Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İnsanlar nereye gidiyor farkındalarmı acaba

muhacir_b

New member
s.a kardeşlerim
farkederseniz ve düşünecek olursanız ,ilk ailemizden başlayalım sonra komşularımızdan,akrabalarımızdan ve işyeri yahut çalışma arkadarşlarımıza ve bütün ümmete ne halde ne yapmakta ne etmekte.
hani deriz ya hep bir yaşlı teyze yahut bir dede,annemiz babamız yahur bir ihvan kardeşimizi gördüğümüzde hep istediğimiz dua yani bana dua edermisin diye başlayan kelimelere bir gidelim ve düşünelim.biz duayı ne için istedik yahut ne için dua ettik.ah ah insan zannetmezki isteğine karşılık iki ikram vardır.biri rahmet ötekis ise hakkında hayırlı olacak bir sabır ve sonunda mukafatı.bir gün bir adam allahtan samimi bir şekilde bir çiçek ve kelebek ister.allah ona kaktus ve tırtıl verir.bu adam allaha şikayet edercesine ben allah tan çiçek ve kelebek isterken neden kaktus ve tırtıl verirki.belli bir süre onları terk edilmiş bir yere bırakır.ve bir gün aklına gelir gideyimde şu kaktuse ve tırtıla bakayım.bakarki gittiğinde kaktus çok güzel bir çiçek olmuş tırtıl ise kelebek.adamda demişki allahım beni affet demekki senden bişey istendiği zmn ilk önce imtihan edersin ve sabr ettirsin kuluna ve o kuluna ne zmn tam lazım olur o zmn ihsan edrsin.ben sabredip şükredenlerden olamadım beni affet der adam.başımıza gelenleri kaktüs olarak görelim sabrı ise tırtıl.nasılki o kaktüsü ve tırtılı birer güzel mahluk eden allahtan da bizi güzelleştirmesi için isteyelim.ey kardeşlerim nefsimiz bize hakkı unutturyor.diyelim ki allahım ben acizim seni unuturum ama senin hatırlqattığın kullar seni bir an dahi unutmazlar .o kullarına nasip ettiğini bize de nasip et allahım.allahım ben senden razıyım ama nefsim ise dik allahım nefsimi düzelt .allahım herşey sana basit ve kolaydır.senin için ol demen yeterlidir.biz ise bir adım atmaya mecalimiz yok senin ikram ettiğin gücle yürüyoruz .allahım bize kolaylaştır kalbimizdeki güzelliğe giden yolları.allahım dilersen beni helak eder yerime daha güzel kulluk yapan ve sana daha sevimli kulluk yapan birini yaratırsın allahım bana acı ve beni yürüt o kullarını yürüttüğün gibi.allahım anneme babama,kardeşlerime ve akrabalarıma,komşularıma ve arkadaşlarıma bütüm muhammed ümmetine merhamet et,hidayet et ve hidayetlerini artır allahım,şüpesizki içimizde sakladığımıza dışa vurduğumuzuda işiten ve gören bilensin allahım.bana verdiğin imtihanda ne sırlar gizlidir allahım aciz o sırları nasıl çözerki eyer sen o sırları çözdürürsen kullarını sabredenlerden bulursu n allahım.bizlere sabra sebeb olacak güzellikleri gönlümüze ve dilimize akıt allahım.diye dua edeli m kardeşlerim allahtan samimi bir şekilde isteyelim.allah bizi işiten ve duamıza icabet edendir.allah sizlerden razı olsun.

Üst Alt