Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

insanı insanı kamili anlamak için

y oglu

New member
sayın arkadaşlar insanı insanı kamili anlamak için adem eleyi selamın ikinci karısı hür ün oğlu şıt eleyiselamdan başlamak gerek
biz müslümanlar şıttan gelen ervaha ayitiz havanın kızı ıklımayla şıt evlendi havadan sol ervah geldi işte şimdi insanı cözmek için önce hakkın cemali nurunu ve celali nurunu anlamak gerek bizler asıl şıttan buyana asaletimizi taşısaydık doğru anadan temiz babadan bir iyi insan gelir eğer bizler kendi kanımıza helal haram demeden nefsimize yenilirsek işte nefsine yenilenden insan sufatında ruhu mahlukla eşdeğer insan gelir

bu sol ervahla sağ ervah hepsi hz Allahın nurları fakat sağ ervah kendini temiz tutuğundan sayısı belli olan erenlerin ruhuna iner yaradılış hakkın cemali nurundandır hakkın cemali nurundan cennet melekler ve erenler halk oldu hakkın celali nurundan güneş ay su toprak cehennem arasat halk oldu bizler topraktan halk olduğumuz için ölünce cesedimiz cürür toprağa karışır fakat cemali nurundan halk olan ölünce onun cesedini toprak cürütmez kıyamete kadar erenlerin kanını ve etini toprak emanet olarak alır saklar toprağa cürüyüp karışmaz
ruhlar hz Allahın terinden halk oldu mayası kefle nundur

kef Alidir nun Muhammed
okunur doksan bin ayet
balıkta suya hasret
carkı döner göl içinde
ruhlar kayıp olmazlar cesetten cıkar gider neyi hak ettiyse tekarar o kalıba girer

bizler dünya ve gezegenler bir enerji yoğuluğu içinde yaşyoruz madde bir enerjidir cünkü hz Allah kün dediğinde kurulur veyakün derse birden kayıp olur

zaman içinde zaman yaşamak vardır bunu erenler biz insanlara örnek olarak yaşatmaktadırlar üç neneden gelen insanın ölünce hafızası kayıp olmaz fakat bu sırrı acığa vurmaz eğer nefsine hakim olusanız bunu anlıya bilirsiniz

HANCI PERVANE . 624
BİSMİLLAHRAHMANIRAHİM
Gulufallahu resulullaha inince resulullaha dedi ki ALLAH
Sıfatım ademdir.; resulullaha dedi ALLAH
Gulufallahu ehet olunca dünyanın neresine baksan oradayım
Dünyadan genişim vücudum bir çocuktur
Alla hu üçsem et deyince kimi kucağına alırsan ona benzerim
Lem yelit deyince senden gelirim ona benzerim
Velem yulet deyince hiç bir kimse bir kimse ağırlığımı
Denizden de topraktan da arştanda dahi kimse göremez
Velemliye diyince her şeyde rengim haktır hep bana benzer
Küllafi deyince şerikim nazirim yoktur
Küfün ehet deyince nerede görsen minazahım ben kayıp la mekan

insan neden böyle aşırı kötülükler papmaya meyillidir aşağıyı okuyun
HANCI PERVANE
Ben amacama sordum bu gün . 6. 1..2003 de.neden bu kazalar hırsızlıklar ve kötülükler oluyor diye o da söyledi

…..
ALLAH göze görünmedik mahluk halk etti onlar dünyayı doldurdu şimdiki halktan daha çok ölüsü ve dirisi kadar daha çok onların ismi şimdi cin

O cinlere dediki sizden kazandığınızdan hak alacağım dedi ALLAH
Onlar dediki biz seni göremiyoruz ki alasın
Sesin geliyor ama biz seni göremiyoruz

ALLAH deiki siz geniş bir vadiye Toplanın ben oraya geleceğim cinler bir vadiye toplandı
Ortalarına ALLAH indi insan şeklinde göründü o zaman dediki
Celali nuru mumu göstereyim cemali nur umumu göstereyim
Cinler dedi ki celalin ne cemalin ne ALLAH dedi ki cemali nurum çalıştığınızdan hak alır söyledi ki ALLAH CELALI nurum sizi yakar hak vermezseniz

Cinler dedi ki o zaman hep birden hücum edin hep birden öldürün cinler böyle söylediler

ALLAH o zaman celali nurunu gösterdi bir ateş çıktı onları yaktı külleri toplandı bir tepe oldu orada o zaman geriye kalan cinler birbirleriyle niye vermedik diye harp ettiler Birbirlerini ortadan biçtiler yarı oldular Bir gözü var bir eli var bir ayağı var
On iki bucuk cazı sultan Süleyman zamanında isimleri böyleydi

ALLAH bir adem halk edeceğim dedi onlardan zekat alacağım onlardan
Melekler ALLAHA dedi ki yarebbi sen dedinki cinlerin külünden getirin onlar senin varlığını bilmediler ALLAH
Meleklere dedi ki siz karışmayın ben bilirim
Melekler dedi ki yarebbi bizide ayan et ALLAH meleklere dedi ki ben ademin ciğerlerine koyacağım onu onlar o zaman haram yer zina ederler
Cinlere ölüm vermedim ademe ölümde vereceğim dedi ALLAH meleklerde dedi ki yarebbi ademi topraktan halk

ediyorsun melekler dediki cinler ise celalı nurundan halk ettin
Cinlerde ölüm yok ademde ölüm var
Habil vurdu kabili öldürdü cinlerin külünden karıştığı için her işi yaparlar
Ademe ALLAH nurunu indirdi tıpkı ademe benzer daha başka
Bir şeye inmedi ALLAH IN nuru HERKESİN KAZANCI KENDİNİ HELAK EDER

Üst Alt