Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Insanin Yaratiliş Sebep Ve Sirri

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
"İnsanın yaratılışının sebep ve sırrı, dünyada yemek içmek, mal mülk çocuk ve torun sahibi olmak, makam ve liderlik elde ederek diğer insanlar üzerinde haksızlıklarla baskı kurmak, nefsinin isteklerini ALLAH'ın koydugu sınırlar dışında karşılamaktan ibaret değildir. Ancak yaratanı ve tanrısı olan ALLAH'a karşı kulluk görevlerini yerine getirmek, O'nun emirlerine uyup, yasaklarından sakınmak, nefsini dinin temiz hükümlerine tabi kılarak çizilen sınırlar ve belirlenen şartlar içinde hem dünya hayatını en şerefli surette tamamlamaya, hem de ebedi ahiret hayatını en olgun şekilde kazanıp elde etmeye calışmaktan ibarettir" İnsan görevini bilerek yaşarsa ALLAH c.c.'den gelen her şeyi kabullenmesi gerektigini anlar ve ALLAH c.c.'nin sevgi ve muhabbetini kazanarak vazifesini yerine getirmiş olur. Cümle MUHAMMET ümmeti ile beraber ALLAH c.c. rızasını kazanabilmek hasreti ile ALLAH'a emanet olunuz kardeslerim.

turkateist

Mesajlari Onaylanacak
ne güzel açıklanmış yaratışılın sırrı-?!- çok sevdiğiniz biri diyor ki -sordum nefsime cehennem mi yok olmak mı? cehennemi seçti diyor..güya var olmanın üstünlüğünü kanıtlıyor..peki biri de sordu nefsine cennet mi yok olmak mı .cevap yok olmak bu durumda ne cavap verecekti.-nerde kaldı varolmanın sırrı-güzel var olmak bu yüzden varız ne güzel bitti sorun öyle mi-...

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
ne güzel açıklanmış yaratışılın sırrı-?!- çok sevdiğiniz biri diyor ki -sordum nefsime cehennem mi yok olmak mı? cehennemi seçti diyor..güya var olmanın üstünlüğünü kanıtlıyor..peki biri de sordu nefsine cennet mi yok olmak mı .cevap yok olmak bu durumda ne cavap verecekti.-nerde kaldı varolmanın sırrı-güzel var olmak bu yüzden varız ne güzel bitti sorun öyle mi-...

birincisi bu nasıl bir soru biz diyoruz ki , idam mı_ müebbetmi istersin? sizde diyorsunuzki idammı? tahliyemi? bu nasıl soru cidden mantığını anlıyamadım?
yokluğun yanında var olmak nerde olsan hediyedir, sen bu fırsatı iyi değerlendir, hediyenin içinde hediyelere kavuş...

turkateist

Mesajlari Onaylanacak
mantığını anlamak için okuduktan sonra düşünmeniz gerekiyordu.. yokluğun yanında var olmak hediyedirkim cehhennem hediyesini iste racaba bu mu olmananın bedeli..

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
mantığını anlamak için okuduktan sonra düşünmeniz gerekiyordu.. yokluğun yanında var olmak hediyedirkim cehhennem hediyesini iste racaba bu mu olmananın bedeli..

bunu bizde sana diyoruz cehennemi isteme diye hala nefes alıp verebiliyrosun ve hala enin için imkan var ve hala Allahı kabul edebilrisin, yahu sadece kabul edeiceksin ve kurtulucaksın bu kadar kolay, ama sen bunu inkar ediyorsun, cehennemi seçiyorsun, yani sen seçiyorsun seçmek senin elinde aynı fırsatlar banada verilmiş, ve ben cehennemi istemiyorum ve Rabbime inanıyorum varlığını kabul ediyorum ve yolladığı resulleri ve kitapların varlıını kabul ediyorum sende site, sende kurtul bu kadar basit. sadece inanıcaksınız ve Rabbimi dileyin. bu kadar basit, ama illa cehennme de gidiceksenizde şunuda bilin yok olmanızın yanında bu mükafattır...

turkateist

Mesajlari Onaylanacak
o zman yaratıcı beni duysun ben yok olmayı tercih ediyorum ve bu mukafatı istemiyorum

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
o zman yaratıcı beni duysun ben yok olmayı tercih ediyorum ve bu mukafatı istemiyorum

yaratıcı sana değer verdi ve senin leziz nimetlerle donattı, ve sana şans verdi sen bu hayat geldin, burdan dönüş yok, artık kalem kırıldı, siz okula kaydoldunuz ve sınava girdiniz, Rabbin vadi dğeişmez, yok olmaıy tercih ediceğine dua ettiğin rabbine şu şekilde dua et ben hediyelerin en güzelini istiyorum beni cehennem azabından koru... cehennemi tatmak istemiyorum de ve onun sana bildiriklerine iman etki cehennemden kurtulabilesin, ve Allahı tanı...

007.036] Âyetlerimizi tekzib edenlere, ve bunlara imanı kibirlerine yediremiyenlere gelince böyleler eshabı nârdır, hep onda muhaleddirler.

işte hüküm verildi, kul ya cici kul olur yada azgınlığa gider helak olur, ya mükafat alır yada ceza alır, orta nokta yok...sizden istediğimiz çok şey yok, sadece Rabbinin varlığını sana yolladıklarını kabul et. ve layığıyla ona iman et.. bu kadar basit.

turkateist

Mesajlari Onaylanacak
varolmayı isteyip istemedğimi sormadan beni var eden bana değer vermiş olmuyor tam tersi bu değe rvermediğini gösterir.. ayrıca şans değil bu sonunda cezalandırma olmasaydı şans olurdu ama cezalandırma olduğu için zorunluluktur.ve ben bu zorunluluğu istemedim .mantıkla uyuşmadığına göre de toptan red edebilrirm

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
varolmayı isteyip istemedğimi sormadan beni var eden bana değer vermiş olmuyor tam tersi bu değe rvermediğini gösterir.. ayrıca şans değil bu sonunda cezalandırma olmasaydı şans olurdu ama cezalandırma olduğu için zorunluluktur.ve ben bu zorunluluğu istemedim .mantıkla uyuşmadığına göre de toptan red edebilrirm

dediğim gibi red etmek senin tercihin. etmemekte benim tercihim, ama bu hakikati gizlemez, ama biz sondan haber veriyoruz dünyaygeldin v düşüncelerine sahip ol güzeli iste . kötülüklerden uzak dur ve Allahı n varlığına ve bilriğine iman et . ne kadar zor şey isstiyoruz dimi? Allah ı var olduğunu bile bile inkarda inat atmek, bir tabir var tavşan daüa küsmüş dağın umrunda olmamış. ey gidi tavşan derler, sen dağa mahkumsun, emek için gelmek zorundasın gelmesende sen bilrisin, ölüm tercihide yaşama tercihide snein elinde. biz zorla bişey yaptıramayız. ama düşünüyorumda ne kadar zor bişeyi kabul emtşiim Allah birdir, Hz. muhammed onun kulu ve elçisidir, insanlara ne kadar zor geliyor bu cümleye iman etmek...

Üst Alt