Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Iran Başarisini Neye Borçlu?

nicksizadam

New member
İran İslam Cumhuriyeti bilim, teknoloji ve savunma bakanlıkları ortak projesi olarak üretilen uzay roketini uzaya...
İran İslam Cumhuriyeti bilim, teknoloji ve savunma bakanlıkları ortak projesi olarak üretilen bir uzay roketinin uzaya fırlattığı ve roketin yörüngesine başarıyla oturtulduğu bildirildi.

İran Uzay Araaştırmaları Merkezi Başkanı Muhsin Behrami tarafından yapılan açıklamada uydunun ticari amaçlı üretildiği ve uzaya gönderildiği belirtilmesine karşın karşın askeri amaçlı olarak da kullanılacağı yönünde İsrail'de büyük endişe yarattı.

İran İslam Cumhuriyeti'nden daha önce yapılan açıklamada uzaya uydu gönderilmek üzere çalışmalar yapıldığı belirtilmişti.

2010 yılına kadar uzaya başka füzelerin de gönderileceğini açıklayan Muhsin Behrami, birkaç yıl içinde uzaya gönderilecek uydularla birlikte İran'daki mobil telefon hatlarının 22 milyondan 80 milyona, ve internet kullanılıcılığının ise 5.5 milyondan 35 milyona çıkarılacağını belirtti.

Yapılan açıklamada Şahap 4 füzelerinin de geliştirilmekte olduğunu ve bu füzelerin de uzaya gönderileceği, İran İslam Cumhuriyeti'nin yakın zaman içinde bölgede bilim ve teknoloji alanında bir üs haline geleceği belirtildi.

İSRA-HABER

Mücahid

New member
ve propagandasını yaptıkları şeylerin ne kadarını kendileri yapmış?

Kardeşim beni nasıl yargılarsınız bilemem ama hak bildiğimi söylemeden bu sayfayı geçersem rahatsız olacağımı biliyorum.En başta şunu belirtiyim ben bir sunniyi oraya takılırsanız diye açıklamak zorunda hissettim.Öncelikle sizi iran ve başardıkları konusunda biraz olsun bilgilenmeye davet ediyorum.Neyi başardı biliyormusunuz iran,tağuta karşı kıyamı,eli kanlı bir korku imparatorluğunu ve onun diktatörünü tarihe gömmeyi,tüm şeytani güçlere kafa tutarak bir islami dirilişi ve devrimi,Özüne dönmeyi,Bir bütün olarak sekiz yıl ambargolara boyun eğmeden,amerikanın desteklediği saddama direnmeyi başardı.Peki biz neyi başardık.O şanlı devrimin lideriki öldüğünde arkasında bıraktığı miras sadece irana bıraktığı onurdu.Amerika sanıyorsunuzmu ki irana tehdit unsuru olduğu için sataşıp duruyor.Hayır ortadoğu ya ve islam alemine örnek olmasından korktuğu için.İranda kız öğrenciler başı kapalı diye üniversiteden kovulmuyor,iranda kamusal alanda başörtü yasağıda yok,iranda tecavüz edene,çalana,çırpana,haksız yere öldürene,hakettiği ceza veriliyor.Şimdi soruyorum iran çok az şeymi başarmış.Sağlıcakla:3_3_6:

rusen_alp

New member
savunma sanayisinde meydana gelen teknoloji, uzaya roket fırlatma bunlar bir devlet için başarı değildir, gerçek başarı o devlette yaşayan insanların refahı varsa , o zaman bir başarıdan bahsedilebilir, iran geri kalmış bir ülke, ekonomik bir gücü yok, bu nedenle ortada bir başarı da yok....

New member
BURDA Iran'ín ISLAM cumhuriyeti oldugu icin NELER BASRDIGI degil, Uzaya raket firlattigi icin BASARILI bulunuyor sanirim!! Konu raketle ilgili!!!

__BODOM

New member
herşeyiyle bize imrenen ülke iran

Üst Alt