Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İnsan ve hayvan hücresi taşıyan koyun yaratıldı

mehmet_16

New member
Bilimadamları organ naklinde çığır açacak önemli bir gelişmeye imza attı. İnsan organları da taşıyan bir koyun yaratmayı başaran bilimadamları, bu çalışmanın organ nakli için bekleyen milyonlarca kişi için umut ışığı olabileceğini söylüyor.

Bilimadamları insan ve hayvan hücrelerini bir arada taşıyan dünyanın ilk koyununu yaratmayı başardı. İnsan hücrelerinin bir koyun ceninine enjekte edilmesiyle yüzde 15 insan, yüzde 85 de hayvan hücreleri taşıyan bir koyun dünyaya geldi.

Amerikan Nevada üniversitesi profesörlerinden İsmail Zanjani’nin 7 yıl süren ve 10 milyon dolar harcadığı araştırması, donörün kemik iliklerden alınan kök hücrelerinin cenine enjekte edilmesi esasına dayanıyor.

Dünyaya gelen koyunun karaciğer, kalp, akciğer ve beyninin bir bölümü insan hücreleri taşıyor. Profesör Zanjani’ye göre bu insanlara hayvanlardan organ nakline bir adım daha yaklaşılması anlamına geliyor.

Ancak bu yöntemin etik açıdan bazı çevrelerin hedefi olması kaçınılmaz. Bazı bilimadamları da hayvanlarda zararsız olan bazı virüslerin insanlarda büyük tehlike yaratabileceğine dikkat çekiyor. Hayvan hakları savunucuları da hayvan ve insan özellikleri taşıyan melez bir ırkın oluşmasından endişe ediyor. Ancak araştırmayı yürüten bilimadamlarına göre bu mümkün değil.

http://www.ntvmsnbc.com/news/403709.asp

yýldýz

New member
Aynı ayeti yazıp duracakmıyız canım. Bide herşey Kuran-ı Kerim' de yok derler.

BAKARA SURESİ
211- İsrailoğulları’na sor, onlara nice açık ayet(ler) verdik. Kendisine geldikten sonra kim Allah'ın nimetini değiştirirse, (bilsin ki) şüphesiz Allah, cezası pek şiddetli olandır.

Mücahid

New member
:3_3_6: Mehmet kardeşim yazının başlığı sizemi ait yoksa alıntımı bilmiyorum ama konuya yaklaşımının çok da hassas olmadığı kesin ve bunları kasıtlı yaptığın zannı galip bende.Yaratmak sadece ve sadece Allah tealaya mahsustur.Onun yoktan var ettiği kullar O'nun bu sıfatına ortak olamaz.Allahın yarattığı hücrelere yine onun bahşettiği akılla ve bilimle etki ederek bir oluşum meydana getirmenin adı yaratmak değildir.Yaratmak yok olanı var etmektir ki bu bizim rabbimizin ol demesi ile oluveren bir olaydır.(Kun feyekun)

E

esrefinho

Guest
Daha ötesi Yok

Daha ötesi Yok

Aynı ayeti yazıp duracakmıyız canım. Bide herşey Kuran-ı Kerim' de yok derler.

BAKARA SURESİ
211- İsrailoğulları’na sor, onlara nice açık ayet(ler) verdik. Kendisine geldikten sonra kim Allah'ın nimetini değiştirirse, (bilsin ki) şüphesiz Allah, cezası pek şiddetli olandır.

allah razı olsun onlar bu ayetleri bilselerdi zaten böyle saçmaq işlere kalkınmazlardı..

nicksizadam

New member
Bilimin varacağı son nokta yokmuş gibi algılanıyor.Halbuki bir süre din ve bilim büyük bir çatışmanın eşiğine gelecek ve mücadelenin galibi inançlar olacak.Bilim; dinin önüne bir set çekecekse yararlıdır.Aksi durumlarda kendisine bile bir faydası dokunmaz.

bcetin811

AMEL-Ý SALÝH
İnsan ve hayvan hücresi taşıyan canlılar eskidende vardı şimdi de var..adolf hitler organ nakli yapılmadan bu kritere uyan ilk örnek..yakın takipçiside george bush..yıldız kardeş ayeti yazmış zaten..başka söze ne hacet!..Allah razı olsun...

mehmet_16

New member
Bu yazıları ben yazmıyorumki.NTV sitesinden iktibas ediyorum.Eleştiriniz bana değil onlara olmalıdır.Zaten böyle diyeceğinizi biliyordum.Ben de zaten sizin gibi düşünüyorum.Fakat yaratmak sözcüğünü günlük dilde kullanmanın ne sakıncası olabilir ki?

Üst Alt