tenzih ederim; hakkım olmayan şeyi söylemek bana yakışmaz. Hem ben söyleseydim sen onu şüphesiz bilirdin. Sen benim içimdekini bilirsin, halbuki ben senin zâtında olanı bilmem. Gizlilikleri eksiksiz bilen yalnızca sensin.

maide 117 -diyanet- Ben onlara, ancak bana emrettiğini söyledim: Benim de Rabbim, sizin de Rabbiniz olan Allah'a kulluk edin, dedim. İçlerinde bulunduğum müddetçe onlar üzerine kontrolcü idim. Beni vefat ettirince artık onlar üzerine gözetleyici yalnız sen oldun. Sen her şeyi hakkıyle görensin.

TAYFUR

Mesajlari Onaylanacak
Dünyada ölümsüz Olan Hiç Bir Canli Yoktur.

Dünyada ölümsüz Olan Hiç Bir Canli Yoktur.

A'raf Suresi 25. Buyurdu: "Orada hayat bulacaksınız, orada öleceksiniz ve oradan çıkarılacaksınız."

Müminun Suresi 15. Sonra siz bütün bunların ardından mutlaka öleceksiniz.

Zümer Suresi 30. Hiç kuşkusuz sen de öleceksin, onlar da ölecekler.

Enbiya Suresi 34. Senden önce hiçbir insana ölümsüzlük vermedik. Şimdi sen ölürsen, onlar ölümsüz mü olacaklar?"

Ali İmran Suresi 168. Yerlerinde oturup da kardeşleri için, “bizi dinlemiş olsalardı öldürülmeyeceklerdi”diyenlere şöyle söyle: “Eğer doğru sözlüler iseniz kendi benliklerinizden uzaklaştırın ölümü!”

Ali İmran Suresi 185. Her benlik ölümü tadacaktır.Hak ettiğiniz karşılıklar size, kıyamet günü, eksiksiz bir biçimde verilecektir.Ateşten uzaklaştırılıp cennete sokulan kesinlikle kurtulmuş olacaktır.İğreti-sefil hayat aldatıcı bir yararlanmadan başka şey değildir.

En'am Suresi 162. De ki: "Benim namazım, kulluğum/bağışım, hayatım, ölümüm âlemlerin Rabbi olan Allah içindir."

Enbiya Suresi 35. Her canlı, ölümü tadacaktır. Biz bir imtihan olarak sizi şer ile de hayır ile de deniyoruz. Sonunda bize döndürüleceksiniz.

Ankebut Suresi 57. Her can, ölümü tadacaktır; sonra bize
döndürüleceksiniz.

Cumua Suresi 8. Şunu da söyle: "O kaçmakta olduğunuz ölüm, işte o, size mutlaka ulaşacaktır. sonra, görülmeyeni de görüleni de bilene döndürüleceksiniz. O, size yapıp etmiş olduklarınızı haber verecektir."

Vakıa Suresi 60. ölümü aranızda biz takdir ettik. Biz önüne geçilecekler değiliz.
Mülk Suresi 2. Hanginizin daha güzel iş yapacağını belirlemek için sizi imtihana çekmek üzere ölümü ve hayatı yaratan O'dur. Azîz'dir O, Gafûr'dur.

Ahzab Suresi 16. De ki: "Eğer ölümden yahut öldürülmekten kaçıyorsanız, kaçmak size hiçbir yarar sağlamaz. Böyle bir durumda sadece azıcık/az bir süre nimetlendirilirsiniz."

yusuf118

New member
Ben Hasan mezarcinin Mesih olduguna sahidim Mesih hakkindaki her turlu cevabi mesih. sayfasinda bulabilirsiniz

Moderatör tarafında düzenlendi:

yusuf118

New member
Pek kestirmeden gidiyorsunuz sayın havari kardeş. Biz o sayfaya bakmayalım da siz anlatın Hasan Mezarcı'nın nasıl mesih, sizin nasıl havari olduğunuzu...

Biz havarilere İsa'ya iman edin diye vahyettik” (Mâide, 5:111
Biz Mesihin öluleri diriltme mucizesiyiz

yusuf118

New member
havarilerde size söyluyor inanip inanmamak,hakaret ve kufuretmek veya ilgi göstermek,merk etmek veya etmemek sizin bilecegi sey abicim

yusuf118

New member
linkler siliniyor niyeki ,gercek veya degil ikisindede linkleri silmek engellemeye calismak formdan atmak fayda vermez yalan bizim sözumuzle gercek olmaz gercek engellemelerle gizlenmez.Bu forumda Hz. mesihin gelip gelmeyecegi tartisiliyor,bende geldigini ve
mehdiyle ve havarileriyle bulustugunu ve bu gune kadar merek edilen butun sorulara meih.de sayfasinda bulunabilecegini bu forumda oldugu gibi kimsenin imanini zorla degistirme gayretimiz yok

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Biz havarilere İsa'ya iman edin diye vahyettik (Mâide, 5:111
Biz Mesihin öluleri diriltme mucizesiyiz

Bu ayet Hasan Mezarcı'nın Mesih, sizin de O'nun Havarisi olduğunuzun ne delili ne de böyle bir şeyi işaret ediyor.

havarilerde size söyluyor inanip inanmamak,hakaret ve kufuretmek veya ilgi göstermek,merk etmek veya etmemek sizin bilecegi sey abicim

Sizde takdir edersiniz ki, iddianızın bir emaresi, naslara dayalı bir mantığı ve hücceti olmalıdır. Bu güne kadar bir çok kişi Mesihlik, Mehdilik gibi hususiyetlere sahip olma iddiasında bulunmuştur. Biz hakaret ve küfür etmiyoruz ama var olan karineler çerçevesinde de eyvallah demek durumunda değiliz. Ve bu tür iddia sahiplerine bir cavap vermek vazifesinde hiisediyoruz kendimizi. Cevap vermeden önce de cevaplar bekliyoruz.

linkler siliniyor niyeki ,gercek veya degil ikisindede linkleri silmek engellemeye calismak formdan atmak fayda vermez yalan bizim sözumuzle gercek olmaz gercek engellemelerle gizlenmez.Bu forumda Hz. mesihin gelip gelmeyecegi tartisiliyor,bende geldigini ve
mehdiyle ve havarileriyle bulustugunu ve bu gune kadar merek edilen butun sorulara meih.de sayfasinda bulunabilecegini bu forumda oldugu gibi kimsenin imanini zorla degistirme gayretimiz yok

Forum kuralları açık ve net. Foruma üye olmak için bu kuralları kabul ediyorum demişsiniz ama verdiğiniz sözü bir kalemde silip atmışsınız sayın havari, bir havariye yakışır mı bu?

Ayrıca bahsettiğiniz sitede de kayda değer bir şey yok.

Ayetler Hz.İsa Mesih'in Hz. Meryem'in oğlu olduğunu bildiriyor. Hasan Mezarcı'nın anası belli, babası belli. Nasıl bu kadar büyük bir çelişki içinde kendinizi kandırabiliyorsunuz?

Hasan Mezarcı eğer Mesih ise, nerede hikmetleri, nerede mucizeleri?

Hasan Mezarcı eğer Mesih ise ki, İncil'in sahibidir, neden tahrif edilmiş İncil'in yerine hak olan İncili irad edip kimliğini doğrulamıyor?

Ayet, " Hani, sana kitabı, hikmeti, Tevrat’ı, İncil’i de öğretmiştim. Hani iznimle çamurdan kuş şekline benzer bir şey yapıyordun da içine üflüyordun, benim iznimle hemen bir kuş oluyordu. Yine benim iznimle doğuştan körü ve alacalıyı iyileştiriyordun. Hani benim iznimle ölüleri de (hayata) çıkarıyordun" diyor. Hasan Mezarcı bunlardan birini gösterebilmiş mi ki, oturduğu yerden Mesihliğe soyunuyor?

Ehli Sünnet'e göre Hz. İsa Mesih, Hz. Mehdi ile beraber olacak, Mehdiniz nerede?

Evet sayın havari kardeş. Bu ve benzeri bir çok soru sizin nezdinizde cevapsız maalesef, yine de size delilsizce iman edilmesini istiyorsunuz, sırf bir şiir okuyarak. Yazık etmeyin kendinize, güldürmeyin insanları kendinize, dini alet etmeyin nefsinize!..

sýyah_

New member
İnsanlar böyle insanlar niye türkiyeden çıkıyor diye sormazlarmı ? adamın soyadı mezarcı, adı isamı ? İsa Hasan Mezarcı mı ? elinde asası, saçlarını uzatmış isaya benzicek ya hasan bey görmüş kilise fotoğraflarındanmı gördü nerden gördüyse, çok benzetmiş kendisini Hz İsaya, tabi insanlar onun içine bakmayacaklar İsa gibi davranabilmişmi, "Benden sonra gelecek olan Peygamberin adı Ahmed'tir demiştim" gibi bişey söylemiyen adam, milllet vekili oluyorsa artık bu memlekette bu konuyu açan kardeşimiz her kim veya kimlerdense bize bizi anlatıyor, alaya alınacak halimizi anlatıyor. "herkez layık olduğu şekilde yönetilir" demekki biz böyle adamlara layıkız millet vekili oldular bizim insanlarımız seçti. ALLAH bizi seçti doğarken müslüman bir ülkede büyük bir nimetle yarattı, biz içimizden kimleri seçtik, layığımızı görün arkadaşlar. biz Hasan Mezarcıları kendimize layık görmüşüz. Vay halimize, vah halimize...

Üst Alt