Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İnternetten Para Kazanma Konusunda...

codenames1

New member
İyi günler ,

Benim sürekli aklıma takılan ve cevabını bulamadığım bir sorum vardı. İnternette bir site , üye olunca belli bir miktarda bu üyelik karşılığında bize para veriyor ve site de bu üyeliklerden para kazanıyor. Ben de yeni üyelikler açarak bu üyelikler karşılığında para kazanıyorum. Yani , farklı bilgilerle kayıt olarak üyelik alıyorum ve karşılığında para kazanıyorum. Fakat bu konuda sitede herhangi bir uyarı yapılmamış. Yani birden çok hesap açmanın yasak olduğu sitelerde çok açık bir şekilde bu durum üyelik alırken belirtilir ve bir üyelik alanın başka bir üyelik almaması için önlem alınır. Bu sitede bir kişinin birden fazla üyelik alması yasak değil ve aldığım üyelik başına da para kazanıyorum... Bu paranın helal mi haram mı olduğu konusunda şüpheliyim. En son bu soruya yakın bir cevap olarak bu işi en doğru bizim vicdanımızın yanıtlayacağını ve helal olup olmadığı belli olmayan paranın hayır yoluna harcanması gerektiği belirtiliyordu. Ben de bu paranın bir kısmını bağış yapsam , bir kısmını kendime harcasam vicdanen rahat olacağımı biliyorum. Sizce bu parayı ne yapmalıyım ?

A

adam

Guest
Hakedeilmeden emek verilmeden kazanılmış para ateş gibidir. Şimdi ne yapmak istersen onu yap. İster ye istersen hepsini dağıt sen bilin.

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Bazen fetvası olmayan/bulunamayan durumlar çıkar karşımıza.

Vicdanınıza sorun, eğer rahat değilse, bir arıza vardır. Bu sizin için en kolay ve doğru fetva olur.

Üst Alt